Viirus???

Tere! Mul on mitu päeva juba nii, et lülitan arvuti sisse ja siis teen neti lahti (nagu alati) ja hakkab see ette tulema, et NOT RESPONDING. Niii on iga asjaga. Pean mingi sajand ootama, et teeks midagi lahti ja siis jälle not responding. Ma ei saa isegi allalaetud filmi vaadata:S Kausta teeb ka sada aastat lahti. Olen proovinud seda antivirusega vaadata aga see MvAfee ei tööta kuna see tahab uuemat versiooni aga uuem versioon maksab. Seega ma ei saa seda kasutada. Kui tegin Norton Security Scan-iga kiiret kontrolli siis ei näitanud, et on mingi viirus. Vahepeal see üldse jooksis kokku. Ma olen täielikult paanikas, sest ma kardan, et need pildid mis mul arvutis on, kaovad ära. Mida ma tegema peaksin?

Re: Viirus???

Paanika on õigustatud. Mina vaataks esialgu kõvaketta seisukorra üle ja välistaks ketta. Selleks tiri SpeedFan ja tee ära S.M.A.R.T test.
Kui see on bueno, siis kahtlusta pahalast. Kui see on ka korras, siis ilmselt on OPSYS juba hapu ja vajaks uut. Kui OPSYS-e vahetus ei aita, siis on viga kuskil riistavaras.

Minu lahenduskäik. Valikuid tegelt mitmeid ja ise arvan, et viga peitub kas kõvakettas või viiruses.

Kui arvutis juba viirus, siis üldiselt selle AV-ga suurt ära ei korralda. Tuleb võtta spetsiifilisemad programmid käiku aga hetkel täpsemalt nendest rääkida ei viitsil, ehk hiljem.

Re: Viirus???

ma laseks hdd dbaniga üle ja teeks puhta win/ubuntu installi. aga noh sa vaevalt sellega hakkama saad ja ega sa ilmselt ei oskaks/viitsiks ka kõike uuesti installida jne. aga kas mingi free AV saad tirida kuidagi (avast vms.) ja tollega scan teha? või ei lase isegi seda teha arvuti?
Minu arvamus, mitte sinu, vaielge kui ei meeldi.
Vasta

Mine “Nõuanded ja arutelud”