Re: Jah v Ei?

Sellepärast, et poiss suitsetab, ei ole küll mingit mõtet ise suitsetama hakata.
Ei ole mõtet proovida ka. Mõttetu asi. Korra proovid ja enam lahti ei saagi sellest.
Kui nii väga kibeled proovida, siis tõmba poisi suitsust üks mahv ja saad aru, et pole mingit mõtet suitsetama hakata.

Ma proovisin eile.
Tõmbasin terve suitsu eile ära: paha ei olnud, pea ei käinud ringi, pea ei valutanud, ma ei oksendanud.
Ja täna tõmbasin ka ühe sisse ja midagi ei juhtunud.
Kas mu organism on ss harjunud suitsuga kuna mu vanemad suitstavad ja ma olen pidevalt suitsu käes?

Ei soovita 13-aastaselt küll nii lolli harjumust endale sisse juurutada, hiljem on raske või võimatu sellest lahti saada ja usun, et sa ei taha hakata kahetsema, kui sul juba mitmesugused terviseprobleemid on, munarakud kahjustatud ehk siis risk tulevasele lapsele (teada on ju, et naise munarakud on kehas terve elu, seega igasugused suitsud ja alkoholid ja muu mürk kahjustab neid pidevalt, erinevalt meestest, kelle seemnerakud vahetuvad iga paari kuu tagant). Noorena ei saa muidugi aru neist mõjudest tervisele, aga milleks teha midagi, mis otsest kasu ei anna, aga tulevikus võib kahju ja kahetsus olla suur.
Vasta

Mine “Suitsetamine”