Ühiskonnast välja lõikav ema

Tere! Mul on probleemid emaga ja need lähevad ajaga aina suuremaks. Ma tõesti ei tea enam, mida teha.
Asi selles, et ema ei luba väljas käia (elan maal, seega pole suurt liiklust ja kõik suht turvaline). Jah ma saan aru, et äkki on asi selles, et selleks liiga noor tema jaoks olen, aga ta ei luba kedagi ka meie juurde. Kui mõne jamaga hakkama saan (nt. Saan koolis 4 või midagi veel hullemat) ähvardab ta mul telefoni nädalaks ära võtta, et õppima hakkaksin. Seega vahel tundub mulle, et ta eesmärk on mind ühiskonnast välja lõigata või igavesti oma kontrolli all hoida. Kuna temal polnud väiksena kedagi, kes teda kontrolliks, siis nüüd tahab ta minu kohta kõike teada. Alates sellest kus ma olen, kellega olen ja miks olen (seda küsib ta juba enne seda kui kuskile minema hakkan). Palun andke nõu, mida teha, et ta mind tsivilisatsioonist ei kõrvaldaks.
P. S. Tean et tegin kunagi varem oma olukorra kohta sarnase postituse, aga mõned pisiasjad jäid välja...
Päikest, ja tänud kõigile, kes selle läbi lugesid ja vastasid. Ja unustasin lisada, olen 12-aastane tüdruk.

Re: Ühiskonnast välja lõikav ema

Ehh, mind karistati ka. Ja isegi sellepärast et oletame värvisin üle äärejoone-vihjati nii läbi lillede et miks lohakas olen.
Aga nii umbes 6 aastat tagasi ma ei saanud aru, miks see kasulik on aga mindgilhetkel ma saavutasin vanemates usalduse, nad isegi ei kontrolli mu koduseidtöid enam. Ei käsigi teha koduseidtöid, ning halva hinde puhul kehitatakae õlgu.
Tegelt olen ma päris tänulik et mind sellessuhtea korralikult üles kasvatati. Peaaegu viie aastaselt sain lugrmise selgeks. Aga see kõik teeb ju ainult head?
ära sunni last elama.

Ilmselgelt ema lihtsalt hoolib Sinust.

Ürita jõuda temaga kokkuleppele, kus panete paika selged reeglid. Näiteks et näitad et kõik on õpitud ning siis oled mingi kindla kellani väljas. Sellisel juhul pea ise ka kindlasti sellest kellaajast kinni - tõestad talle, et Sind saab usaldada.

Hinnete osas kas asi selles, et ta ei usu, et piisavalt õpid?
Ka selles osas ehk aitaks rahulik rääkimine, et kuidas saad talle näidata, et tegid oma parima.
"Happiness can be found, even in the darkest of times, if one only remembers to turn on the light"/
"Õnne võib leida ka kõige pimedamal ajal, selleks tuleb vaid õnnelik olla"

Tere,
sattusin lugema seda teemat ja sooviksin kommenteerida miks vanemad tänapäeval nii käituvad. Nimelt, kui võrrelda kuidas vanemad kontrollisid oma lapsi umbes 40 aastat tagasi ja praegust hetke, siis olukord on hästi erinev. Kuna tehnoloogia ja meedia on niivõrd arenenud, et inimeste hirmu emotsiooni on esile toodud rohkem kordi kui varasemalt. Sellepärast on ka inimesed rohkem ärevad ja depressioonis kui varem ning usaldus ühiskonna ja ümbritseva maailma vastu on vähenenud märkimisväärselt. Lisaks võib antud olukorda võimendada vanemate isiklikud läbielamised.
Ma ei hakka hetkel teaduslikke katseid kirjeldama, mis seda on tõestanud, kuid soovi korral võin ka neid kirjeldada. Kokkuvõtteks tahaksin öelda, et me ei saa palju muuta oma vanemaid, kuid me saame õppida nendest ja mitte korrata nende vigu.

Bucerus kirjutas:
30 Juun 2017, 06:55
Ilmselgelt ema lihtsalt hoolib Sinust.

Ürita jõuda temaga kokkuleppele, kus panete paika selged reeglid. Näiteks et näitad et kõik on õpitud ning siis oled mingi kindla kellani väljas. Sellisel juhul pea ise ka kindlasti sellest kellaajast kinni - tõestad talle, et Sind saab usaldada.

Hinnete osas kas asi selles, et ta ei usu, et piisavalt õpid?
Ka selles osas ehk aitaks rahulik rääkimine, et kuidas saad talle näidata, et tegid oma parima.
Ma elan maal ja kohe täiesti maal...lähim maja minu majale on km kaugusel ja lähim reaalne küla, kus on pood, teised sõbrad jne on 3km kaugusel. Mul ei ole lihtsalt võimalust niisama õues käia. Ja ta ei luba mind sinna minna. Pean istuma kodus, kus ei ole peale mu pere absoluutselt mitte kedagi lähima km raadiuses ja lähimad sõbrad asuvad 3km kaugusel :(
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid vanematega”