Re: Pearinglus

#4
Jah, alguses on nii. See tuleneb peamiselt kahest faktorist: keha pole nikotiiniga harjunud ning aju ei saa piisavalt hapnikku, sest kopsud pole suitsuga harjunud. Tasub ka ära märkida, et mitte kõigil pole esimesed korrad sellised - nimelt väidavad mõned uuringud, et esimsestel kordadel pearinglust kogevatel inimestel on suurem eelsoodumus sõltuvusse jääda. Mina soovitan tungivalt suitsetamisega mitte jätkata!

Re: Pearinglus

#7
15 sigaretti suitsetad ära, tekib geenimuundus, mis suurendab vähki haigestumise riski, ütleb üks reklaam. Midagi sarnast oli.
Eks me kõik ole suitsu proovinud ja osadel tekib tõesti sõltuvus väga kiiresti.
Julgen tunnistada, et vahel tuleb aastas mõned korrad ette, et tahaks suitsu, aga alati matan selle mõtte kiirelt maha. Milleks oma tervist kahjustada, lisaks pole suits ka odav.

Re: Pearinglus

#10
Ega noorena seda juhtugi, ikka aastate pärast, kui vanust juba rohkem.

Hetkel, kui sul harjumust veel pole, on väga lihtne MITTE alustada. Tulevikus võid kindel olla, et tänad end, kui ei alustanud.

Või mis on eelised alustamisel? Suitsetamine pakub põhilise naudingu ikka siis, kui harjumus ja kehal sõltuvus juba tekitatud on. Kui sõltuvust pole, siis naudingut ka ei teki. Miks siis lihtsalt niisama sellist halba harjumust alustada?

Re: Pearinglus

#12
Kopsuvähi teke kantserogeenide mõju läbi sõltub peaasjalikult geneetikast. Kui sugulaste seas palju vanemaealisi pika staažiga suitsetajaid ja kellelgi vähki pole tekkinud, siis suure tõenäosusega ei teki ka sul, noor suitsetaja. Mitte et ma suitsetamist propageeriks - lihtsalt meelerahuks. Ärge suitsetage!
Vasta

Mine “Suitsetamine”