Enesetapja

Kui mul sõbranna teeks enesetapu ja jätab kirja, et mis põhjustel, siis kas politsei hakkab kirjale vaatamata ikka asja uurima, et mispärast enesetapu sooritas?
Teine küsimus, et kui plaanib enesetapu teha, aga see ebaõnnestub, et siis nt keegi märkab (teised kodanikud, vanemad, sugulased, politsei), siis kas saadetakse sundravile siis?

Re: Enesetapja

Kui su sõbranna rääkis sulle enda enesetapu mõtetest ning soovist seda teha, on sinu kohus sõbranna teha kõik, et teda aidata. Räägi talle, et ta vajab proffesionaalselt abi ning et sa võid talle ise aja kinni panna ja toeks kaasa minna. Kui ta sellega nõus on, siis pane talle aeg kinni ja mine teemaga kaasa. Soovitaks esialgu pigem püshhiaatri kui psühholoogi poole pöörduda. Kindlasti ütle sõbrannale, et sa hoolid temast väga ja oled alati talle toeks ning näita seda ka välja: kallista teda, kutsuda teada kuhugile, helista talle, hoolimata sellest, et ta võib sind eemale tõrjuda. Depressioonis inimesed lükkavad sageli teisi inimesi eemale. Hea on, kui teised ei vasta selle samaga, vaid näevad vaeva, et seda seda inimest aidata.

Külaline kirjutas:Kui su sõbranna rääkis sulle enda enesetapu mõtetest ning soovist seda teha, on sinu kohus sõbranna teha kõik, et teda aidata. Räägi talle, et ta vajab proffesionaalselt abi ning et sa võid talle ise aja kinni panna ja toeks kaasa minna.
Kindlasti ütle sõbrannale, et sa hoolid temast väga ja oled alati talle toeks ning näita seda ka välja: kallista teda, kutsuda teada kuhugile, helista talle, hoolimata sellest, et ta võib sind eemale tõrjuda.
Sa oled j0bu.

Aga kuidas toimub sundravile viimine?
võtavad raisa kinni ja tõmbavad kiirabi või politseiautosse, panevad rihma peale ja kui karjud ja laamendad seotakse sind veel kinni ja süstitakse rahustit, a muidu viiakse sinna ja pannakse haiglasse ja siis passid seal, igast keelud on peal, rohkem kui tavaliselt ja asja (kirjutasin sina vormis, aga ei mõelnud sind vist ikka jah)

psühhopaat- kirjutas:
võtavad raisa kinni ja tõmbavad kiirabi või politseiautosse, panevad rihma peale ja kui karjud ja laamendad seotakse sind veel kinni ja süstitakse rahustit, a muidu viiakse sinna ja pannakse haiglasse ja siis passid seal, igast keelud on peal, rohkem kui tavaliselt ja asja (kirjutasin sina vormis, aga ei mõelnud sind vist ikka jah)
Ei mina ei taha, aga lihtsalt hakkas huvi pakkuma, et kuidas, aga kuna sa seletasid asja päris lahti, siis jääb ikka üks küsimus, et alaealisel peab olema ka vanemate nõusolek, või ma eksin? Ning teine küsimus, et kui inimene on 20, siis kas teda saab ikka sundravile viia, kui ta seda ei soovi/ ei taha. Kas kiirabil/ politseil on õigust viia täisealist tema tahte vastaselt psühhiaatri kliinikusse?

Sundravi jaoks ei pea olema nõusolekut.. vanema nõusolekuga polegi sundravi(mõnikord on). Aga kui vanemad allkirja(nõusolekut, mis iganes) ei anna näiteks, aga haiglasse on inimene vaja panna, siis on automaatselt sundravi(mul oli kui ise läksin ja vanematega too aeg üldse ei suhelnud, ja polnud kedagi kes allkirja annaks. aga mu seisund oli ka selline, et ma oleks niikuinii pidanud minema). Vanema allkirjaga saavad nad ükskõik mis ajal inimese haiglast välja ka võtta.
Kui inimene on 20 siis saab jah sundravile ja täisealise isiku tahtevastane ravi on lubatud, kui sa nüüd mõtled siis see poleks normaalne(sellel sõnal pole tähendust) kui mõni hullunud täiskasvanu end lõhki lõikab ja laamendab ja ähvardab inimesi ära tappa ja siis pole nõus ravile minema ja siis teda ei viidagi.

psühhopaat- kirjutas:kui sa nüüd mõtled siis see poleks normaalne(sellel sõnal pole tähendust) kui mõni hullunud täiskasvanu end lõhki lõikab ja laamendab ja ähvardab inimesi ära tappa ja siis pole nõus ravile minema ja siis teda ei viidagi.
see tõesti ei oleks väga normaalne vist, aga kui inimene otsustab end ära tappa (mitte teisi ohustada), siis miks sunnitakse peale mingit "ravi"? see tekitaks minus vähemalt just suurema tahtmise end ära tappa kui vastu tahtmist pistetaks kuhugi persse võõraste inimeste keskele, kaamerate alla... mõte sellest ajab südame pahaks, tahetakse lihtsalt potentsiaalset maksumaksjat elus hoida.

vertigo kirjutas:
psühhopaat- kirjutas:kui sa nüüd mõtled siis see poleks normaalne(sellel sõnal pole tähendust) kui mõni hullunud täiskasvanu end lõhki lõikab ja laamendab ja ähvardab inimesi ära tappa ja siis pole nõus ravile minema ja siis teda ei viidagi.
see tõesti ei oleks väga normaalne vist, aga kui inimene otsustab end ära tappa (mitte teisi ohustada), siis miks sunnitakse peale mingit "ravi"? see tekitaks minus vähemalt just suurema tahtmise end ära tappa kui vastu tahtmist pistetaks kuhugi persse võõraste inimeste keskele, kaamerate alla... mõte sellest ajab südame pahaks, tahetakse lihtsalt potentsiaalset maksumaksjat elus hoida.
Kes selle ravi siis kinni maksab, äkki teebki enesetapu just see tõttu, et pole maiset vara ega midagi, kui on isik täiesti vaene?

Külaline kirjutas:Kes selle ravi siis kinni maksab, äkki teebki enesetapu just see tõttu, et pole maiset vara ega midagi, kui on isik täiesti vaene?
tahavad inimest "normaalseks" ravida et ta siis tööle läheks, sigiks ja maksma hakkaks.

@psühho - eks sellised asjad makstakse riigi rahadega kinni ehk siis maksumaksja peab üleval neid kes ei taha seal tegelikult olla ja ei taha elada, aga sunnitakse.

psühhopaat- vastas juba teisele punktile üsna hästi ära. Aga vastan siis esimesele

Kui mul sõbranna teeks enesetapu ja jätab kirja, et mis põhjustel, siis kas politsei hakkab kirjale vaatamata ikka asja uurima, et mispärast enesetapu sooritas?

Jah. Üldiselt saadetakse lahangule ja vaadeldakse ka sündmuskohta nii, et kas seal on midagi, mis võiks viidata tapmisele.
«Climbing skyscrapers with bare hands seemed impossible to me,but I have realized that The Impossible remains until you make it possible» - Alain Robert

psühhopaat- kirjutas:
sa oled värdjas täielikult !
stacks on deck,patrone on ice!

ETM- Foorumites ei tohi teisi foorumlasi solvata ega halvustada, või ma eksin?

Aga teise küsimuse vastus jäi natukene ebaselgeks, nimelt siis jah, uuritakse ega tegemist pole tapmise jms, aga kas laip lõigatakse siis lahkamisel lahti?, samas ei ole ju selleks alust, kui nt on veenid läbi lõiganud või rohtudest üledoosi võtnud koos alkoholiga, aga selline asi siis, et kas politseil on siis alust uurida enesetapu põhjusest?

ETM kirjutas:
psühhopaat- kirjutas:
sa oled värdjas täielikult !
ega mina neid neegreid kinni ei võta ju, aga selles on sul õigus, et ma värdjas olen:D

Külaline kirjutas:ETM- Foorumites ei tohi teisi foorumlasi solvata ega halvustada, või ma eksin?

Aga teise küsimuse vastus jäi natukene ebaselgeks, nimelt siis jah, uuritakse ega tegemist pole tapmise jms, aga kas laip lõigatakse siis lahkamisel lahti?, samas ei ole ju selleks alust, kui nt on veenid läbi lõiganud või rohtudest üledoosi võtnud koos alkoholiga, aga selline asi siis, et kas politseil on siis alust uurida enesetapu põhjusest?
Lahkamise üks osa on jah enamasti laiba lahti lõikamine. Politseinikul puudub pädevus sündmuskohal peale vaadata ja öelda: "Jah, surm on saabunud 3 tundi tagasi verekaotuse tõttu. Verekaotuse põhjustas veenide läbilõikamine." Ehk siis politsei töö ei käi päris nii nagu CSI-s. Seetõttu saadetaksegi surnukeha kohtuarstlikule lahangule surma põhjuse väljaselgitamiseks. Mitte kunagi ei saa lihtsalt peale vaadates öelda, et tegemist ei ole lavastatud enesetapuga.
«Climbing skyscrapers with bare hands seemed impossible to me,but I have realized that The Impossible remains until you make it possible» - Alain Robert

Kas ainuüksi enesetapule mõtlemise eest pannakse ka haiglasse, sest osad ju mõtlevad ja see tuleb ju välja ja noh kas Teie ka annate enesetapule mõtlevatest inimestest teada, ning ju mõned teemad on teada, ka kus on enesetappu sooritatud, aga see on ebaõnnestunud ning keegi polegi sellisele olukorrale tähelepanu pööranud
I BELIVE I CAN FLY!
Vasta

Mine “Nõuanded ja arutelud”