Laps varastab

Tere,
mul on suur mure olen aru saanud mitme juhtumi põhjal, et mu kuue aastane kohe seitsmeseks saav ja kooliminev tütar on korduvalt varastanud.
Küll väiksemaid asju ja vahele jäänud omakestelt ainult hetkel veel ...
On olnud jama maal nt toppis oma kotti sugulase huulepulga ja paar paari kõrvarõngaid, seal jäi vahele vesteldi tõsiselt ja arutleti lapsel oli väga häbi , kui nädal hiljem asi kordus ta varastas kodust vanaisa tuppa salaja minnes kommikarbi sõi tühjaks ja karbi peitis voodi alla.Jälle rääkisime ja arutlesime ja pisar silmis palus andeks.
Kuid kardan,et see asi hakkab korduma, puudust ta millegi üle tunda ei tohiks alati on talle võimaldatud kõik ja magusapuudust tal ka pole.St ei kannata nälja ja vaesuse all
Palun abi mis teha,kas pöörduda psühholoogi poole?Mismoodi peaks asjale lähenema kas karistusega, olen lapsele väiksest saadik rääkinud ,et ka liivakastis vedelevad asjad on kellegi omad ja teiste asju me ei võta, see keegi võib neid otsima tulla ja see pole õige.Olen väga väga mures ja kurb, pole endal ise sellise asjaga iial kogemusi olnud ja meil väikevenna ka kodus kes ju suurema õe pealt võib õppida.
Kõiki soovitusi ja arvamusi ootama jäädes Murelik emme.

Re: Laps varastab

Enurees kirjutas:Ma varastasin kunagi sõbralt ühe vahva magneti ära.
Siiani süümepiinad.

Kui see alles on , siis võiksid ju selle tagasi viia . Kasvõi kuskile kapi vahele pista vms. ;)
Baby, I don't know what love is, maybe I'm a fool, I just know what I'm feeling and it's all because of you. ˇˇ
Vasta

Mine “Nõuanded ja arutelud”