Millal ``leidsid ennast`` ?

19 on ju vanus, kus peaks nagu paigas olema mingid tulevikuplaanid ja prioriteedid. Minul neid aga pole. Mul on hetkel pöhiharidus ja tööl ega koolis ma ei käi. Olen kümnendas klassis olnud 3 korda, ja iga kord pooleli jätnud. Ei, ma pole mingi retard, et ei suuda öppida, mul lihtsalt pole seda viitsimist ega tahtmist, vöi ma ei tea mida.. Tööga on ka nii .. Saan tööle kuskile, ja kui öeldakse, et siis ja see kellaaeg tule kohale, ma lihtsalt ei lähe ja köik. Olen tegelikult suhteliselt mures enda tuleviku pärast. Samas, mul on plaan sügisel kooli minna jälle, aga noh, arvatavasti ei tule sellest midagi välja jälle. Oskate ehk soovitada midagi, kuidas sellest nö üle olla? Kui vanalt ise ``leidsite ennast`` ? Mis on teie elu möte?

Päikest

Re: Millal ``leidsid ennast`` ?

pead lihtsalt aru saama lõpuks, et tuleb täiskasvanuks saada ja kuidagi suvalistel töökohtadel vegeteerimiseks peab kokkuvõttes veel suurem viitsimine olema kui korraga ennast kokku võtta ja hariduse omandamisega hakkama saada. ise nii hullusti pole läinud, nagu sul, keska sain ilusti lõpetatud, nüüd olen selline laiskleja ja koolis ei käi ja valin aga uusi erialasid jne, aga nüüd on jälle uued suured plaanid tulevikuks, tundub nagu hakkaks taas kord ennast leidma. aga ma olen 21. nii et jah, keskhariduse soovitan sul siiski kätte saada või vähemalt kutsekasse minna ja midagi huvitavat õppida. sest kui peaks millalgi juhtuma, et sul juba oma pere tekib jne, siis sa ju nagunii enam õppima ei lähe. tuleb lihtsalt laiskusest üle saada ja ennast kokku võtta, tuleviku nimel. ei usu, et seda kahetsema saad hakata, et keskharidus või mingi eriala käes on. edu sulle.

Mida rohkem sa luuserdad, seda raskem on sul pärast järje peale saada. Kas sa arvad, et neile, kes on lõpetanud keskkooli ja vb isegi ülikooli, et neile on meeldinud koolis käia? 80 protsendise tõenäosusega ei. Aga koolis lihtsalt peab käima, kui tahad tulevikus mingit normaalse palgaga töökohta saada. Kool ei meeldi enamusele. Ennast lihtsalt sunnitakse seal käima. Sa pead ka ennast sundima.
Heh

Mul on suht sama tunne praegu... Ma olen kindel, et peaaegu kõigil on. Küsimus on selles, kas sa üldse saad aru, et sul reaalselt on VAJA keskkool ära lõpetada. Kutsekasse võid ka muidugi minna või õhtukooli, aga keskharidus on vaja kätte saada, kui tahad normaalset töökohta saada. On sul plaan või unistus, kelleks sa saada tahad? Kui see plaan on olemas, siis on ju, mille nimel pingutada. Ja kui sul pole mingeid plaane, siis mida sa üldse seal kodus praegu teed? Magad niisama ja lööd aega surnuks. Või jood?
Heh

Mis sa senimaani muidu teinud oled, kui tööl ega koolis pole käinud? Kus elad, kuidas vanemad sinusse suhtuvad jne?
Sul polegi muud, kui mõelda, et mis sinust tulevikus saab, kui niimoodi põhiharidusga kooserdama jääd. Ma kahtlen, et tänaval lõpetada tahad, hariduse omandamine oleks üks võimalustest, et seda ära hoida (kuigi on ka kõrgharidusega inimesi jäänud tänavale, aga neil oleks siiski võimalusi jalad alla saada), sest põhiharidusega tööd otsida ja seal püsimine on suhteliselt keerukas (mul suguvõsas on üks näide olemas, kel 7-klassi haridus)
Life is either a daring adventure or nothing at all.

Naljakas, aga olen nii kutsekas kui ka õhtukoolis käinud, ja nagu eespool mainisin, siis mölemad on jäänud vaid 10nda klassi tasemele. Mu isa üldse ei huvita, kuidas mul läheb, köige naljakam on see, et ta arvab ,et ma käin koolis ja järgmine aasta lõpetan. Ta on nii tähelepanematu, teda huvitavad vaid autod. Elame temaga kahekesi. Ema elab mul välismaal, vahepeal käib kodus korraks, tema on ka käega löönud juba.

13-14 aastaselt hakkasin planeerima, et mida ma ikka tahan tulevikus teha.
Nii varaselt mõtlema hakkamine tuli tänu mu vennale kes siis 25 oli ning ikka veel vanematega kodus elas ja ei teadnud mida teha.

Nüüd 2 aastat hiljem elab vend ikka siin, kuid mina olen see-eest valmis tegema ükskõik mida, et mitte temasuguseks muutuda.
Mingi nunnu aforism mis igale teismelisele tüdrukule peale läheb.

Tähtis ei ole see, mida teised tahavad, vaid mida sina tahad. Vaata rajaleidja lehekülge, seal on kirjutatud võimalustest, mis on, kui kool on pooleli jäänud. Ühe variandina pakuti seal näiteks sõjaväes käimist, kuna sulle on see nagunii kohtuslik, siis miks mitte selle kohtusega praegu ühele poole saada. Vahepeal saad mõelda, mida peale seda peale hakata. Käi kutsekoolide avatud uste päevadel, võib-olla leiad sealt eriala, mis sind huvitab. Vaata ka teisi kutsekoole peale nende, mis on sinu kodulinnas. Uuesti gümnaasiumise (ei mõtle selle all kutsekooli, vaid täiskasvanute gümnaasiumi) pole sul vist mõtet minna, kuna peale gümnaasiumi pead nagunii kuhugile edasi õppima minema ning seda sa ju eriti ei viitsi teha. Nii et mõttekas oleks kutsekas ära lõpetada ja siis tööturule suunduda. Samas, kui hiljem õppimistuju peale tuleb, siis saad riigieksamid ära teha ja ülikooli minna. Kuid kui ei tule, siis on vähemalt kutse olemas ja saad tööl käia. Veel soovitaks sul kärjäärinõustaja juurde minna.

Mina täpsemalt hakkasin mõtlema 12-13 aastaselt (praegu 13). Ei ütleks, et ma nii väike olen, pigem arengult endavanustest ees ja ma tunnen end iseloomult ja huvidelt ning tean, mida tahan. Sa vajad aega enda jaoks, et mõelda läbi enda tugevad ja nõrgad küljed ning leida üles miski, mis sulle väga meeldib ja õnnelikuks teeb ;D.

pole kasutajanime kirjutas:Mina täpsemalt hakkasin mõtlema 12-13 aastaselt (praegu 13). Ei ütleks, et ma nii väike olen, pigem arengult endavanustest ees ja ma tunnen end iseloomult ja huvidelt ning tean, mida tahan. Sa vajad aega enda jaoks, et mõelda läbi enda tugevad ja nõrgad küljed ning leida üles miski, mis sulle väga meeldib ja õnnelikuks teeb ;D.
midagi sa ei tea. 3 aasta pärast tulevad juba uued mõtted ja siis ütled jälle, et (nüüd) ma tean, mida ma tahan. ja siis juba muutuvad võib-olla 12ndaks klassiks mõtted - see muide väga tõenäoline. niiet ära targuta siin. sa arvad küll, et oled hullult täiskasvand juba, aga see pole nii. ;)

Eks selle koolisüsteemiga ole ju asjad paigast ära jah. Niisiis saan täiesti aru nendest, kes sinna minna ei taha. Mis töökohtadesse puutub, siis need tuleb kapitalistlikus ühiskonnas endale ikka ise luua (kui just ei taha orjaks hakata).

See on muidugi hea, et tekib küsimus, et "milleks me elame". Paljud ei jõuagi selle küsimuseni või siis hakkavad selle peale alles siis mõtlema kui kark all ja proteesid suus :(

Siiski pean tunnistama, et mitte ühelgi juhul ei tahaks ma olla keegi tavaline (halli massi hulgast) kes hommikul mingiks kindlaks kellaks tööle peab minema ja kes ei näe oma ninast kõrgemale.

Võibolla pole küsimus teemaalgatajal mitte viitsimises vaid selles, et selline elu, nagu enamus inimesi siin ilmas elab, on suht mõtetu ja masendav.
Vasta

Mine “Minu elu mõtte otsingud”