ma tahan ja ei taha

Hakkasin mingi nädal tagasi suitsu tegema, alguses päevas mingi üks-kaks tükki (üldiselt üks). Nüüd juba nii, et teen ühe ära ja tahan kohe järgmist, isu lihtsalt mega! Üks poiss räägib mulle koguaeg, et ma ei tohi ja ma suudan seda mitte teha vms, ma nutan seda kuuldes, ma ei tahaks teha, aga ma ju ei suuda! Ma olen 13. Ma lihtsalt ei tea mida teha! Praegu tegin ka ühe suitsu ja tahan järgmist, aga ma ei tohiiii!! Ma ütlen seda endale koguaeg, aga ei tea kaua ma vastu pean. Khm, ärge mõelge, et ma mingi 13 aastane pubekas, kes tahab lahe olla vms. Ma olen väga palju läbi elanud ja sellepärast mõtlesingi tegema hakata, kuna see rahustab nagu ma kuulnud olen.

Re: ma tahan ja ei taha

Se kõik tuleb sinu tahtejõust ..
Keegi teine ei saa sinu eest otsusdada, sina ise pead olema see ..
See on sinu valida, kas sa teed või ei tee ..
Kuna sa väitsid, et oled palju läbi elanud, siis ma soovitaks otsida teisi viise, kuis ennast rahustada .
Ja lisaks, Suitsetamine keerab sinu organismi tuksi, suitseta edasi .. ja pead veel rohkem läbi elama /:
Aga se on sinu otsusdada , kas teed või ei ja võta ikka sõprade nõu ka kuulda , proovi se ikka maha jätta , Edu .. (:
Räwrr ^ /

Mida kauem sa oled suitsetanud, seda raskem on sellest lahti saada. Kui tekkib isu siis mõtle mingile asja, et mille nimel sa ei tee, näiteks mõtled sellele poisile või ma ei tea millele iganes, mis sind sulle jõudu annab sellest loobuda. Kaalu kaotamisega on sama asi, mõtled, et ei söö seda, sest tahad ilus olla. Ma ei oska eriti seletada, aga kohe kui isu tuleb, siis mõtle millegile kindlale. Tahtejõudu peab jah palju olema. Aga sa kindlasti suudad seda. Edu! :)
Hea kujutlusvõime on suurte tegude aluseks!

Mäletan, et kui ise suitsetama hakkasin, siis ka tahtsin mitu tükki järjest teha ja tegingi- tagajärjeks oli see, et mul oli lihtsalt õhtu otsa süda nii paha, seest keeras.. KINDLASTI ei tohiks kuulata igasuguseid jutte, et suits on hea rahusti ja kui oled närvis, siis tee suitsu. Suitsu asemel leia parem omale mingisugune tegevus, mis viib mõtted eemale halbadelt asjadelt sh. ka suitsult. Vs kui tõesti närv must, siis saad apteegist endale osta käsimüügiravimina palderjani tablette, mis iseenesest on vägagi rahustava toimega ja on igas mõttes kasulikum kui suits.

validness kirjutas:Mäletan, et kui ise suitsetama hakkasin, siis ka tahtsin mitu tükki järjest teha ja tegingi- tagajärjeks oli see, et mul oli lihtsalt õhtu otsa süda nii paha, seest keeras.. KINDLASTI ei tohiks kuulata igasuguseid jutte, et suits on hea rahusti ja kui oled närvis, siis tee suitsu. Suitsu asemel leia parem omale mingisugune tegevus, mis viib mõtted eemale halbadelt asjadelt sh. ka suitsult. Vs kui tõesti närv must, siis saad apteegist endale osta käsimüügiravimina palderjani tablette, mis iseenesest on vägagi rahustava toimega ja on igas mõttes kasulikum kui suits.
kas tõesti palderjanitablettidest on kasu, nt masenduse vastu??
palju maksavad?
ma andsin oma kassile palderjani ükskord (see oli ammu, nii et enam mul seda alles pole), läks täiesti segaseks.

Mul endal ka suht sarnane olukord, et suitsetan suht igapäevaselt aga samas tahaks loobuda. Olen mingi üle 3 aasta teinud ja on väiksemaid pause ka sisse tulnud (max. paar nädalat). Siiski pole suutnud täiesti loobuda. Ja eriti imelik on see et viimasel ajal olen saanud päevas max 4-5 suitsu teha ja isegi selline väike kogus ei suuda mu sõltuvust vähendada. Kuigi räägitakse et koguste vähendamine peaks aitama. hui aitab ju!
Ja samas mõtlen ma iga päev, et okei...kui täna maha ei jäta, siis mul ju veel terve elu veel ees ja küll jõuab :/ Olgu, tean et see pole just kõige õigem mõtteviis, aga sellega on end siiski suht lihtne petta (sisimas saan sellest ju aru).
Vasta

Mine “Suitsetamine”