Mida teha?

Kaheksa aastat tagasi suvel tulin uude linna elama kuna ema leidis uue mehe. Läksin siis septembris kooli, alguses oli kõik ûsna tore kuigi tundsin end ûsna ûksikuma kuna kõigil olid mingid grupid moodustunud ja mind ei võetud omaks. Aga siis hakati mind ka kiusama, narriti. Nûüdseks on se vähenenud ja see on minu jaoks üsna tavaline. Nüüd on aga hakkanud kodus tekkima probleemid, kasuisa hakkas mõnitama väga halvustavate sônadega jne umbes kolm aastat tagasi. Ta peksis mind igasuguste asjadega: pambus pulkade, rihma jne. Ta rääkis et mind ei ole siia vaja ja et ma ei oska mitte midagi teha. Ma nutsin igapäev, tundsin end väga halvasti,tundis et elul pole mõtet,ema hoidis ka kasuisa poole. PÕhjuskes väitis ta et ma ei tee piisavalt tööd, olen väga laisk ja istun päevad otsa telefonis.Telefon viis mind siit maailmast natukeseks eemale, mõtlesin muudele asjadele. Mul polnud motivatsiooni et midagi teha. Kôik mida ma tegin oli halvasti .12 aastaselt hakkasin lôikuma kuna se rahustas mind maha. Ei julgenud seda kellegile rääkida ka kuna arvasin et se ei huvita niikuinii kedagi. Nad ei lasknud mul kusagil väljasgi käia. Pidin koguaeg kodus istuma. Koolis hakkasid ka hinded langema. Ma ei suuda keskenduda ja kui ma midagi vastama pidin siis pea on järsku täiesti tûhi. Olen nüüd kaks aastat suvetööle jäänud selle pärast. Mul on ka pool vend ja poolõde, nad ka koguaeg kisavad jne.Vanemad käituvad nendega palju teistsugusemalt, neile ostavad nad asju. Kui mina midagi küsin siis nad vastavad et sa oled juba piisavalt suur(14) ja teeni raha ning osta omale. Taskuraha ei saa ma ültse. Riided ja kõik asjad pean oma teenitud raha eest ostma. Neid võetakase Türki, Kûprusele ja Rootsi kaasa aga ma pean siin istuma. Kasuisa rääkis vahepeal ka et oi kui paks ma olen. Se pani mind halvasti tundma ja ma lõpetasin enamus toitude söömise, kaal langes järsku. Ma hakkan ka nutma tûhiste asjade peale ja asjade peale mis on juba ammu mõõdas. Tunnen end masendunult. Mida teha?

Re: Mida teha?

Peksmine-lastekaitse/politsei Kas sind pekstakse ikka veel?
kas sul oleks võimalik minna psühholoogi(nt.kooli oma)jutule?
Kas su vanemad teenivad palju?Kui vanad on suu vend ja õde?kas oled poiss ise?
Mõni koht su jutus on/oli mulle päris tuttav.Suhtle teistega ja loo sõprussuhteid!

Külaline kirjutas:Peksmine-lastekaitse/politsei Kas sind pekstakse ikka veel?
kas sul oleks võimalik minna psühholoogi(nt.kooli oma)jutule?
Kas su vanemad teenivad palju?Kui vanad on suu vend ja õde?kas oled poiss ise?
Mõni koht su jutus on/oli mulle päris tuttav.Suhtle teistega ja loo sõprussuhteid!
Ma olen viimased kolm nädalat olnud vanaema juures aga ma pidin nyyd koju tagasi tulema aga enam nii väga ei peksta kuna kui asi hakkab hulluks minema siis kõnnin nãiteks vanaema juurde, aga ta elab linnast 20 km väljas. Mingi 600€ saavad kuus. Vend on 7 ja õde 5. Aga nad annavad vennale ja õele aegajalt taskuraha.
Psûhholoogi juures pole kunagi käinud ja ma ei julge väga.

Mina just põgenesin kõige sellise eest raamatutesse ja millegipärast andis minu kehv olukord mulle motivatsiooni õppida. Ei tea siiani miks.
Ehk su ema lihtsalt ei saa aru, et sa end väljajäetuna tunned ning hoiab kasuisa poole. Armastus on pime, nagu öeldakse. Kui kedagi peale tema näiteks kodus ei ole või kõik juba magavad ning su emal on vaba aega veidi, siis mine istu tema juurde ning ütle et sa soovid temaga millesti rääkida. Räägi talle rahulikult ära, mida sa tunned ning lase tal ka rääkida. Räägi, et su kasuisa päriselt lööb sind ning teeb oma sõnadega sulle haiget ning ka tema ise teeb seda vahel. Ehk mitte tahtlikult, kuid siiski.
Äkki su emal ei ole aimugi, et sul on mure ning et sa ei tunne end kodus hästi.

Kas sul on vanaemaga head suhted? Kas tema teab sinu olukorrast?
On sul emapoolne või isapoolne vanaema?
Sellest rääkides.. Kas sa enda isaga ei suhtle?
when we all fall asleep, where do we go?

Seleen kirjutas:Mina just põgenesin kõige sellise eest raamatutesse ja millegipärast andis minu kehv olukord mulle motivatsiooni õppida. Ei tea siiani miks.
Ehk su ema lihtsalt ei saa aru, et sa end väljajäetuna tunned ning hoiab kasuisa poole. Armastus on pime, nagu öeldakse. Kui kedagi peale tema näiteks kodus ei ole või kõik juba magavad ning su emal on vaba aega veidi, siis mine istu tema juurde ning ütle et sa soovid temaga millesti rääkida. Räägi talle rahulikult ära, mida sa tunned ning lase tal ka rääkida. Räägi, et su kasuisa päriselt lööb sind ning teeb oma sõnadega sulle haiget ning ka tema ise teeb seda vahel. Ehk mitte tahtlikult, kuid siiski.
Äkki su emal ei ole aimugi, et sul on mure ning et sa ei tunne end kodus hästi.

Kas sul on vanaemaga head suhted? Kas tema teab sinu olukorrast?
On sul emapoolne või isapoolne vanaema?
Sellest rääkides.. Kas sa enda isaga ei suhtle?
Emaga olen rääkinud, ta ûtleb et kõik minu sūü.
Üsna head suhted emapoolsega ja ta teab.
Isa on joodik suht
Vasta

Mine “Minu elu mõtte otsingud”