Re: Esimene suits

Kui ühe-kahe suitsuga piirduda, siis kartma ei tea, kuid kui plaanid pikemas perspektiivis suitsetamisega tegeleda, arvesta ka sellega kaasnevate võimalike kõrvalnähtudega, alustades erinevate südamehaigustega ning lõpetades vähiga. Kui oled huvitatud, soovitan kindlasti internetis suitsetamisest võrsuvate võimalike terviseriskidega tutvuda.

Imaasikas kirjutas:
20 Aug 2018, 17:05
Tere olen siis 13 aastane plikatirts Ja eile proovisin oma esimese suitsu sõbrannaga.. Täna tegime õues jälle?kas suitsetamine on väga kahjulik? Ma kardan ja kõhus keerab.. Aga tahaks ikka veel teha..
Tubaka tarvitamine põhjustab 40% südame-veresoonkonnahaigustest (infarkt, insult), 80% kroonilisest obstruktiivsest kopsuhaigusest ja 90% kopsuvähist.
Tubaka tarvitamisest hoidumisel on 40% neist haigustest ennetatavad.

Tubaka tarvitamise terviseriskid:

Suuõõs –  igemepõletikud, hambakatt, suuõõnevähk
Süda ja vereringe – vererõhu ja pulsi tõus, gangreen, infarkt, insult
Hingamisteed – bronhiit, krooniline obstruktiivne kopsuhaigus, kopsuvähk
Suguorganid – impotentsus, viljatus, vähenenud libiido, loote arenguhäired
Välimus – naha kiire vananemine, haprad juuksed, kollased hambad ja küüned, akne
Psüühika – keskendumisraskused, närvilisus, mäluprobleemid, peavalu
Rakukahjustused – mutatsioonid rakkude DNAs, tekivad kasvajad

Suitsetamise mõju välimusele:

Sinu nahk on hall, kortsud tekivad oluliselt kiiremini. Hambad, küüned ja sõrmed muutuvad kollaseks.Hingeõhus ning juuste ja riiete küljes on ebameeldiv lõhn.

Kui loobud suitsetamisest paraneb märkimisväärselt naha jume, samuti on nahk elastsem. Nendel vanainimestel kes ei suitseta on 5x vähem kortse, kui neil, kes on suitsetanud paki päevas 25 aastat järjest.

(allikas: http://www.tubakainfo.ee/miks-suitsetam ... tervisele/)
Viimati muutis mery17, 20 Aug 2018, 17:58, muudetud 1 kord kokku.
💚💜💚💜

Erxike1 kirjutas:
20 Aug 2018, 17:46
Tead ega need haigused nii lihtsalt ka ei teki ja suuresti sõltub geenidest.
Tubakakeemia, sh nikotiin, vähendab keharakkude võimet alla suruda kasvajate arengut. Tagajärjeks on suurem tõenäosus vähi tekkeks.

Üldiselt tekivad vähirakud pika aja jooksul, kuid suitsetamine kiirendab seda protsessi  suurendades mutatsioonide arvu. Suitsetamine võib olla vähemalt 14 erineva vähivormi põhjuseks.

Kõigest 15st sigaretist piisab, et tekitada geeni mutatsioon, mis võib põhjustada vähki.

Tubakatooted on paljude erinevate vähkkasvajate riskifaktoriks.
💚💜💚💜

mery17 kirjutas:
20 Aug 2018, 17:56
Erxike1 kirjutas:
Tubakakeemia, sh nikotiin, vähendab keharakkude võimet alla suruda kasvajate arengut. Tagajärjeks on suurem tõenäosus vähi tekkeks.

Üldiselt tekivad vähirakud pika aja jooksul, kuid suitsetamine kiirendab seda protsessi  suurendades mutatsioonide arvu. Suitsetamine võib olla vähemalt 14 erineva vähivormi põhjuseks.

Kõigest 15st sigaretist piisab, et tekitada geeni mutatsioon, mis võib põhjustada vähki.

Ah sina jälle

Erxike1 kirjutas:
20 Aug 2018, 17:59
mery17 kirjutas:
Erxike1 kirjutas:

Ah sina jälle
Jah jälle mina😁😂
💚💜💚💜

mery17 kirjutas:
20 Aug 2018, 18:00
Erxike1 kirjutas:
mery17 kirjutas:

Ah sina jälle
Jah jälle mina😁😂
Midagi tarka ka kunagi ütled või jäädki iga asja peale oma google informatsiooni jagama?

Imaasikas kirjutas:
20 Aug 2018, 17:05
Tere olen siis 13 aastane plikatirts Ja eile proovisin oma esimese suitsu sõbrannaga.. Täna tegime õues jälle?kas suitsetamine on väga kahjulik? Ma kardan ja kõhus keerab.. Aga tahaks ikka veel teha..
Võin öelda, et mu nõbu alustas 13 aastaselt suitsetamist, nüüd 24 ja ikka suitsetab, proovib suitsetamisest lahti saada, aga pole siiani suutnud.
Mida nooremana alustad suitsetamist, seda raskem on pärast maha jätta.
💚💜💚💜

Erxike1 kirjutas:
20 Aug 2018, 18:05
mery17 kirjutas:
Erxike1 kirjutas:

Ah sina jälle
Jah jälle mina😁😂
Midagi tarka ka kunagi ütled või jäädki iga asja peale oma google informatsiooni jagama?
Võin ilma googlita öelda, et suitsetajad haisevad kohutavalt ja riietel ka jube hais (tubaka hais), näevad kohutavad välja (kole näonähk, kollased sõrmevahed/hambad) eriti pikaajalised suitsetajad.
💚💜💚💜

mery17 kirjutas:
20 Aug 2018, 18:17
Erxike1 kirjutas:
20 Aug 2018, 18:05
mery17 kirjutas:

Jah jälle mina😁😂
Võin ilma googlita öelda, et suitsetajad haisevad kohutavalt ja riietel ka jube hais (tubaka hais), näevad kohutavad välja (kole näonähk, kollased sõrmevahed/hambad) eriti pikaajalised suitsetajad.
Võin öelda ka seda, et kui suitsetad on sul väiksem kopsumaht/väiksem võhm, mittesuitsetajal suurem võhm/kopsumaht. Suitsetajad hakkavad kiiremini hingeldama peale füüsilist koormust, nt peale jooksmist kui mittesuitsetajajad.
💚💜💚💜

Kõhus keerabki seetõttu, et keha annab märku, et tarbid mürkaineid ja võitleb selle vastu.

Suitsetamine algabki alati esimesest proovisuitsust ehk siis praegu on su jaoks kõige õigem ja ka lihtsam hetk otsustada mitte suitsetamist jätkata. Ma ei tea küll kedagi, kes ütleks, et oi kui hea, et hakkasin noorena suitsetama, pigem saadakse mingil hetkel aru, et see on kahjulik ja vastik harjumus ning püütakse maha jätta. Mis osutub tihti aga ületamatult raskeks, järgnevad juba terviseprobleemid, vanemana võimalik vähk jm (ka ise tean vähemalt 3 inimest vanemate tutvusringkonnast, kes olid kõvad suitsetajad ja just kopsuvähki surid). Täpselt sellise nooruses proovitud suitsuga on enamik suitsetajaid selle harjumuse endale külge saanud. Nüüd tuleb sul kasutada mõistust ja teha see otsus, kas tahad terveks eluks suitsetajaks jääda või ei.

Nõustun ka sellega, et suitsetajad mõjuvad paljudele mittesuitsetajatele haisu tõttu ebameeldivalt. Jah, nooruses ei pruugi see teema olla, kui näiteks tutvusringkonnas peetakse suitsetamist kuidagi lahedaks, hiljem aga küll. Kui minu kõrvale istub bussis suitsetaja, olen sunnitud kohta vahetama selle haisu tõttu, sest ei kannata üldse. Suitsetajad ise usuvad, et ei haise, sest nende haistmismeel pole enam nii tundlik. Sellega pead suitsetajana lihtsalt arvestama, et paljude jaoks muutub sinuga suhtlemine ebameeldivaks.

Suitsetamine on kallis ja orjav sõltuvus. Talvel suure külmaga on väga tüütu suitsetamas käia ja need jäätuvad sõrmed. Uh. Igal pool suitsetada ka ei saa. Ühesõnaga pole üldse mõnus suitsetada. Not worth it.
Ei soovita seda alustada ever. Ja kui sa mõtled et ah teen vaid õhtuti siis üks hetk see nii enam pole.
Kõrvalt vaadates on rõve 13 aastast last suitsetamas näha.
If it doesn't feel right, it probably isn't.

kakkybabenasa kirjutas:
20 Aug 2018, 22:00
Suitsetamine on kallis ja orjav sõltuvus. Talvel suure külmaga on väga tüütu suitsetamas käia ja need jäätuvad sõrmed. Uh. Igal pool suitsetada ka ei saa. Ühesõnaga pole üldse mõnus suitsetada. Not worth it.
Ei soovita seda alustada ever. Ja kui sa mõtled et ah teen vaid õhtuti siis üks hetk see nii enam pole.
Samas on olemas ka e-sigaret mida näiteks toas teha ei ole eriline probleem. Muidugi 13-aastasel keeruline selline masin saada kuskilt. Ja ütle mis siin elus ei oleks kallis?

Erxike1 kirjutas:
20 Aug 2018, 22:08
kakkybabenasa kirjutas:
20 Aug 2018, 22:00
Samas on olemas ka e-sigaret mida näiteks toas teha ei ole eriline probleem. Muidugi 13-aastasel keeruline selline masin saada kuskilt. Ja ütle mis siin elus ei oleks kallis?
Ja ka suitsu on raske saada, seega pole vaja oma kehale tekitada vajadust mida ei suuda täita. Ah ma ei oska seda sõnastada. Lets not promote smoking in any kind of way.
Eks kõik on kallis aga taskurahaga võiks midagi targemat teha.
If it doesn't feel right, it probably isn't.
Vasta

Mine “Suitsetamine”