Mures..palun abi.

Tervist, pole kunagi siia poole pöörunud abi jaoks, kuid tunnen, et tõesti keegi ei oska mind lohutada.Nimelt olen siis noor tüdruk 9 klass hetkel pooleli ja tulemas on eksamid. Probleem on siis selles, et olen väga suures mures matemaatikaga, kohe üldse ei oska seda ainet ja see tekitab suuri probleeme peres ja koolis.
Matemaatikat ei ole ma osanud üldiselt kunagi olen üritanud ja proovinud, kuid ikka kuidagi ei oska.Abiõpetaja jaoks ei ole mu perel raha ja tihtipeale matemaatika järeltundi ei jõua, sest koolipäevad on nii pikad, et ma füüsiliselt ja vaimselt ei suuda sinna minna.
Olen tunnis palunud õpetajalt abi, ikka ei saa aru.Ma ei jõua tunnis kuidagi järgi..Lõpuks ma lihtsalt istun pisarad silmis ja tunnen ennast kui saamatu pubekas.
Sellega on koolis mul väga suuri probleeme, rääkides kõrgema isikuga mu koolis ütles ta, et ma võtaks abiõpetaja, proovisin tõesti selgitada, et ei ole raha selle jaoks perel...Vastus mulle oli, et kui perel pole raha siis pean 9 klassi uuesti läbi käima kuni on perel raha või saan lõpuks aru.(perekonnas ei ole ka matemaatikat oskavat isikut)
Tõesti koolis mind ei usuta, et ma üritan, vanematel on töö ja nendel ei ole aega..Mida ma teen ma tõesti tahan lõpetada ja minna edasi ei täita oma unistusi!
Tunnet, et mu elul ei ole mõtet ja olen kõiges nii saamatu.

Re: Mures..palun abi.

1) matemaatika eksam ei ole tegelikult raske. ma olin kevadel sinuga sarnases seisus, küll veidi paremas, sest hea tahtmise korral sain ma aru küll, probleem oli aga selles, et seda head tahtmist polnud ja matemaatikat seetõttu enamasti ei osanud. põhikooli lõpp aga lähenes ja lähenes ja oligi juuni algus käes, siis tabas mind isiklikult veel suur õnnetus pealekauba ja ma olin üsna veendunud, et nüüd ma kukun läbi. aga õnneks vaevus õpetaja mulle erakonsultatsioone andma ja sain põhiteadmised meelde tuletatud. sain üsna enesekindlana eksamile minna ja saingi 3 kätte, suuresti küll tänu sellele, et eksamikoostajad olid lati ülimadalale lasknud ja kaks ülesannet olid kuuenda klassi tasemel. tuli lihtsalt graafikult andmeid maha kirjutada ja natuke loogilisi tehteid teha.
2) 9ndas klassis ei peaks nii palju tunde veel olema, et järeltundi ei jõua. ma kahtlustan, et sa pigem ise alateadlikult väldid matemaatikat.
3) kui pea juba põhikooli matemaatikat üldse ei võta, siis.. kuhu edasi sa tahad minna oma unistusi täitma?
eraldatus

Tervist tahaks mainida, et järeltunde on ainult üks ja see on ka sellisel päeval kus on kõige rohkem tunde ja kui ma sinna läheks oleks ma nagunii nii unine, et ei mõistaks midagi.Mis on küll halb mõtlemine aga..noh..jahm.
Ja edasine ''unistus'' ei vaja matemaatikat. :)

kooli poolt üsna nõme vastus. ja ei usu, et selleski asi on, et sa lihtsalt ei oska, seda sa arvad ise, aga ilmselt pole sa lihtsalt sattunud sellise õpetaja peale, kes sulle sobivate meetoditega asjad ära seletaks, sest sellest oleneb väga palju. kahjuks muudmoodi tõesti ei saa, kui sa ka järeltundi ei jõua. siis ei saagi kool midagi muud välja pakkuda, sest nädalavahetusel ju ka õpetaja kooli ei tule. kuigi meil näiteks oli gümnas matemaatika konsultatsioon hoopis hommikul esimene tund, see oli küll ülihea variant, pea oli veel lahti jne. kui su oma matemaatika õpetaja sind aidata ei saa, võid muidugi paluda ka mõnda teist matemaatika õpetajat kooli pealt, et ta sulle nt ühte kindlat teemat seletaks, või ehk saad isegi mõne teise õpetaja konsultatsiooni minna, kui see paremal ajal on. ütledki, et sa ei ole praegu aru saanud, et tahad kuulda teise õpetaja seletust ka, et ehk saad nii paremini aru. kui oled sõbralik ja viisakas, siis ei usu, et sind minema saadetakse, aga ilmselt tead neid oma kooli õpetajaid ka mingil määral, et kelle juurde minna ei tasu. enne eksamiperioodi lõppevad muidugi tunnid ära ja on päris palju neid konsultatsiooniaegu, siis õpid ka veel päris palju ja on aega õpetajaga õppimiseks. ja kui läbi kukud, on ka veel järeleksam. mäletan, et meil said küll ka nn kõige lollimad läbi, ise hakkasin ka alles viimasel hetkel õppima ja sain tugeva nelja, eksam polnud midagi nii hullu. ka mu veel "lollimad" (laisemad jm) sõbrad said läbi väga ilusti. üks klassist vist kukkus läbi ja tegi lihtsalt hiljem uuesti, tol ajal vähemalt oli see teine variant juba õpetaja koostatud eksam ja enne ka lisakonsultatsioonid, nii et see on üsna võimatu, et seda siis ka ära ei tee.

teiseks.. kui pole raha, siis pane igaks juhuks ikkagi netti kuulutused (nt Spunk.ee-sse, kuigi see on asjade ära andmiseks, aga sinna "vajan abi" rubriiki võid ilmselt ka kirjutada, et vajan matemaatika koduõpetajat ja seal siis põhjendad, et ei ole perel üldse raha jne ja et abiks oleks juba üks konsultatsioon nädalas. sest kindlasti on inimesi, kellel on nt palju aega ja kes tahaks aidata, või siis kas või mõni pensionile jäänud matemaatikaõpetaja või ehk on mõni tudengki nii abivalmis. ja kui tõesti ei leia neid inimesi üles, siis äkki saad ikkagi midagi maha müüa vms, et paari tunni raha hankida. tunni hind võib ju olla 3-5 eur, juba 10 euroga võid siis ju 3 tundi saada. 10 eur on üsna suur raha jah, aga kui on nt paar üleliigset raamatut või riideeset, siis need netis maha müües võib 10 eur täis saada küll. see siis lihtsalt soovituseks ja üks nn hädavariant.

eks see matemaatika ole jah selline, et kui varasemas on lüngad sees, siis ongi raske järele jõuda. kui õpetajat ei leia, siis hangi endale võimalikult palju neid matemaatika kordamisülesannete ja eksamiks õppimise vihikuid/materjale ja ka erinevaid õpikuid, kus samu asju seletatakse. raamatukogus peaks kindlasti suur valik olema ja paljudes õpikutes on hoopis paremad seletused või siis näiteülesanded, mis just sulle sobivad. ise õppisin nt keemiat nii, et otsisin netist seletusi ja vaatasin ka teisi õpikuid, päris hästi sain nii selgeks. igatahes mine reede õhtul (või varem) raamatukokku, otsi kõik võimalikud raamatud ja abivahendid ja hakka laupäeva hommikul kohe õppima. siis on pea värske ja lahtine ja jääb paremini meelde. tihtipeale ei olegi õpetaja seletust vaja, vaid on õpikus päris piisav seletus, saad võtta ise oma tempoga jne.. ja kui saad midagi aru ja millegi kohta on küsimused, siis mõtled need mitu korda läbi ja kui ikka ei saa aru, siis paned kirja ja küsid järgmine kord õpetajalt, kas või kohe hommikul mõnes vahetunnis. see siis veel üks variant, ise hakkasin ka põhikooli mata eksamiks lõpuks ikka iseseisvalt õppima. igatahes soovin sulle edu ja küll hakkama saad! kui on üksikuid asju, millest sa üldse aru ei saa, et miks või kuidas või mis, siis võid ju kas või siia foorumisse postitada ja ehk leidub keegi, kes oskab ära seletada :).

aa, ja kui sul juba ei ole, siis võin sulle pakkuda sellise ülesannete kogu: http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 2137_n.jpg, asub Tallinnas.

Tartukas kirjutas:Töötuks tuleb võtta ja mängida ruuni. :)
Tartukas kirjutas:Töötuks tuleb võtta ja mängida ruuni. :)
termomeeter kirjutas:kooli poolt üsna nõme vastus. ja ei usu, et selleski asi on, et sa lihtsalt ei oska, seda sa arvad ise, aga ilmselt pole sa lihtsalt sattunud sellise õpetaja peale, kes sulle sobivate meetoditega asjad ära seletaks, sest sellest oleneb väga palju. kahjuks muudmoodi tõesti ei saa, kui sa ka järeltundi ei jõua. siis ei saagi kool midagi muud välja pakkuda, sest nädalavahetusel ju ka õpetaja kooli ei tule. kuigi meil näiteks oli gümnas matemaatika konsultatsioon hoopis hommikul esimene tund, see oli küll ülihea variant, pea oli veel lahti jne. kui su oma matemaatika õpetaja sind aidata ei saa, võid muidugi paluda ka mõnda teist matemaatika õpetajat kooli pealt, et ta sulle nt ühte kindlat teemat seletaks, või ehk saad isegi mõne teise õpetaja konsultatsiooni minna, kui see paremal ajal on. ütledki, et sa ei ole praegu aru saanud, et tahad kuulda teise õpetaja seletust ka, et ehk saad nii paremini aru. kui oled sõbralik ja viisakas, siis ei usu, et sind minema saadetakse, aga ilmselt tead neid oma kooli õpetajaid ka mingil määral, et kelle juurde minna ei tasu. enne eksamiperioodi lõppevad muidugi tunnid ära ja on päris palju neid konsultatsiooniaegu, siis õpid ka veel päris palju ja on aega õpetajaga õppimiseks. ja kui läbi kukud, on ka veel järeleksam. mäletan, et meil said küll ka nn kõige lollimad läbi, ise hakkasin ka alles viimasel hetkel õppima ja sain tugeva nelja, eksam polnud midagi nii hullu. ka mu veel "lollimad" (laisemad jm) sõbrad said läbi väga ilusti. üks klassist vist kukkus läbi ja tegi lihtsalt hiljem uuesti, tol ajal vähemalt oli see teine variant juba õpetaja koostatud eksam ja enne ka lisakonsultatsioonid, nii et see on üsna võimatu, et seda siis ka ära ei tee.

teiseks.. kui pole raha, siis pane igaks juhuks ikkagi netti kuulutused (nt Spunk.ee-sse, kuigi see on asjade ära andmiseks, aga sinna "vajan abi" rubriiki võid ilmselt ka kirjutada, et vajan matemaatika koduõpetajat ja seal siis põhjendad, et ei ole perel üldse raha jne ja et abiks oleks juba üks konsultatsioon nädalas. sest kindlasti on inimesi, kellel on nt palju aega ja kes tahaks aidata, või siis kas või mõni pensionile jäänud matemaatikaõpetaja või ehk on mõni tudengki nii abivalmis. ja kui tõesti ei leia neid inimesi üles, siis äkki saad ikkagi midagi maha müüa vms, et paari tunni raha hankida. tunni hind võib ju olla 3-5 eur, juba 10 euroga võid siis ju 3 tundi saada. 10 eur on üsna suur raha jah, aga kui on nt paar üleliigset raamatut või riideeset, siis need netis maha müües võib 10 eur täis saada küll. see siis lihtsalt soovituseks ja üks nn hädavariant.

eks see matemaatika ole jah selline, et kui varasemas on lüngad sees, siis ongi raske järele jõuda. kui õpetajat ei leia, siis hangi endale võimalikult palju neid matemaatika kordamisülesannete ja eksamiks õppimise vihikuid/materjale ja ka erinevaid õpikuid, kus samu asju seletatakse. raamatukogus peaks kindlasti suur valik olema ja paljudes õpikutes on hoopis paremad seletused või siis näiteülesanded, mis just sulle sobivad. ise õppisin nt keemiat nii, et otsisin netist seletusi ja vaatasin ka teisi õpikuid, päris hästi sain nii selgeks. igatahes mine reede õhtul (või varem) raamatukokku, otsi kõik võimalikud raamatud ja abivahendid ja hakka laupäeva hommikul kohe õppima. siis on pea värske ja lahtine ja jääb paremini meelde. tihtipeale ei olegi õpetaja seletust vaja, vaid on õpikus päris piisav seletus, saad võtta ise oma tempoga jne.. ja kui saad midagi aru ja millegi kohta on küsimused, siis mõtled need mitu korda läbi ja kui ikka ei saa aru, siis paned kirja ja küsid järgmine kord õpetajalt, kas või kohe hommikul mõnes vahetunnis. see siis veel üks variant, ise hakkasin ka põhikooli mata eksamiks lõpuks ikka iseseisvalt õppima. igatahes soovin sulle edu ja küll hakkama saad! kui on üksikuid asju, millest sa üldse aru ei saa, et miks või kuidas või mis, siis võid ju kas või siia foorumisse postitada ja ehk leidub keegi, kes oskab ära seletada :).

aa, ja kui sul juba ei ole, siis võin sulle pakkuda sellise ülesannete kogu: http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 2137_n.jpg, asub Tallinnas.
Tegite mu südame palju kergemaks! Suur tänu, eks ma tõesti üritan ja annan endast parima ja ma saan läbi, ma usun endasse.Kui ma juba eelmise aasta matemaatika eksami tegin kolme peale oma ''lolli'' peaga saan ka seekord hakkama. Suur tänu ! : )

Ah ärge plärage, valan õli tulle ja ütlen ausalt, et minu "lennul" ehk 2011 lõpetamisel oli see matemaatika eksam küll üsna paras pähkel. Ta oli täpselt selline, mille jaoks polnud ma valmistunud ja isegi minule, kui üsna normaalse peaga idioodile, kellel oli matemaatika aastahinne tugev 4, oli see ikka paras katsumus. Kui eksami tehtud sain, siis valdas mind tunne "put**, ei saagi lõpetamisele selle neetud mata eksami pärast". Kuid ennäe imet, hoopis sain kolme ja kaks punkti jäi neljast puudu. Järelemõeldes oli see ikka üsna keerukas eksam.

AGA!!!!!!! kõik pole veel kadunud, sest kui eksamil läbi kukud tuleb ju JÄRELEKSAM, ehk siis kooli poolt koostatud eksam, mis on nii lebo ots kui vähegi olla saab, sest üldjuhul kooli õpetajad ikka koostavad sellise lihtsamapoolsema. Minu klassist said igatahes isegi ka kõige lollimad läbi järeleksamil ja said ka lõpetamisele, sest järeleksam oli üks päev enne lõpetamist, seega win-win olukord.

Ahjaa, kui sa tahad, siis võin isegi sulle natukene õpetada nii kuis oskan. 9.kl matemaatika oli üsna lebo ots ja kuna hetkel aktiivselt ei õpi siis tegelt kasulik oleks endalgi tsipake matemaatikat meelde tuletada. Seega kui huvitab, tee kasutaja siia ja võta ühendust.

Mina valmistusin mata eksamiks selliselt, et lihtsalt lahendasin matemaatika eksami eksamivihikuid. Kaks või kolm lahendasin läbi. Kui muidu oli mate kolm, siis eksamil jäi üks punkt viiest puudu.

Ehk aitab ka sul läbi lahendamine, sest siis jääb lahenduskäik meelde. Praegu ongi õige aeg alustadada. Ei jookse kinni siis.

Reedetu, ütle mis on sul lahenduskäikudest abi, kui sa ei oska seletada mis toimub ja miks toimub?
Minu arvamus on, et proovi leida teisest koolist/internetist selline õpetaja, kes teeks asja sujuvalt selgeks (vähealt põhitõed).
Internetist võid veel õppematerjale ka otsida asjadele mis on absoluutne nulliring, (asjad millest sa midagi aru ei saa).
Iseenesest mõnedes koolides on tehtud ka sedasi, et on gümnaõpilastelt abi küsitud (nt. meie koolis tegime me lausa "ringi" kus saavad kõik õpiprobleemidega õpilased käia). Kui sul on mõni hea tuttav gümnas siis tasub ka see variant kaalumist.
hetkel rohkem aidata ei oska. Ja püüa ikka mata konsultidesse minna, olenemata sellest, kui kinni pea on.
EXJU - Ex-Jutuka Mode
Diskussioon - parim vahend probleemide lahendamiseks, seetõttu ongi enamik minu postitusi diskuteerivad.
Ma pole geenius, paranda mind. Mu postitused on ainult minu arvamus.

Hea variant oleks, kui sa saaksid ehk osta selle eksamiks kordamise kogumiku, mis iga aasta tuleb uus välja, aga vanemad on ka head. Need on tegelikult päris head. Sel aastal oli seal siis 2011. aasta eksami ülesanded kõik läbi tehtud, koos lahenduskäikude ja seletustega. See ei olnud ka väga kallis, mingi 5 euro kanti. Ja kui sul on juba ammu mataga probleeme, tasuks võtta raamatukogust 7 ja 8 klassi õpikud ja nendega veidi vaeva näha, sest sealt algabki see niiöelda "põhi", millele enamjaolt kõik edaspidine baseerub. No loomulikult õpitakse ka 9 uusi asju, kuid enamuse baas on siiski varasemalt õpitul.

Izzy kirjutas:
madcroc kirjutas:Ma võin proovida ise seletada if you want...
Kiitlemine pole küll ilus, aga ma olen kooli parim ja maakonna üks parimatest matemaatikutest...niiet :D
Oh mu jumal, kus Sa enne olid? *.*
12nda klassi matat oskad ka vää? :P
Hetkel olen 11ndas veel siiski, KUID :D
ma tean ka 12nda stuffi mingil määral :P

itivend kirjutas:Ah ärge plärage, valan õli tulle ja ütlen ausalt, et minu "lennul" ehk 2011 lõpetamisel oli see matemaatika eksam küll üsna paras pähkel. Ta oli täpselt selline, mille jaoks polnud ma valmistunud ja isegi minule, kui üsna normaalse peaga idioodile, kellel oli matemaatika aastahinne tugev 4, oli see ikka paras katsumus. Kui eksami tehtud sain, siis valdas mind tunne "put**, ei saagi lõpetamisele selle neetud mata eksami pärast". Kuid ennäe imet, hoopis sain kolme ja kaks punkti jäi neljast puudu. Järelemõeldes oli see ikka üsna keerukas eksam.

AGA!!!!!!! kõik pole veel kadunud, sest kui eksamil läbi kukud tuleb ju JÄRELEKSAM, ehk siis kooli poolt koostatud eksam, mis on nii lebo ots kui vähegi olla saab, sest üldjuhul kooli õpetajad ikka koostavad sellise lihtsamapoolsema. Minu klassist said igatahes isegi ka kõige lollimad läbi järeleksamil ja said ka lõpetamisele, sest järeleksam oli üks päev enne lõpetamist, seega win-win olukord.

Ahjaa, kui sa tahad, siis võin isegi sulle natukene õpetada nii kuis oskan. 9.kl matemaatika oli üsna lebo ots ja kuna hetkel aktiivselt ei õpi siis tegelt kasulik oleks endalgi tsipake matemaatikat meelde tuletada. Seega kui huvitab, tee kasutaja siia ja võta ühendust.
HAHA. Lõpetasin ka 2011 ning no see eksam oli ikka midagi VÄGA kerget. Kogu põhikooli materjal oli nagu lapsemäng ja võiks vabalt 1 aastaga läbi võtta ning ei, ma pole geenius ega klassi tarkur vms. 4 on veel arusaadav, näpuvead jne, aga 3???

Külaline kirjutas: HAHA. Lõpetasin ka 2011 ning no see eksam oli ikka midagi VÄGA kerget. Kogu põhikooli materjal oli nagu lapsemäng ja võiks vabalt 1 aastaga läbi võtta ning ei, ma pole geenius ega klassi tarkur vms. 4 on veel arusaadav, näpuvead jne, aga 3???
Kuule, mees, ausõna, hüppa pommi. Lapsemäng my ass, kui see terve põhikool oleks nagu lumme kusta siis kas su hinded vastavad ka nendele samadele sõnadele?
Eksami suhtes võin vast öelda veel niipalju, et vähemalt minu klassis isegi kõige targemad said 5(vist üks ainuke sai) üpris raske vaevaga ja teistest ei hakka rääkimagi.
Aga kuna kõigil on oma arvamus, siis ei pea seda valeks.

Ahjaa, huvi pärast küsin, mis su katseeksam 2012 tulemus oli? Lihtsalt huvipärast, tahaks teada kas oled ka sama kõva äss, et said nagu lumme kusta selle viie või siiski mitte?
Ise sain selle küll viie, kuid meie koolis tehti see hiljem kui teistes, siis olid mulle nii vastused kui lahenduskäigud kõik juba ette teada, seega puhtalt õppimise vaev. Enda teadmiste järgi oleks ehk parimal juhul nõrga kolmekese välja pigistanud, kuid arvestades minu õppimist, siis oleks see ilmselt ka tulemata jäänud.

Miks see on nii minu elu?

Ma küll alles 13 kuid matemaatikaga ei saa kuidagi järje peale. Teil jääb ilmselt karp lahti kui ütlen, et mul on eelmise aasta tunnistusel koguni üks veerand 2... Meil mata õps ka nii, et kui kodutöid teha ei oska paneb märkuse ja sõimab näo täis, et võiks vähemalt üritada. Kord kui klassi tarkpea mul klassiukse taga seletas kuidas kodutööd teha tuli mölisema, et kodutööd on kodus tegemiseks. Rääkisin siis rahulikult, et ma ei saanud teemast aru ega oska kodutööd teha. Tema aga ei kuulanudki vaid mölises edasi. Ning kui kontrolltöös või tunnikas mõne lolli vea teeb siis naerab selle üle terve klassi ees ning räägib ka paraleelklassidele, et umbes seal klassis leidus ka selline õpilane kes siia sai siukese vastuse jne... Ning siis mõnitab.

Mida ma teen oma eluga? :(
Vasta

Mine “Minu elu mõtte otsingud”