mind rahustab suits maha olexin nagu haige kui ma eriti närvis olen...mõtklen ka shakkangi vahete vahel suitsetama või hakkan rahusteid kasutama...kuigi am tean et suitsust am kindlasti sõltuvusse ei jääx 100 prossa endas nii nii nuii kindael-----wabzeee ex kju----
Mentally taken

ka mina olen suitsetaja ja üritan sellest samamoodi lahti saada...
aga mul tuleb see vaikselt välja juba :D
ma teen päevas ainult ühe suitsu ja vahest ka kahe
päeva jooksul ühe...
sa pead lihtsalt enda jaoks selgex tegema et sa tahad maha
jätta...ja kui sul pole võimalust
ka vahest suitsu teha siis teed sa nii ka harvem,kuna minul
pole vahest kuskil teha siis ma lihtsalt ei teegi :P

ma soovin sulle edu :wink: :wink: :wink:

krt nii lihtne maha jätta... ma pole kl õieti suitsetand kunagi... paar korda proovisin aga poh... mõtlesin üks kord et järsku hakkaks suitsetama, et siis maha jätta, et näha milline tahtejõud on... või järsku on need kes suitsetavad ja maha jätta ei suuda päris haledad... ok kes teab... kui alustan siiis ootan oma kaheksateistkümnenda sünna vähemalt ära... veits üle poole aasta jäänd...

AZZ NUGA KUI ERINEV

:lol: :lol: :lol: kui lihtne siis ei ole mingit nikotiini sõltuvust or smth....ma ka jättan maha ..aga ma teen hoopis teist moodi.ma teen präägu nii..et nädal vahet...siis pakk...nädal vahet pakk..aa suvel hakkan ....iga kord nädalat pikendama....2nädalat jne..kui 10 täis siis jätan maha..siis ei ühtegi enam......aaa mul ei ole nikotiini vajatust hooopis mingi teine......mul on vajadus ....suust auru välja lasta..ma sain sellest sis aru ..kui ma vahepeal.....isemärkamata...suga õhku välja lasin.....saate aru õhku....ja sis ...mull meeldib tõmmata......ma isegi pastagaga tõmban.aa sela ei tule auru kui olex midagi muud mis lasex ni et saab tõmmata ja siis saab auru välja lasta ma tõmbax seda teist...ma nii eriline ex
Mentally taken

KUIDAS SUICETAMISEST LAHTI SAADA?

ma lugesin raamatut "kuidas suicetamisest lahti saada?"
igalehekylg tuletati sulle meelde, et see on rõve ja sa ei jää millestgi ilma!
niikaua kui lugesid võisid suicu teha a kui raamat läbi siis mitte! peax vist uuesti proovima!...irw
nikotiin ei põhjusta fyysilist sõltuvust nagu narkootikumid...ainus sõltuvus mis tekib on peas ja sellest juba lahti ei saa...organism harjub paari päevaga ära sellega et sa ennast enam ei myrgita a mõistus mitte!
olin kuu aega kodust, sõpradest, tuttavatest eemal...mitte kyll metsas a põhimõtteliselt yx! ja ma ei tahtnud suicu mul ei olnd mingit isu ja siis tulin normaalsesse keskonda tagasi ja hakkasin jälle tossama...masendus tekkis!
Anii palju olen aru saanud, et kui tahad maha jätta, siis ei tohi mõelda et ma aasat või nii ei tee!
PEAB MÕTLEMA: ma enam kunagi ei tee ...seee aitab aga ma ei julge proovida...sigarett on ainus tõeline armastus mu elus, ei taha teda maha jätta!

Tehti mulle kunagi propagandat, et pane pläru ette. Oli aga seltskonnas ka sell, kes oli juba kolm korda üritanud suitsetamist maha jätta. Ma otsustasin asja pisut ratsionaliseerida ja seletasin, et ma jätsin juba maha. Valetasin jultunult , et kuidas mitu aastat tossutasin aga nüüd jätsin maha. Kõik imetlesid minu kõva iseloomu. Valetamise pärast ma häbenenud, sest need sõbrad (?) valetasid mulle ka igasugu jama. Näiteks seda, et suitsetamine ja joomine on kasulik.

Kunagi suitsetasin 1-2 pakki päevas (enamjaolt kanget suitsu) nii see kestis kuskil 3-4 aastat. Ning siis kuskil kuu aega ainult mõtlesin, et "voh kohe jätan maha, kohe jätan maha" ja jätsingi, pole siiamaani teinud.
Tegin selle kuu ajaga endale selgeks, et ma olen piisavalt tugeva iseloomuga ja pole mõtet oma tervist rikkuda.

Hetkel on tunne nigu poleks kunagi suitsu teinudki ja pole veel mahajätmisest saati suitsu tahtmist peale tulnud.

Maha jätmine

Ma olin ka 10-12 aastani suitsu sõltuvuses. Olin maakonna suurim suitsetaja. Aga noh, siis ühel päeval üks mees tõi kampa narkotsi, ei tea täpselt millist , narko see oli. Noh siis mõtlesin et mis tulevikus saab kui ma nii noorelt elu hukka lasen. Nüüd olen 13 ja ei mingit suitsu. Kõik olid imestunud et ma enam ei suitsetanud. Aga vanemad venna kuskil
16-30.... Te lihtsalt võtke suitsupakk ja visake ära , talluge katki või mis iganes. Kui te seda ei suuda siis olete HALEDAD , otses mõttes HALEDAD.
Kui sul mingi väike EGO olemas on suudad sa suitsetamise maha jätta. Kui sa ei oska ei ütelda, oled üks paras hädavares. Muud ma öelda ei oska.

Nii et kõike head teile kõigile :wink: :wink: :D 8)

saab kyll lahti!

ma olin kunagi hea jalgpalli m2ngija aga hakkasin suitsu t6mbama ja langesin nii alla et ei suutnud isegi neljandale korrusele k6mpida ,sest ma v2sisin 2ra!
aga mu s6branna soovitas mul osta anti smouk tablette,nad aitasid,ja peale nende süümist ma ei kannata enam isegi suitsu lõhna! :D osta anti smouk tablette ja sa jättad suitsetamise maha usu mind!ma olen ise niivisi suitsetamise maha jättnud!

eem tead kudas saab ma ei eta kas lahti saab aga siis on väheke seda asja te keegi sinu ümber ei suitcetax nagu mingi aega..... :twisted: ole toidumürgituses ja palavikus ma ütlen siis sa ei taha suitcu..ma nädala olin aga krt siis pidin kooli minema olex kaemgi olnud veitca..
Mentally taken

NT minu puhul on VÕIMATU suitsetamist maha jätta.....
mõtlen et ei tee ühel hommikul.....mingi kella kuue paiku õhtul on ikka juba pläru hambus ja nii edasi ja nii edasi.....ja ma olen 14a ka....tglt tahan maha jätta....

mees

:roll: Mina olen juba mingi 5 aastat suitsetanud ja ei suud maha jätta.
ma ise olen praegu 15 ja proovin nyyd maha jätta aga see tuleb piinav sest olen proovinud maha kaihvin seda kuidas toss mu kopsutesse läheb ja selle pärast on k mu hinded langenud :oops: möllude peal teen ma mingi 5 tunni jooksul vähemalt paki ära j see on väga halb ju :twisted: aga ma proovin maha jätta .kui mul on tugev tahe aga ma olen selle suitsu pärast nii allla käinud1 okei soovige edu :) :)

hmm, tegelt ikka kõva tahtejõud peab olema. Muidugi on ka mingid kapslid(küsi apteegist) Aga need on erineva toimega, ma tean et ühed on sellised et võtad selle tableti ja siis kui hakkad suitsetama siis läheb süda pahaks ja nagu suitsu isu läheb ära.. Ega ma ka täpselt ei tea:S
*Loomad ei ole minu elu, aga nad muudavad selle tervikuks*

tead ma suitsetasin talvel 2 suitsu ja jäin sellest ullult sõltuvusse lihtsalt pidin veel saama aq kuskilt polnud saada ja sis ma jõin umbes 20 tassi teed ja saingi lahti
tegelt vahest masekaga tuleb ikka hull suitsu isu peale... aq siis mõtlen et ma ei tohi suitsetada ja et see rikub mu organismi ja sis ei lähegi ostma..=)
Kõnnin sihitult mööda eluteed sihtide poole...

paar nõuannet

Noh jh. Eriti lohutav neile, kes tossavad nagu korstand. Tegelikult on suitsetamise maha jättmine keeruline ja palju aega ja tahtejõudu nõudev asi. Ise ma suitsetan ikka, sest ei ole leidnud mitte kuskilt enda seest seda tahtmist ja jõudu, et see asi maha jätta :oops: Olen üritandud, kuid sellest ei ole midagi välja kukkunud. Äkki keegi teab veidi karmimat moodust, kuidas see maha jätta, sest ma tean, et suitsetamine rikub ikka täiega tervist. Olen kuulnud palju, et keegi ei taha suitsetavaid tüdrukuid ja see on ikka täitsa õige, kui sa just ei taha mingi joodiku otsa sattuda :? Ja seda ei ole kellelegi ka vaja!! Võib olla nädalaega praed suitsu nälja käes, kuid siis hakkab see vaikselt mööduma. Ise ma ei ole proovinud, kuid ühel mu tuttaval õnnestus see suurepäraselt. Teine, aga jättis aega mööda maha. Ta suitsetas ühel päeval kolm suitsu, siis teile kaks ja siis kolmandal ühe ning paaripäevapärast tömbas jälle ühe, kuini pakk otsa sai. Paki andis tamuidugi ühele oma sõbrale hoiule. Ta võis pinnida küll, kuid ei saanud. Neid inimesi ikka tegelikult jagub, kes loobuvad suitsetamisest :wink: Tehkem järgi :D
Oky olge ikka tublid ja püüdkem leida enda seest jõudu!! :D

Mina soovitan leida endale rohkem tegevust, nii et lihtsalt ei jää suitsetamiseks aega. Võta endale näiteks üks nädal, kus sul on pidevalt tempo peal - saa (mittesuitsetavate) sõpradega kokku, mine randa, tee sporti, mine matkale, ühesõnaga tegele toredate ja vaevarikaste asjadega :D Nikotiiniplaastreid oleks ka hea kasutada, sest siis ei teki suitsetamiseks vastupandamatut tahtmist. Ja eelkõige peab olema kindel soov suitsetamisest lahti saada.

ma tahaks ka maha jätta, aga ma ei suuda, isegi kui ma oma pakki ei osta, vedeleb emal igalpool suitsupakke ja ma lihtsalt ei suuda, ma pean v6tma, ja koolis k6ik teevad, ma lihtsalt pean ytlema jäta mulle, v anna mulle ka suitsu , ma tahaks sellest nii lahti saada, aga mul pole nii tugevat iseloomu selle jaoks:(

ma arvan,et siis kui tule suitsu isu peax midagi sööna näitex või siis jooksama minema või siis lihtsalt millegiga muuga tegeleda.

või siis iga päev või kuu või mina ei tea kui palju kellelgi suitsupakke läheb,et siis iga korraga kui pakk läbi saab siis võtta pool pakki vähemax ja proovid läbi saada vähemaga selle aja sees ja nii egasi poolest pool ja ma arvan,et varsti ei olegi vaja suitsu.

(mina ise usun ülemisse meetodisse rohkem)

Re: Maha jätmine

Võta Asja Rahulikult kirjutas:Ma olin ka 10-12 aastani suitsu sõltuvuses. Olin maakonna suurim suitsetaja. Aga noh, siis ühel päeval üks mees tõi kampa narkotsi, ei tea täpselt millist , narko see oli. Noh siis mõtlesin et mis tulevikus saab kui ma nii noorelt elu hukka lasen. Nüüd olen 13 ja ei mingit suitsu. Kõik olid imestunud et ma enam ei suitsetanud. Aga vanemad venna kuskil
16-30.... Te lihtsalt võtke suitsupakk ja visake ära , talluge katki või mis iganes. Kui te seda ei suuda siis olete HALEDAD , otses mõttes HALEDAD.
Kui sul mingi väike EGO olemas on suudad sa suitsetamise maha jätta. Kui sa ei oska ei ütelda, oled üks paras hädavares. Muud ma öelda ei oska.

Nii et kõike head teile kõigile :wink: :wink: :D 8)
ego nouabki suitsu...

Re: Kuidas saab lahti suitsetamisest?

Nonii. Mina olen just värske suitsust loobuja. Ma suitsetasin 7 aastat. Alustasin 17 aastaselt ja nyyd sain hiljuti 24 ja ma suutsin maha jätta. Nyydseks ei ole ma juba 1,5 kuud suitsu teinud. Ma olin oma sõpruskonnas kõige suurem suitsetaja ja kõik imestavad siiamaani, et kuidas see mul õnnestus. Asi väga lihtne. Üks päev olin linnas ja lihtsalt astusin apteeki ja ostsin omale nikotiini plaastrid, ilma midagi mõtlemata. Järgmine hommik panin esimese peale ja pole siiamaani suitsu teind. Nyyd olen juba ammu ilma plaastrita kah. Kui tahtmist on siis plaastrid on väga heaks abiliseks. Mind aitasid nad vääääga palju. Ilma nendeta ei oleks ma hakkama saanud. Kuid siiski täiesti loobunuks ei saa ma veel ennast nimetada, ikka on veel hetki, kus tuleb väike suitsu isu peale, aga õnneks kaob see sama kiiresti, kui ta tuleb. Sellest tundest tuleb lihtsalt yle olla. Mina soovitan julgelt kõigile kellel tõsine tahtmine maha jätta on, plaastreid

Selle harjumuspärase toimingu asendamiseks on välja mõeldud üks uus vigur.
Näeb välja nagu tavaline sigaret, kuid teda ei süüdata põlema. Selle viguri sees on erimaitselised graanulid. Läbi filtri tõmmates liigub õhk aeglasemalt ja jätab suitsetamisega
sarnase tegevuse tunde. Ütlen veel et siin ei ole tegemist mingi e-sigareti või ravimiga.
Maaletooja leheküljel on veel lisainformatsiooni: www.smoz.ee

ma ka tükk aega mõtlesin paaniliselt, et ma PEAN maha jätma..ma PEAN maha jätma ja see tekitas veel rohkem stressi ja panin selle "viimase" suitsu iga kord ette või tegin kohe mitu tükki ja tundsin end siis veel halvemini. proovisin plaastreid ja nätse. aga miski ei aidanud, need tegid mu ainult veel närvilisemaks ja tekitasid küsimusi "kui ma neid kasutan, siis miks on mul ikka nii kohutav suitsu isu"?

ühel päeval sõnastasin küsimuse enese jaoks ümber: "kas ma tahan just praegu suitsu teha? Mis ma sellest saan head ja mida halba?"
olles kaalunud häid ja halbu variante otsustan enamasti,et ei ma ei taha praegu suitsu teha.. las teised teevad kui tahavad.. aga mina ei taha. mul on võimalus teha pärast poole kui vajadus tekib.

mind aitab teadmine, et kui ma tõesti väga-väga tahan, siis ma ju võin selle suitsukese teha. aga kui ma ei taha, siis ei tee ka.

peale sellist mõttemalli muutumist ei ole ma kummalisel kombel juba ammu enam suitsu teinud...pool-tühi suitsupakk on sahtlis, ei viitsi seda enam kaasagi võtta.
mida rohkemates olukordades ma otsustan, et praegu ma ei taha teha, seda vähemates olukordades on seda otsustamist vaja läinud ;)
kas keegi sellist tehnikat on proovinud?

Kurb_Tydo kirjutas:kudias saada lahti suitsetamisest?

Kui keegi on mingi abiga suitsetamisest lahti saanud palun aidake mind

kui muidugi keegi oskab

TÄNANA TÄHELE PANU EEST :shock:
Sebi endale keegi, kes ei suitseta, kõige lihtsam. Niisiis jätad maha armsama nimel. Endal asi toimib, tüdruk ise ei suitseta, ei keela ka mul teha aga ma ise lihtsalt ei taha teha. On ju armas, kui tüdrukuga suudlen ja tal on tunne nagu lakuks tuhatoosi.

Re:

tiger kirjutas:krt nii lihtne maha jätta... ma pole kl õieti suitsetand kunagi... paar korda proovisin aga poh... mõtlesin üks kord et järsku hakkaks suitsetama, et siis maha jätta, et näha milline tahtejõud on... või järsku on need kes suitsetavad ja maha jätta ei suuda päris haledad... ok kes teab... kui alustan siiis ootan oma kaheksateistkümnenda sünna vähemalt ära... veits üle poole aasta jäänd...
Ja mis sa arvad, et siis peaks see raske olema? Tee paar aastat stabiiselt 4-7 pakki nädalas ja ürita siis maha jätta. Sinu näide on idiootne.

Tegelikult nende nikotiiniplaastritega on nüüd asi nii et oleneb vist inimesest. Ma selles suhtes absoluutselt ei tea aga...

Kui sa saad sealt üle parajakoguse nikotiini, hakkad sa pärast ära võtmist tahtma uut plaastrit/suitsu sest nikotiinipuudus tekib ikkagi. See plaaster on rohkem nagu suitsu asendus, et ei riku kopse küll aga kuhjab su organismi nikotiini.

Ise imestan ka kuidas ma nii noorelt tegema hakkasin. ( Ei ütle kui vanalt ) Aga nüüdseks olen juba vist 2 nädalat ilma suurema "portsuta" ja tõmban nii regulaarselt nagu endale piirid panin et esimene nädal max. 10 suitsu päevas jne, iga nädalaga 1 suits vähemaks ja lõpus võib mõni 3 nädalat üle teha sellega et 1 suits päevas ja peale seda 2 nädalat ülepäeva ja siis mingi juba vaikselt kaob ise isu ära niiet siis peaks korras olema.

Ja samas kui ei suuda omale piire seada siis sisenda endale umb. et "Ma olen nii ebausaldusväärne, luban endale kõike aga ei saa hakkama, hädapätakas" jne, et muidu võid olla hea enesehinnanguga aga seal kohas peaks veidi kaugemale tõmbama seda piiri.

Kusjuures tüdrukud, räägitakse et suitsuga saab kaalust alla, ah käige per... Ei saa midagi kaalust alla, ma ei usu seda juttu. Nüüd kui ma enam eriti ei tee suitsu, mul on nagu iseenesest söögiisu ära kadunud, aga kes proovib seda nädalatega suits vähemaks meetodit, siis jooge vett või muid jooke üldiselt rohkem. Ise selle kuuri ajal alkoholi eriti ei soovita sest alateadvus nõrgeneb ja sa lihtsalt teed rohkem suitsu kui endale piiriks seadsid. No alkoholi muidu okei, aga mitte päris nii et purju jääks.

Bye.
Elu on lill! - Unista suurelt.

Minu nipp : Òsta endale mitu suitsupakki, (igaksjuhuks vähemalt 5),
Siis istu laua taha maha, ning alusta tõmbamist. TÕmba järjest väga palju sigareid , kiiresti, kuni sul hakkab paha. (igal inimesel peaks lõpuks paha hakkama). Asi võib lõppeda ka oksendamisega, kui lõppeb siis on väga hea.
Päeva-2-3 , on sul väga paha, kuid siis läheb see paha tunne üle, ning sa ei taha enam ealeski suitsu proovida .

Ise pole küll suitsetaja (2-3 korda elus proovinud) , aga sõbrad on taolise nipiga lahti saanud ;)
Vasta

Mine “Suitsetamine”