varastamine

Tere,
olen täiesti korralik 11 aastane laps aga ometi varastasin.
Kõik inimesed kes mind teavad, alati ütlevad et
"oh sa oled tubli laps". Olen neli aastat koolis käinud ja tunnistusel on ainult viied, käitumised ja hoolsus ka.
Alles eile läksin linna poodi ja mõistus läks ilmselt kaduma.
Ma isegi ei mäleta et varastasin ja kuidas :lol:
Olin sõbrannaga koos ja tema läks kassasse, mina teda ette ootama,
äkki tulid kaks turvatöötajat ja viisid mind ära.
Siis kui nad mind koridori viisid, ma ei kuulnud, näinud, ei tundnud lõhnu ega midagi.
Olin minestamise äärel. Loomulikult tunnistasin kõik ülesse.
Aga minu peamine mure on see et kas õpetajad/direktor saavad sellest teada :cry:
Tahan enda häid hindeid ikka samaks hoida ja kardan et käitumine langeb ikka korralikult ja kiituskirja ei saagi.
Olen VÄGA suures masenduses ja muudkui nutan ja mõtlen et "mis ma tegin" :cry: :cry: :(

Re: varastamine

Tere

Hea, et kahetsed.
Erinevate ainete hindeid otseselt ju pelgalt see ei mõjuta, et kas koolist saadakse teada või mitte - hinded on ju ikka ainult mõjutatud sellest, kuidas Sa ise õpid.
Käitumise hinne võib küll langeda selle peale.
Ma mäletan, kui ma esimeses klassis käisin, siis kaks klassiõde ka varastasid ning sellest küll sai kool teada. Eks nende eesmärk on Sind ehmatada nö korralikule teele. Panna Sind mõistma, et see, mida tegid, ei ole õige käitumine.

Ma arvan, et mina Sinuasemel läheksin koolipsühholoogi jutule ja räägiksin talle ära selle loo. Ning ütlegi, et tegid jah ja väga kahetsed ning et nüüd oled masenduses selle pärast. Ta on professionaal ning peab oskama Sind toetada.

Samas pead mõistma, et käitusid valesti, ning eks Sul tuleb oma tegu selgitada siin ja seal. Ning lihtsalt maagiliselt see ära ei kao. Oled piisavalt suur selleks, et ka tagajärgedega tegeleda.
Sa pead ise olema tubli ning näitama, et see oli ühekordne eksimus. Võida kõigi usaldus tagasi. Kui ise tahad ja pingutad selle nimel, on see võimalik.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Nõuanded ja arutelud”