suitsetav poiss :(

Asi on nii, et hakkasin oma praeguse poisiga pisut vähem kui aasta tagasi käima. Siis ta suitsetas - sain aru et palju jamasid, põeb ekstüdruku pärast jne. Tegin kõik endast oleneva, et ta selle maha jätaks. Paar kuud hiljem see ka õnnestus. Maist septembrini oli kõik hästi, ainult alkoholi tarbides tegi mõne sigareti (sellest sain aru, vana harjumus jms. ei hakanud päris kõike kah ära keelama). Aga alates oktoobrist on asi jälle pihta hakanud. Ja jälle aina tihemini.. nüüd vaatan et läheb jälle 1 pakk umbes 2-3 päeva peale. Aga mulle ei meeldi see - juba lõhn on halb, rääkimata muust. Ütlesin et mulle ei meeldi ja ma ei taha et ta suitsetaks - ei aita enam. Toob vabanduseks et kõik teevad, et ta ei saa seltskonnas ju ainuke olla kes ei suitseta ja koolipinge jms - suits rahustab. Minul on igatahes mõistus selle koha pealt otsas. :cry: Keegi ehk oskab midagi head soovitada? Päris maha jätmise või selliste asjadega ka ei tahaks ähvardada, sest ma niikuinii ei teeks neid ähvardusi teoks.

Re: suitsetav poiss :(

Suitsetamine on probleem, mis kahjuks puudutab ka neid, kes on otsustanud mitte suitsetada. Su noormees suitsetab, kuna tahab seda teha. Paraku on nii, et teiste inimeste motivatsioonist tihtipeale ei piisa, et kedagi suitsetamisest vabastada. Suitsetaja ise peab aru saama, et tal on parem ilma suitsuta ja see mahajätmise motivatsioon peab temas olema. Loomulikult ei taha ma öelda, et sa ei saa oma noormehe jaoks midagi teha. Korra ta juba jättis sinu tõttu suitsetamise maha. Ja nagu ma aru saan, sa hoolid temast ja seetõttu tahad teda aidata.
Võibolla oleks kasu faktidest, mis on küllaltki hirmutavad. Näiteks kas ta teab, et suits sisaldab osakeste ja gaasidena üle 4000 erineva kemikaali. Näiteks atsetoon (küünelaki eemaldusvahendi peamine komponent), sinihape (mida on kasutatud relvana), arseen (tuntud mürk, kasutatakse rotimürgis) metanaal (kasutatakse naha parkimiseks). Tubakasuits sisaldab sõltuvust, vähki, verevähki, pärilikke muutusi, loote väärarenguid põhjustavaid aineid, radioaktiivseid aineid, tõrva ja vingukaasi. Kõige sellega kahjustatakse oma organismi vabatahtlikult.

Passiivne suitsetamine on samamoodi ohtlik ja ka sellele peaks tähelepanu pöörama. Kui su noormees ei võta sind kuulda ja jätkab suitsetamist, siis kaitse vähemalt ennast. Vastasel korral võid ise suureks kannatajaks jääda. Näiteks suureneb kopsuvähi ja vähkkasvajate risk, südamehaiguste risk, raseduse korral nurisünnituse ja lapse väärarengu risk, astma tekkimise risk, psühholoogiliste probleemide esinemise risk, kopsuinfektsioonide risk, alergia tekkimise risk jne. Nii, et tasub hoida eemale, kui teine inimene suitsetab.

Tuleb teha tarku valikuid!
Konsultant Margus
Vasta

Mine “Suitsetamine”