Nõutu

Okei, mul on raske sõnastada oma probleemi, aga ma proovin.
Tunnen ennast viimasel ajal nii imelikult, s.t kui ma mõtlen, kuhu minna/ mida teha peale põhikooli, tõmbab see meeleolu täiesti nulli, tõmbun ise kõigist eemale, olen ärev, kuna ma ei tea enam mida tahta. Muidugi tahan ma omale head haridust+stabiilset töökohta. Esialgu ma mõtlesin gümnaasiumi peale ja peale seda ülikooli. Aga samas huvitab mind ka kutsekas. Mis mind sellisesse segadusse on ajanud, on see, et mu sugulased räägivad, et kindlasti mine gümnaasiumisse jne. Ma tõepoolest ei suuda otsustada ega midagi. Tunnen justkui mingit paanikat selle ees, ise ka ei tea.

Re: Nõutu

Ütlen ausalt, kui sa ei plaani minna kuhugi IT erialale või looduserialale, jäta gümnaasium vahele. Gümnaasiumisse mine siis, kui kutsekas on sama eriala võimalikl minna ka peale gümnaasiumit. Pikendab õppe aega, aga muudab ka kergemaks. Ise plaanin järgmie aasta proovida uuesti sisse astuda Tallinna Teeninduskooli. Samas koolis kursustel olles sain hariduse erialale kokk tase 3 ja ma proovin saada kõrgema taseme peale.

Muuseas, soovitan rääkida tõnismäe büroo karjäärinõustajatega. Seal on nad suhteliselt pädevad.
Teine võimalus on rääkida ka Narva mnt 7 asuvas psühholoogidega võimalustest, aga seal on see palju kallim.

üks asi veel: mine hobi suunas ja ignoreeri vanemaid, sõpru, tuttavaid....vnoh ära ignoreeri täitsa vaid kuula maad.

Mina otsin hetkel praktikavõimalusi, et end tööturuga rohkem mina peale viia.

A, ja otsisuvetöid. See aitab kõvasti edasises elus töökohale mida soovid.
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.

Soovitaksin ka kindlasti pöörduda karjäärinõustaja juurde, kes oskab sulle anda asjatundlikku nõu. Sugulaste arvamused võivad suurenisti põhineda "vanatädi tütrepoja eksnaisel läks kutsekas kehvasti" kogemusel ja sellest ei ole sinule kasu.

Mõtle ka sellele, mida sulle teha meeldib ja kas tõesti on ehk ka hobisid, mis aitaksid sul otsustada, mis suunas edasi liikuda.

Mida sa üldse teha tahad? Mine kutseharidus.ee ja vaata, kas leiad mõne eriala, mis sulle meeldiks ja sobiks. Kui jah, siis kindlasti mine kutsekasse ja ära lase oma sugulaste-sõprade-karvaste arvamustest end heidutada. Kui ei leia, siis gümnaasium. Kui elad näiteks Tallinnas, on ka gümnaasiumite valik lai, mõnes saad pühenduda reaalainetele, mõnes inglise, jaapani või ladina keelele jne.

Karjäärinõustaja on ka väga hea võimalus.

Arvan ka, et kui leiad kutsekooli puhul kindla huvipakkuva eriala, võid vabalt selle valida, kui ei leia, siis kindlasti gümnaasium. Gümnaasiumiharidus ei jookse kellelgi mööda külge maha ja see võib olla just paras aeg, et paremini aru saada, mis valdkonnad sind huvitada võiks.

Sugulased teevad mõnikord oma nö nõuannete ja hoolimisega lihtsalt hullemaks asja. Olen ka mina küll ja veel ona sugulastega enda tuleviku teemadel tülli läinud. Kui raske see ka ei tundu, siis tee enda järgi. Ülalpool olid igati head nõuanded. Kuula ennast ning usalda end. Üldise reeglina usun ka mina, et kui kutsekas kindlalt kutsub, anna minna. Kui kõhkled või pole kindel, mida teha tahad, mine keskkooli.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Minu elu mõtte otsingud”