Pakkuge välja põhjusi, miks hakatakse suitsetama...

Pakkuge välja põhjusi, miks hakatakse suitsetama...

Näiteks:

Sõbrad suitsetajad ja ei tahtnud nendest erineda...
Tahtsin vanem välja paista...
Ilus suitsupakend oli ligitõmbav...

jne....

Teiepoolsete variantide alusel teeme küsitluse.

Võib-olla sellel küsitlusel on oma kaal tuleviku suitsetamise ennetamisel noorukite seas ning tervisliku ühiskonna rajamisel !!!
Ei konsulteeri enam.

Kindlasti on üheks suureks põhjuseks see, et noortel pole millegagi tegeleda .. ehk siis tegevustus, nagu siin eespool juba nimetati. Samas pole välistatud ka see, et kui punt noori käivad näiteks kergejõustiku trennis, siis keegi neist ei suitseta. Eeskuju on ka üks suure lükke andja, kuid mitte alati! Tavaliselt on nii, et kuigi inimene on tedlik suitsetamise kõigist halbadest mõjudest tervisele, ei usuta kunagi, et need puudutavad just mind. Kui proovid suitsu, ükskõik, mis põhjusel, ja sulle meeldib selle maitse ja lõhn, võtad arvatavasti veel ja veel ühe. Üsna pea märkad, et ihaldad sigarette aina tihedamini ega suuda kaua ilma nendeta toime tulla. See tuleneb tubakas olevast nikotiinist, mis on üks kõige kergemini sõltuvusse viivaid narkootikume ...

huudisimu proovida midagi uut...
kiuslikus....tahta kellelegi närvidele käimis eesmärgil suicetama akata...(tean ainult ühte juhtumit 8) )
mõju telekast ja teistelt inimestelt...
vanemad suicetavad :?
Lonely Tears From Heaven And Heart Are Only Here To Break Us A Part

hmm suitsetama hakatakse erinevatel põhjustel. näiteks jube hea sellega kuttiga tutvust alustada, et küsid suitsu või nii. teine asi, et sul on igav ja siis midgai ple teha siis hakkadki suitsetama. kuigi iseenesest kui terve seltskond suitsetab ja kui sa selline mitte väga kõva respectiga inimene ei ole siis sul seltskonda lihtsam sisse sulanduda suitsusga. oih jah a öelge mida siis teha kui inimene suitsetab igavusest, ta teab et see on halb aga ikkagi suitsetab?
don't pray for easy lives;
pray to be stronger people.

mina suitsetasin kunagi ainult siis kui ma pruukisin alkoholi, sest suits pani pea ringi käima ja see oli lahe...vahepeal ma kasutasin ka mokatubakat, kuid see sai otsa (saab seda ju ainult laevadelt, mis soome ja rootsi vahet sõidavad).. nüüd ma pole enam suitsetanud... mingi kaks kolm aastat:)

mina nt.akkasin selle pärast suitsetama et ma tean et kui suitsetad ei ole yleliigseid kilosi...vähemalt naistel yldiselt...ja mina...kel mul on vaja säilitada oma figuur siis on suitsetamine see ainus

Anonymous kirjutas:mina nt.akkasin selle pärast suitsetama et ma tean et kui suitsetad ei ole yleliigseid kilosi...vähemalt naistel yldiselt...ja mina...kel mul on vaja säilitada oma figuur siis on suitsetamine see ainus
:shock: ULL oled või! Väidetavalt suitsetamine vähendab näljatunnet aga kilosid seemal lausa ei hoia. (NTX Paksud suitsetavad mutikesed.) Kilosid saab ka lihtsalt rohkem liikumist + hoolikalt valitud toit eemal hoida aga kopsuvähk on natuke ikka suur risk mida oma figuuri säilitamiseks võtta. Ja selle jutu järgi jääb küll mulje et sa oled mingi 40 cm pihaga udusulg... Otsi abi. Ausalt.
Ühel päeval astusin kaks sammu et minna kolmandasse olekusse.
I am insane....

Enamus hakkavad jah suitsetama seltskonnas. On mõned kes suudavad sõprade mõjule vastu seista ja ei tee seda. Tugeva tahtejõuga, sest raske on mitte teha, kui kõik ümberringi järjest tossavad. Aga tegelikult on paljud, kellelt ma küsinud olen, vastanud, et lihtsalt meeldib. Mõned arvavad, et see rahustab, sest esimestel kordadel võib tekkida purjusoleku sarnane tunne, kus pea ringi käib, ja see võib tunduda rahustav. Aga mõnedele meeldib kasse süüa kah, niiet eks kõiksugu inimesi on olemas. :)
(ise ei suitseta)
R idiculous
A ttitudes
C aused by
I gnorance in
S ociety's
M ind

:shock: Mulle see purjusoleku tunne üldse ei meeldi. Proovisin korra. Väga jube oli. See ongi põhjus miks ei suitseta. Ma olen kontrollimanjak. satun paanikasse kui mul oma keha üle kontrolli ei ole. Samal põhjusel ei joo ka, miinus paar õlut õhtu jooksul vaikselt rüübata :wink: .
I am insane....

Anonymous kirjutas:ma olen 164 pikk ja kaalun 46kg ,ema ma nyyd kerge kh ei ole
ja ei ole mul vjaa abi otsida...
Masskiindeksi kalkulaatori järgi on su indeks 17. Sa pead sööma rohkem. Sinu pikkuse järgi arvutatud massiindeksi alusel oleks su normaalkaal 56 kilo(indeks 21). Nii et ära tule rääkima et sa kondine pole.
I am insane....

Nii..enamus noori hakkab suitsetama siiski huvi pärast, et teada saada, mis naudingut see annab jne.
Aga palju hakatakse ka suitsetama sellepärast, et tutvusringkonnas kõik suitsetavad ja, et teistest mitte erineda, hakataksegi suitsetama!
Ära muretse tühiasjade pärast.
Galaktikate seas on kõik asjad tühiasjad.

Wouldn't it be nice
if there was an Escape key
for all of our problems?

Rakendus-psühholoogia õpilane :)

Mina kes ma olin ja olen suitsetamise vastu ja ei leia sellel mõtet olen hakanud ka tõmbama. Täna just ostsin esimest korda elus iseenda trvis suitsu. Ma ei tea tõesti miks jne. Võibolla seltsonna pärast. Nt sünnipäevadel v mingitel pidudel, minu lähedasemad sõbrad lähevad välja tõmbama ja ma muidugi lähen kaasa. Siis proovisin, sis tegin kellegagi kahepeale, sis juba omaette suitsu ja nüüd oma suitsupaki lausa. Mulle ei meeldi see ja mul on tunne, et see asi läheb varsti käest ära a ma ikka teen. Ma ei oska öelda miks. Iseenesest nõrk ma ei ole aga ma samas ei leia sellele põhjendust ega vajadust. Seltskonna pärst vict. Kui teised tegema lähevad ega ma sis pasima tuppa ei jää.
See pole muidugi vabandus!!!! Ma ei tea miks ma teen.
Päikest!! ;)

Sellepärast, et sõbrad suitsetavad ja ei taheta erineda; sellepärast, et klassi liidrid suitsetavad ja ei taheta erineda; uudishimust...ega ei oskagi midagi muud eriti välja vist pakkuda. Eeskuju ka ehk - vanemate või eakamate inimeste.

Anonymous kirjutas:mina akkasin selleperast et mulle meeldis sutsu välja puhuda ma olin oma sõpruskonnas sis essa kes akkas tegema
:wink: ma olen ka selle poolt seda on mõnus välja lasta....üldiselt sõprade pärast,kiusatus kui endal midagi huulte vahel pole
Mida iganes

Loobuda on raske küll...ja tegelt on juu hullult mõnus peale mingit rasket tegevust (vaimset või füüsilist) maha istuda ja suitsu teha....mmm super.....AGA!! see on võimalik(maha jätmine) nii, et pigem siis maha jätta...

Tead ma mõtlesin, et miks kõik head asjad on nii kahjulikud???? :? Jama juu...ma tahaks eluaeg suitsu teha ja vahel kanepit suitsetada aga see on nii pagana kahjulik tervisele.... :( väga kahju igastahes...
Errare Humanum Est...

mõtlesin et kui mõnel nooremal võib ka tegelt vanemal nii olla et inimese iidol suitsetab ja tahad tema moodi olla :roll: ise olen täielikult suitsu vastane. elan üle kui täiskasvanud suitsetavad aga kui noored siis on minu meelest nii haige vaadata. jube lihtsalt minu meelest.

mina olin ühel peol....siis keegi pakkus ja siis akkasin...
algul tegin ühe või kaks päevas....siis vahepeal ei teinud üldse...
aga siis sain teada et klassivennad ka suitsetavad ja siis akksime kõik koos tegema.....selle pärast kaotasin osad sõbrad..... :( sain aru et tänu sellele kaovad kõik suuremad mured(või on tähtsusetumad)...kahetsen väga....

Suitsetamine

Hakkasin suitsetama kui olin 12, praegu olen 15, vahepeal oli 1 aasta vahet.
hakkasin taas suitsetama 2005.a alguses. Põhjuseks oli see , et mu tüdruk lihtsalt jättis mind maha, langesin masendusse, hakksin aina rohkem jooma suitsetama ja siin ma siis olen, kaalun kõigest 51 kg ja olen 1.83 pikk.
mis teha, elus on palju pahesid millest raske loobuda.

ma arvan,et sa ei tohiks enam suitsu ja alkoholi küüsis istuda ega see pole ainuke tüdruk,katsu oma mõtted mujale viia hakka millegi endale meeldivaga tegelema ja hoidu suitsust ja alkoholist ja kui sul on halvad sõbrad kes ka suitsetavad ja joovad siis sa peaksid ka nendest hoiduma otsi endale näiteks uusi tutvusi ja küll siis ka endale kunagi selle õige tüdruku leiad :!: :!: :wink: :wink: MAAILM ON ILUSAID TÜDRUKUID TÄIS :!:

Jõudu,ole tubli :!: :!:
ela rõõmsalt:))

Eks, jah, ole need tüüpilised põhjused:
sõbrad suitsetasid (mõjutamine)
sest nii on lahe ( ettekujutlus "äge" olemisest)
põnev on seda sigareti näppudevahel hoida (kogemus)
sest lihtsalt pole muud teha ( väike kohta, alkoholi kätte ei saa, mingisugust võimalust adrenaliiniks pole, aga ometi tahetakse midagigi Pealegi pakub see põnevust - saamine ja tegemine)

No jah, aga ega naljalt ei usu küll, et kegi hakkaks suitsetame, selleks et olla lahe. aga nüüd kui mul on kogemus omastkäest võtta, pole mul lihtsalt muud teha kui seda puhtidiootsuseks pidada.
No ,we are above God.

She can obviously defend herself. It's not like n00b is an insult. I mean, she IS a new person.

Anonymous kirjutas:minuarust on nii nagu et saab pullipärast proovitud ja siis on nagu nii äge pea hakkab natuke ringi käima ja siis ongi.. et tahaks veel ja värki
Pea hakkab siis käima kui pole tükk aega tõmmanud või kui esimest korda tõmbad. Või siis kui tõmbad lahjat suitsu ja siis lähed kangema peale üle. Aga mingit mõnu suits küll ei paku... Ja see et ta närve rahustab on ka rohkem libajutt.
:P lihtsus on raskuse algvorm

Jah, need ongi peamisteks põhjusteks et tahetakse lihtsalt seltskonda sulanduda ja pole midagi teha.. Paljud lapsed, on heidikud, siis näppavad isalt või kellegilt suitsu, hakkavad seda tegema.. Neile ei pruugi see isegi meeldida. kuid nad ikka teevad seda..
Ma soovitaks neil inimestel, kes tahavad sellest hirmsast asjast lahti saada, närida nätsu ning mingisse trenni või huviringi astuda.. :wink: minu arust on suitsetamine mõttetu, rikub tervist ning kulutab palju raha..
Jube on vaadata oma vanaisa, kes polegi tglt nii vana.. Kuidas ta koguaeg köhib, on kuulda et ta kopsud on totaalselt läbi sellega.. Ka tema alustas varakult, 12 aastaselt, kuna ta läks uute kooli ning teda ei võetud seal omaks. Ta hakkas suitsetama, lubas küll mitumitu korda maha jätta, isegi aastaks jättis, siis hakkas uuesti tõmbama, ning nüüd on tulemus juba ammu käes.. :( :evil:
Minu sõbrad räägivad et lihtsalt on mõnus natuke külmemal õhtul istuda kusgil pargis ja suitsu sõpradega teha, niisama rääkida..
Aga jah, VÄGA vastik on vaadata, kuidas minu vanused ja nooremad tüdrukud kõnnivad linnas, miniseelikud talvel seljas, näost sinised ning konid käes. süda läheb pahaks. :evil: :!:
Väiksematele peab hakkama rohkem rääkima ja toonitama suitsetamise/joomise/narkootikumide kahjulikkusest. Sest nii edasi minna ei saa. Just hiljuti, võtsime me sõpradega 5 klassi poisilt suitsupaki käest. Haiglane, nad peaksid alles veel autodega mängima, mitte põõsa taga suitsu kimuma :evil: ... See on minu arvamus asjast..
Surin Su silmade jääkülmast pilgust,

ja armastasin ometigi.

Päris huvitav oleks teada kui paljud postitajad on just ise sellepärast suitsetama hakanud, et vanem välja näha, sõprade/seltskonna mõjul vms. Saadakse aru küll et suitsetamine pole õige tegu ja seda tehtaks sageli mitte millegi eesrmärgil, vaid lihtsalt "niisama".
:P lihtsus on raskuse algvorm

No mul on näiteks sõpru kes suitsetavad ka salaja kodus jne, ja on umbes nii ka alustanud. Suitsetatakse sellepärast et ühiskond muudab närviliseks. Koolielu, massimeedia, kogu elu jne.
Suits rahustab närve, leevendab probleeme ja tekitab hea tunde, sellepärast suitsetataksegi. Aastate jooksul kohtub noor ikka mõnega kes suitsu pakub ja sellepärast meeldibki. See ei ole ainult moeasi vaid inimene vajab midagi mis aitaks tal eluga toime tulla.
Vasta

Mine “Suitsetamine”