Palju on neid "Ei teki sõltuvust" ?!

Tõsiselt ma mõtlen, palju on neid inimesi, kellel lihtsalt ei teki sõltuvust suitsetamisest vaid kellel on see mõtlemises kinni? Kes suudavad lihtsalt ühel päeval öelda ei ja ei ela edasi kiusatusega, et tahaks siiski teha või oleks vajadus teha..

Võin öelda, et minu puhul on see täielikult mõtlemises kinni (või kui see pole mõtlemises siis ma ei tea mis see oli) .. mu kehal ei teki lihtsalt seda "keemilist reaktsiooni nikotiiniga", mis on lihtsalt vajalik närvide rahustamiseks ja kümneks muuks asjaks, mida mitme aastase staažiga suitsetajad vajavad, et keha võiks rahul olla.

Tundub, et see oligi aeg - lühike periood, mis lihtsalt sai minul läbi proovitud, mille "pidin" läbi proovima ja olen õnnelik, et olen üks nendest " ei teki sõltuvust" :)

Päikest! ;)

Re: palju on neid "Ei teki sõltuvust" ?!

Sama siin.
Mu sõpradel oli see pidevalt ajus kinni, et peab tegema. Ma lihtsalt nn. ajaviiteks tegin nendega koos, aga hakkas üle viskama nende sõltuvusejutt. Mina ise ei tundnud mingit tõmmet selle poole,mitte mingit pinget ega midagi.
Vahepeal tundub, et mõni üritab lihtsalt moega kaasas käia ja siis väidab, et ma ei saa lõpeteda, sõltuvus.

minul ka ei teki mingit sõltuvust. :) vahepeal tegin kuu aega järjest, seltskonnaga koos. ja siis vahepeal ei saanud enam kusagilt suitsu ja ei tulnud üldse meeldegi see, ja praegu mul on suht suva kas teen või mitte :D kui keegi pakub, siis ei keeldu. aga kui ei saa, siis ei ole kah midagi. alkoholiga oli veits hullem, aga saan ikka ilma selleta kah olla. kõik on mul mõtlemises kinni. kas tahan või mitte ja kas viitsin või mitte.
Elu on justkui peegel- naeratad ja tema naeratab vastu.

:D kes praegu sellised "pühapäevasuitsetajad" on ja olete täiesti veendunud et suitsetamine ei tekita teile mitte mingit sõltuvust siis a) lõpetage ära, praegu on lihtne veel b) paar aastat nii edasi ja olete täiskohaga suitsetajad.

ntks isiklikult viimased 3-4 aastat tegin pidudel, sõpradega, vahepeal ostsin pakke, siis suutsin jälle mitmeid kuid olla ilma suitsuta, ei tundnud mitte mingit kiusatustki, siis jälle kuskil.. nüüdseks juba on raske olla ilma. mõnedel tekib sõltuvus paari korraga, minul umbes kolme-nelja aastaga... vot.

Kui sa endale ikka sisse harjutad, siis ikka tekib küll.
Teed paar-kolm suitsu ära (mitme päeva jooksul), siis ei ole veel midagi. Kui, aga teed juba rohkem ja näiteks kolm suitsu päevas või isegi rohkemgi, tekib sõltuvus. Täiesti kindlalt võin seda öelda.
Endal on küll selline arvamus: "Ei suitsule, jah elule."
Why you left me and broke my heart? Why?! Well, thank you. Because my heart is completely broken!

Olen 22 a ja hakkasin suitsu tõmbama 14 aastaselt. Tõmbasin iga päev ja igal peol jne jne jne... isegi kui ei tahtnud ikka läksin teistega rodule v kuhu iganes.
Ja nüüd siin aasta tagasi hakkasin taipama et miks krt ma seda yldse tomban kui vaja pole...Hakkasin avastama, et nädala ses ei viicigi teha... Vahepeal tegin niisama 1-3 tükki aga vajadust polnud. Ainus on see, et nii kui reedel esimene klaas kätte läheb on kohe nagu VAJA!!! Ma ei tea miks see nii on. Nii, et 6 aastat ja ei mingit sõltuvust ;) Nädala sees ma ei taha suitsu nähagi. Paljudel on see psühholoogiline sõltuvus, nii, et ei ole ikka päris nii, et tekib igatahes.
Kahju, et ma ainult varem lihtsalt ei ei öelnud ja oli vaja kambas kaasa kimuda. Ei soovita ;)

kriisu kirjutas:Tõsiselt ma mõtlen, palju on neid inimesi, kellel lihtsalt ei teki sõltuvust suitsetamisest vaid kellel on see mõtlemises kinni? Kes suudavad lihtsalt ühel päeval öelda ei ja ei ela edasi kiusatusega, et tahaks siiski teha või oleks vajadus teha..

Võin öelda, et minu puhul on see täielikult mõtlemises kinni (või kui see pole mõtlemises siis ma ei tea mis see oli) .. mu kehal ei teki lihtsalt seda "keemilist reaktsiooni nikotiiniga", mis on lihtsalt vajalik närvide rahustamiseks ja kümneks muuks asjaks, mida mitme aastase staažiga suitsetajad vajavad, et keha võiks rahul olla.

Tundub, et see oligi aeg - lühike periood, mis lihtsalt sai minul läbi proovitud, mille "pidin" läbi proovima ja olen õnnelik, et olen üks nendest " ei teki sõltuvust" :)

Päikest! ;)

See "mõtlemises kinni" on tegelikult vaimne sõltuvus.
See ,et sa oled harjunud pidevalt suitsetama ja sellega pingeid maandama.

Ma olen nüüd juba 4,5 kuud ilma.
Võin öelda ,et mul on ikka veel vaimne sõltuvus olemas ja natuke füüsilist.Aga mul on tugev tahtejõud millega ma ütlen ,et ei tee - ja siis ei tee ka. VOT :D

see on kõik mõtlemises kinni mul endal oli ka nii et käisin klassi vendadega suitsetamas ja nemad saime suitsu mingi ammuste suitsetajate käest ja lõuks nad enam ei andnud. Klassi vennad ostsin alguses kahe peale pakke ja siis juba endale. igatahes nii kaua kui ma ei ostnud suitsu siis tegin ja kui ma pidine selle jama eest maksma hakkama ütlesin ma ei. Kuigi mõtte oli alguses kogu aeg võiks endale ka ostaga ma suutsin ei õelda.

olen 1 aasta teinud ja sõltuvust ple. Ma üksi ei tee kunagi sest see ei maitse siis,kui kellegiga koos siis teen küll ns. See vähemalt hea pole sõltuvust :) esiteks ma ei osta endale pakki,kui ostan siis ei tee kui kellegiga koos ja pole mingit tõmmet selle vastu ,lihtsalt nagu nalja pärast teen. :D
aa ,ja seda ka mulle meeldib üks suits sittaks selle nimi on ''Sweet Dreams'' see on ikka sittaks magus suits ja suitsetan seda sellepärast ,et see on hea :D

Külaline kirjutas::D:Dei teki s6ltuvust??
nojah..kui oled esimesed kaks suitsu t6mmand siis jah...
ise olen juba 4 aastat suitsetand ja kui hommikul suitsu ei saa kohe siis on tuju halb, k2in akna vahet koguaeg ja v2risen yle terve kere(viimane on ka vahest pohmakast ja ka kylmast)..
niiet tekib ikka kyll s6ltuvus..
Mis kuradi lolli juttu sa ajad et keha hakkab värisema kui oma suitsu ei saa. Ma ise 7 aastat suitsetanud ja tuju küll halb , aga pole sellist jama et keha väriseb. Ja sa pole siis piisavalt suitsetanud mul oli ka 6 kuud ei olnud munnigi siis hakkas juba pask pihta haakus külge ära.

Re: Palju on neid "Ei teki sõltuvust" ?!

Mina! :D Ma teen siis kui tahan ja kui saan. Aastas paar korda tuleb ette. Ma tean, et mul on võimalus suits iga kell kätte saada ja sellepärast hakkavadki paljud tõsisteks suitsetajateks,kui saab siis miks mitte,onju. Ma absoluutselt ei tunne selle järgi vajadust :) Mõnikord seltskonnas kui keegi pakub siis võtan vastu, kui hetkel soovi on. Sõltuvust lihtsalt pole :P
Ainus kelle peale sa ALATI loota saad,oled sa ise

Mida kuradit te ajate ????????
See on lihtsalt võimatu, et sõltuvust ei teki.
Tehke nt aasta aega järiest suitsu , mida rohkem aastaid tuleb seda
suuremaks sõltuvus läheb. Alla aasta oled teinud siis muidugi pole sõltuvust !
Mõni ajab siin, et oo , nii hea , "olen seltskonnaga ja siis teeme tobi, sõltuvust ei
teki" arvata on, et ei teki kui sa oled kuu aega teinud , igal inimesel tekib sõltuvus
mõnel suurem , teisel väiksem , inimesed on erinevad !

Külaline kirjutas:Mida kuradit te ajate ????????
See on lihtsalt võimatu, et sõltuvust ei teki.
Ei ole võimatu. On olemas inimesi kellel ei tekigi füüsilist sõltuvust. Ma tegin kunagi järjest päris pikalt suitsu, mitte üks kuu, vaid kuid järjest ja nii mitu aastat (pausidega). Siiamaani teen vahel kui pakutakse, kuid regulaarselt ei tee enam. Pole kunagi mul füüsilist vajadust selle järgi olnud, ainult nö. psühholoogiline vajadus oli kunagi päris tugev, kuid enam ei ole seda ka. Arvan, et võin end õnnelikuks pidada, et pole mingit tõsist sõltuvust tekkinud.

Z0ne kirjutas:Mul muideks ka pole sõltuvust, umbes aasta ja pool teinud regulaarselt - ige päev 3-4 ja pidudel pool pakki v üle.
Kuni muud tegevust on siis ei tule pähegi selline asi mille nimeks on suits.
Ega sa ei teagi kas sul on sõltuvus või ei kui sa teed regulaarselt, sest sinu nikotiinivajadus on pidevalt rahuldatud. Proovi olla ilma rohkem kui paar päeva ja ütle mis siis tunned.

vertigo kirjutas:
Z0ne kirjutas:Mul muideks ka pole sõltuvust, umbes aasta ja pool teinud regulaarselt - ige päev 3-4 ja pidudel pool pakki v üle.
Kuni muud tegevust on siis ei tule pähegi selline asi mille nimeks on suits.
Ega sa ei teagi kas sul on sõltuvus või ei kui sa teed regulaarselt, sest sinu nikotiinivajadus on pidevalt rahuldatud. Proovi olla ilma rohkem kui paar päeva ja ütle mis siis tunned.
Olen olnud 2 nädalat ilma, kiusatust ei olnud sest õues ei käinud. Kohe kui õue läksin ja sõbrad tegid tuli endal ka tahtmine teha..
Kohene reaktsioon - Pärast kahetsust ei tule,
Hiline reaktsioon - Nutad ärkvel ja unes...

Viimased kaks aastat teinud nii et ise ma ei osta, ja hui maksangi selle eest, aga kui keegi pakub siis ei vastuseks ei anna, mõttetu teha seda ise minumeelest, teen ainult siis kui kuskil seltskonnas ja keegi pakub, kui ma olen ise küsinud siis selleks et keemilist teha mõned mahvid.

mingit sõltuvust pole, 5 kuud ilma olla ei ole midagi minu jaoks :D

Aga jah, enamasti nädalas vähemalt korra. Siis jälle vb kuu - kaks ilma kui ei viitsi enam jne.
RastaMasta DingDing :D
Jah, ma olen imelik koma käitun vahest nagu väike laps, ei meeldi midagi?
Drift, Drag Pwn
Pilt

ma võin täiesti julgelt öelda et minul ei tekkinud sõltuvust ! ei olnud ,,pühapäeva suitsetaja " ega midagi . kaks aastat järjest tegin . hommikul enne kooli minekut, õhtul pärast koolist tulekut , nädalavahetustel , vahepeal koolis ka (noo läksin välja natsaks ajaks) ja nii kaks aastat . ja u . kuu aega tagasi mõtlesin et miks ma nii teen. jätan maha parem ja ma pole siiamaani teinud. ei tunne vajadust ka . Nii et mina usun et on olemas selliseid inimesi ,kellel tõepoolest ei teki sõltuvust ! ;)
aga teistele soovitan : nii kaua kui lihtne on , jätke maha ! ;) see ei ole teile kasulik ja hoiame raha ja loodust kokku :D .

Ma olen ka sõpradega ikka suitsu teinud kui mingi pidu või värk on. Lihtsalt nagu seltskonna jaoks. Muidu ei suitse. Tegelt ükskord 14 aastaselt oleks ikka äärepealt hakanud suitsetajaks. Mingi pakk oli mul ja seda ma tõmbasin. Ja kui see otsa sai siis oli jube tahtmine uus osta. Ja mitte kuidagi ei saand seda uut ostetud. Umbes nädalaga läks himu üle ja unustasin ära. Aga kui ma selle suitsupaki oleks saand siis vist oleks sõltlaseks jäänud.

simplythebest kirjutas:Mul ka ei teki sõltuvust. Mõni aasta tagasi tegin paar kuud pmt iga päev mitu suitsu, et "lahe" olla. Ühel hetkel otsustasin, et aitab. See ei anna ju mulle midagi. Ja polnud mingit probleemi lõpetamisega.
Paar kuud jah, tee paar aastat ja asjad hoopis teised. Ma olen umbes aasta ja pool(üle selle nüüd juba), ja tunnen et kui suitsu teen et hakkab vastu juba. Pmst sõprade pärast teengi(ja ka sest midagi muud pole lihtsalt teha.)
Kohene reaktsioon - Pärast kahetsust ei tule,
Hiline reaktsioon - Nutad ärkvel ja unes...

Ärge nüüd maha lööge mind kui valesti räägin :D
Aga..
Üskõik milline narkootiline aine(ka nikotiin) hakkab pika aja jooksul närvide vahel(lihtsas keeles) asendama seda ainet, millega kõik närvid omavahel "suhtlevad".
Kui teed harva suitsu siis see ei mõju tavaliselt ning kui teed tihti suitsu siis asendatakse see aine kehas suitsust saadava nikotiiniga üpriski kiiresti , Sest keha tahab teha võimalikult vähe tööd ise. Ning kui seda ainet enam järsku ei saa ( lõpetad suitsetamise) siis hakkab inimene närveldama ja on ärritunud koguaeg.( sellepärast ongi võõrutusravi nii raske--üritatakse algset ainet taastada ning keha peab hakkama jälle ise rohkem tööd tegema.)
Muidugi oleneb veidi ka ainevahetuse kiirusest- kel kiirem ainevahetus jääb kergemini sõltuvusse.

:)
Vasta

Mine “Suitsetamine”