Minu lugu: SNUS.

Tervist, olen 18 aastane noormees, ning mul on tubakasõltuvus tekkinud läbi snusi, kuigi foorumi pealkirjaks on suitsetamine, usun, et teema peaks sobima siia foorumisse, kuna tegemist on ikkagi tubakatootega.

Minu lugu algab 4 aastat tagasi, kui meie kooli jõudis läbi gümnaasiumi õpilaste selline hitt-toode nagu snus, neile, kes ei tea millega tegemist on: Snus on väike padjake, mis sisaldab aineid, millest üks on tubakas, mis on teatavasti kahjulik stimulant, snusi padjake pannakse huule alla, ning see 'süstib' oma aineid vereringesse.. Et saada rohkem teada, palun visake kiire otsing googlisse. Minu lugu jätkub seal, kus üks klassivend, kellega me koos saime üpris hästi läbi selles suhtes, et me koos mängisime erinevaid arvutimänge, ostis ükskord karbi snusi, et see ära proovida, sest noh, KÕIK tarvitasid seda, proovisin ka mina ära lõpuks snusi. Esimene kord oli VÄGA rõve, mul tekkis umbes 10 minuti pärast väga jube okse refleks, ma olin näost valge, külm higi seljal. Proovisin teist korda, oli päris mõnus, pea käis ringi ja oli hästi lahe. Hakkasin ka koolis tarvitama. Sellest ajast saati olen ma tarvitanud snusi, ehk minust on saanud sõltlane. Ma pole kunagi suitsetanud tavalist sigaretti, ega tarvitanud narkootikume, ainuke asi mida ma olengi nüüd kahjulikku tarbinud on nimelt snus ja alkohol (mitte suurtes kogustes). Üks snusi karp maksab umbes 3.5-4€, ning kestab umbes 1 nädal, on olnud kokku umbes 5 kuud kus ma olen kuival olnud vahedega, ehk võite ise arvutada, kui palju on kulunud raha üle nelja aasta. Lugu lõppeb siin, kus ma praegu olen, kirjutades siia foorumisse, kusjuures, snusi padjake huule all.

Snus on tekitanud mulle probleeme, nimelt, üleeelmine aasta sain ma 180 krooni trahvi MUPO käest, jäädes selle illegaalse tootega koolis vahele. Natuke enne seda trahvi said ka mu vanemad teada minu sõltuvusest, kuigi isa on olnud umbes 20 aastat suitsetaja, olid mõlemad vanemad üpris pettunud. Ma pole märganud tähelepanu probleeme või teisi psühholoogilise probleeme välja arvatud see, et on koguaeg soov hoida huule all seda padjakest, eriti stressirohketes situatsioonides. Hambad on kergelt kollast tooni võtnud, kuid kuna ma olen veel 18 aastane, siis tasuta hambaravi laseb mul veel tasuta hammaste puhastamisest "snusi jälgedest".

Aga peamine probleem on see, et minu lool võiks olla ka lõpp. Lõpp võiks olla selline, kus ma suudan lõpetada selle aine tarbimist. Nimelt snus on minu arust väga ebameeldiv vastas soole, eriti kui peaks tekkima soov suudlema, kuigi tüdrukut mul ei ole, on mul väga head suhted ühe neiuga, kes on juba maininud soovi minuga suhet alustada. Snus jätab üpris ebameeldiva maitse suhu, mida mina tähele ei peane, kuid ma usun, et kui suudelda, siis tunneks tüdruk seda jubedat tubaka maitset (mis tänasepäevani väga suurtes kogustes võib tekitada mul okserefleksi).

Kas teil on välja pakkuda variante, kuidas oma sõltuvusest lahti saada? Olen mõelnud e-sigarettide peale, kuid pole kindel, ning pole küllalt palju uurinud selle kohta.

NB:Mida ma olen juba proovinud:
Tarbimise lõpetamine, see oli väga raske minu jaoks, ning ma polnud küllalt tugev, et kiusatusele vastu panna, suutsin 2 kuud olla kuival, kuid kuna minu klassis väga palju tarbivad seda, siis lõpuks andsin alla, ma olin liiga nõrk.
Kick-Up Snus, uus uudis toode, mis on nikotiini vaba snus, see ei pakkunud samat efekti, mida pakub tavaline snus, ning ei toiminud.
Sõltuvuse vahetamine, proovisin snusi asemel tarbida hoopis ohtralt mentost ja tic-taci, niimodi suutis minu isa jätta maha suitsetamise. Kuid see lõppes täpselt sama moodi, nagu lõppes 2 kuud kuival olemine, tekkis kiusatus klassikaaslaste pärast.

Kuna ainult 1 aasta on veel koolis käimist järgi, usun, et iga järgmine samm mis ma teen peale kooli, võib paremeni lõppeda, sest loogiliselt on mul vaja vahetada oma seltskonda, kellega ma suhtlen, et selle aine tarbimist lõpetada, ehk ei tekiks kiusatus.

Ma tõsiselt palun teie abi, lapsemure.ee, kas te suudate pakkuda veel variante, kuidas lõpetada snusi tarbimine, äkki oskate rohkem rääkida e-sigarettidest? Mainin ka seda, et igasugune mõtlemine mahajätmisest tekitab mulle suurt stressi ja kütab keha üpris higiseks.

Kui on veel küsimusi minu kohta või snusi kohta, siis palun küsige, ning olen valmis vastama!

-sõltlane

Re: Minu lugu: SNUS.

Kas sa nikotiiniplaastreid oled proovinud? Need peaks aitama küll.
Või asenda stressi olukorras nsnusi padjake, nätsuga.
Ja no nagu sa ütlesid siis on vaid viimane aasta selles klassis ja siis saad seltskonda vahetada. Ära käi enam nendega nii palju läbi(tean et see on raske), ütled et sul on vaja eksamiteks õppida ja siht on silme ees ja et seda saavutada pead kõvasti õppima.
Või lepid sõpradega kokku, et sa ise enam ei osta ühtegi ja kui sa neilt küsid siis nad ei tohi anda vms. Et kui küsid siis pead anda 0.50€ vms
E-sigar hmmm, ma proovisin seda ja see oli nagu veeaugu sisse tõmbamine, veidi oli kõrvalmaitse. Ühesõnaga mina arvan et see ei aita. Aga kui muud väljapääsu ei ole võid ka seda proovida.

Tegin nüüd kasutaja ka - suur tänu neile, kes mu loo viitsisid läbi lugeda!

Vähemalt olen nüüd nii palju targem, et esigaril pole vist eriti suurt mõtet.

@Cherri, nätsu närimise idee on iseenesest suht hea! Nii snusil(mida ma tarbin) ja nätsul peaks olema suht sarnane piparmündikas lõhn ja maitse!

Muidu, rääkides ka sarnast juttu paarile sõbrale, pakuti välja mul koristada alguses kodunt ära iga jälg snusist (tühjad karbid, konid prügikastis jne). Sellega ma nüüd tegelema hakkangi!

Koristamis idee on väga hea. Sa pead ka kindlaks endale jääma, kui mõni terve pakk või mõni on veel alles siis viska ära või anna sõbrale, ära jäta midagi alles.
Ja kui nende lõhn ja maitse on sama siis see on ju ideaalne viis kuidas maha jätta, proovi kindlasti.

Loodan, et kõik ikka õnnestub ning sa ei libastu jälle vana sõltuvuse küüsi. :)

Laksust ei saa midagi tehtud. Võta see siht silme ette, et vaja maha jätta ja pikema perspektiivi puhul võid tulemusi näha. Ma ei kujuta ette, kui ma peaks päeva pealt..HOPSTI suitsetamise maha jätma - see pole võimalik.

Sõltuvusest vabanemine vajab distsipliini. Näiteks suitsetamisega: muidu teed mingi paki päevas, aga katsu siis see üks pakk venitada 2 päeva peale või lausa 3. Sellist asja ei tohi mõelda korrakski, et "oh savi, ma teen ikka ära selle paki, homme ei tee üldse vms" - seda juttu ei usu su koer ka.
Paljud närivad nätsu alati, kui tuleb see kihk kimuda, nuusata või huulte alla midagi panna - see hoiab neid tegevuses.
Sa võid midagi puht debiilset ka välja mõelda u. , et kui tuleb tahtmine, siis teed mingi 10 kätekõverdust või prääksuga kükki võimisiganes - siis mõtle sellest kui enda karistamisest, et sa JULGESID snusist mõelda :D
Kui oled hardcore'im vend ja vaba aega palju, mis võib paljuski olla see põhjus, et sa asjatult nikotiinis ujud, mine käi jooksmas aegajalt või mine kuskile jõusaali v noh, kasuta oma fantaasiat, idee peaks selge olema.

Ulme tegelikult, kuidas sul see sellise sõltuvuse tegi, ma olen ka üsna kaua juba teinud ja seda lühemate-pikemate vahedega. Karp otsa saab ja kohe pole uut võtta siis erilist nälga küll ei teki, pigem see harjumus, et hommikul kooli minnes või igavas tunnis viskan alla. Aru ma ei saa, kuidas selle eest saab trahvi saada. Tarbimine on selllel täiesti legaalne, netist võid mälu järgi kuni 2 torni korraga tellida ja toll kiidab kõik heaks, mine aga järgi. Edasimüük on ainult keelatud.

meenutad mulle osalt ennast, tarbisin ka ca. 4 aastat ja see aastavahetus viskasin neiu nähes karbi minema ja sellest ajast pole patja puutunud, olgugi, et päris paljud suhtlusringkonnast pidevalt tarbivad ja pakuvad. esimesed kolm päeva-nädal on kindlasti kõige raskemad, mina tegin nii, et ostsin suure paki kõige kangemat/teravama maitsega nätsu ja iga kord, kui tupsuisu tuli, närisin nätsu ja jõin vett. õrn tupsuisu on esimesed kuu aega üsna koguaeg aga nätsu närides/mingit kommi süües või mis iganes, suu tegevuses hoides on küllaltki talutav. nüüdseks möödas poolteist kuud ja tupsuisu pole kuskil, asendusega on nii et igasugused e-sigaretid ja plaastrid jms tunduvad mõttetud ja suitsetan küllaltki harva, ca. üks sigaret 3 päeva peale vms ja needki kellegi tuttava pakist kui pakutakse, enda isiklikku pakki ei osta. kõige tähtsam ilmselt ongi meeles pidada, et peale nädalat läheb enesetunne märgatavalt paremaks ja peale esimest kuud on veel parem. see tahtejõud on sus endas olemas, vaja vaid üles leida. võid ka proovida nii, et piirad oma tarbimist järjest vähemaks, nt. esialgu 2 patja päevas ja siis hakkad seda järjest vähendama ja lõpuks lõpetad täiesti ära. tekst tuli segane aga vast viitsid lugeda ja end kätte võtta. aitab ka see, kui on keegi, kes sul aitab kiusatusele vastu panna. edu ja usun, et saad hakkama. :wink:

Olen ise suitsu teinud paar kuud, üritasin maha jätta, ostsin e-sigareti, mis kahjuks suureks alternatiiviks ei osutunud, tegin suitsu suuremate ajavahedega ikkagi.
Otsustasin samm-sammhaaval maha jätta, 1 päevas jne. Nüüd teen võibolla 1 suits nädalas ja tõesti lähevad päevad mööda ja ei tulegi suitsutahet pähe.

Hoobilt maha jätmine on väga raske, tuleb hakata sammhaaval maha jätta.
Vasta

Mine “Suitsetamine”