Ei oska endaga midagi teha

Tere
Olen siin foorumis ringi vaadanud ja näinud samasuguseid teemasid nagu seegi siin. Enamus neist on vanemad niiet mõtlesin et teen uue, ehk teiste all ei märgata... Aga ma järsku kaotasin oma elu arusaama. Okei pole väga loogiline aga põhimõtteliselt ma teadsin alati mida ma suureks saades teha tahan, kelleks saada. Järsku aga see kadus. Varem käisin koolis, tegin kodutöid väga hästi , õppisin 4-5le, käisin mitmes trennis ja kõik oli nagu okei. Äkitselt aga ei teadnud ma enam endast nagu midagi... Mul ei ole enam tulevikuks ühtegi plaani, kodutöid teen väga vaevaliselt, suurem osa kirjutan lihtsalt hommikuti klassikaaslaste pealt maha, kontrolltööd hakkasid kõik 3ed tulema, kogu õhtu istun põhiliselt enda toas uks kinni, trenni vean ennast jõuga, ühest tulin üldse ära... Ka kõik mu sõbrad pole enam nagu mu päris sõbrad. Klassikaaslased on nüüd nagu rohkem lihtsalt tuttavad ja ka parima sõbrannaga ei tunne end enam nii lähedaselt... Väljaspool kooli ei suhtle ma ka mitte kellegiga. Koolis püüan alati olla väga rõõmus ja selline kes kõikidega suur sõber sealt aga tegelikult tundub mulle nagu kõik lihtsalt suhtlevad minuga nagu kohustusest ja mul ei ole nendega enam mitte midagi ühist. Vanemaid ma ei usalda ja üldiselt nad ei tea must mitte midagi. Minu päev ongi ainult üks lõputu telefonis ja youtubes istumine. Täna algas mul ka vaheaeg ja selle veedan ma ainult enda toas diivanil vedeledes. Nagu ka eelmised vaheajad mis on sellel aastal olnud ning ka suvevaheaja mis viimati oli. Võibolla isegi suudaksin kuidagi kedagi endaga kuhugile kaasa kutsuda aga lõpuks oleks see lihtsalt vaikuses olemine ja kiiresti üksteisest eemale saamine.
Loodan et keegi tegelikult ka luges läbi selle ja ma tahaksin teada kas kellegil on äkki veel nii olnud, kuidas olete üle saanud sellest või kas kellegil on hetkel ka nii..? Aitähh!!
Tüdruk,14

Re: Ei oska endaga midagi teha

Eks ma ole ka mingi hetk samas olukorras olnud, mõni aasta tagasi. Sinul soovitaksin seda vaba aega kasutada enda arendamiseks kasvõi, mitte lihtsalt passimiseks. Loe raamatuid, tee kasvõi kükke. Kui mul igav on, siis lihtalt võtan mõne õpiku lahti ja hakkan lugema teemasid mida ei mõista. Kindlasti ära lase aega raisku, hiljem kahju.

Re: Ei oska endaga midagi teha

Oh girl, mõistan täiesti. On inimesi, kes teavad, mida tahavad ja ühel hetkel pole enam kindlad. Ma ise pole kunagi teadnud, mida tahan haha. Aga tegelikult on see, et sa oled suhteliselt teismelise vanuses, kus kõik tundubki mõttetu ja vanemad ja mõista ja sõbrad on nõmedad jne. Kõige lihtsam ("lihtsam") on ennast lihtsalt käsile võtta ja mõelda, et kui sa hetkel ei tea, mida eluga ette võtta on vaja kõiki asju õppida samavääriliselt, siis tulevikus on sul rohkem teadmistepagasit teatud teemal. Õppimise koha pealt soovitan mõelda sellele, et kui praegu õpid ja tähele paned on hiljem lihtsam järge pidada. Isegi, kui ikkagi klassikaaslaste pealt maha teed õpi ära see teema. Pane iga päev tunniks ajaks oma vidinad (telefon ja ka nt arvuti) eemale ja õpi, loe, hari ennast.
Miks sa tunned, et sa parima sõbrannaga enam lähedane pole? Paljud sõbrad tulevad ja lähevad, sellega peab lihtsalt leppima. Millest as muidu huvitud? Mida sulle meeldib teha, mis tund koolis huvitav on?
Oled tubli, et veel trennis käid. Vahepeal me ei teagi, kes oleme või mida elult tahame. Aga selle leidmiseks peab võtma ühe suure hingetõmbe ja töötama. Mõned asjad tulevad elus väga üllatavatel momentidel. Lihtsalt ära veeda seda aega vaid oma toas youtubes istumisele, sunni ennast asju tegema. Proovi huvituda asjadest, millest tavaliselt ei huvitu või arvad, et ei huvitaks - võid üllatuda. Ja kui tõesti ei huvitagi said selle kogemuse võrra targemaks. Ja vahepeal on okei lihtsalt maailmast eralduda ja asjadele mõelda või endaga aega veeta. Lihtsalt ära jää igavesti sellesse.
"My heart is just too dark to care,
I Can't destroy what isn't there"
Vasta

Mine “Minu elu mõtte otsingud”