Re: Palju on neid "Ei teki sõltuvust" ?!

Hmm, no ma teen tavaliselt mingi 3-4 suitsu päevas, mõnikord ka rohkem v isegi vähem. On ka s*temaid päevi, kus tuleb nö. kuival olla (nt perega väljasõitude tõttu v midagi sellist). Ütlen kohe ära, et esimese suitsu proovisin mingi 13-aastaselt ning sellest on nüüdseks üle kahe aasta möödas. Ja ma olen nüüd viimasel ajal hakanud mõtlema, et kui suur see sõltuvus mul siis ikkagi on. Ning olen jõudnud mingisugusele arusaamale, et ehk see nikotiin ei tekitagi mulle nii suurt pinget/tõmmet, pigem suitsetan mingites teatud olukordades või kohtades. Näiteks on olemas mõned kohad, kus mulle aeg-ajalt meeldib käia, suitsu teha ja lihtsalt üksi olla. Samas teen ma peaaegu alati ka siis suitsu, kui kodust välja saan (olenemata siis sellest kui kaua on viimasest suitsust aega möödas v kuivõrd mul uuesti isu on tekkinud). Ja kusjuures vahepeal pole üldse mingit isu suitsu järgi.. nt hommikuti kui on vaba päev, sest siis mul tiksub peas mingi teadmine, et nagunii ma ei viitsi ennast hetkel unise peaga välja vedada ja vanematele ettesöötmiseks mingeid ettekäändeid haududa (põhjendusi et miks ma nii vara välja lähen). Kunagi meeldis mulle ka tohutult üksi kodus olles suitsu teha, aga sellest harrastusest said vanemad suht ruttu haisu ninna (ja seda sõna otseses mõttes). Vahepeal, kui on garanteeritud et vanemad ei tule niipea koju, siis lähen kodust veidi eemale kuhugi põõsasse v mujale uberikku, et suits ikkagi ära teha, aga kodus ei kavatse ma küll enam suitsu teha!
Ühesõnaga, mis on kogu selle pläma mõte... see kui inimene teeb paar-kolm suitsu päevas v kui ta ei tunne teatud hetkedel mingit teatud tõmmet suitsu poole, ei tähenda et ta üldse mingis sõltuvuses poleks. Nojah, mina olen suitsetanud juba üle kahe aasta ja päris mitmeid kordi olen haudunud mõtteid, et peaks selle jama ükskord ometi lõpetama.. aga ikka tekib mingeid äkkmõtteid, et tahaks veel ja veel suitsu.

Ilmselt te nüüd mõtlete, et mingi nolifer ajab oma mõtetut mula siin ja tahab lihtsalt lahe olla vms. aga no vahet pole.. nagu siit foorumist on varemgi näha olnud, siis pole paljudel inimestel üldse võimet üksteist mõista, niiet jamh..

Re: Palju on neid "Ei teki sõltuvust" ?!

Sul on sõltuvus, aga ära põe! Sest sul on ka iseloom ja kui aeg õige, siis sa ei vaja ka enam sigarette. Ma suitsetasin 10 a. ja 12a. pole enam teinud (ei tunne vajadust kah). Nooruses on see asi suht pohl, aga hiljem tuleb loobuda. Ja ega loobumine nii raske polegi, sest on jäänud ainult sõltuvus. Põhjused on kadunud. Ja siis võtad end kokku ja jätad suitsetamise maha. See on hea enese motivatsioonitugevuse test! Kui suudad, siis järelikult oled psüühiliselt tugev!
Vasta

Mine “Suitsetamine”