Milles seisneb küll mu elu mõte?

Ma olen otsinud oma elu mõtet viimased paar, kolm aastat, kuid pole seda vist siiani leidnud. Vahel tundub nagu leiaks selle ja siis puruneb see unelm nagu klaas, mis kukkunud laualt. Mul pole eal olnud kerge elu, sest olen saanud tunda inimestes peituvat õelust. Kunagu ma usaldasin oma nö parimat sõpra, rääkides talle oma muredest... ja siis nagu olekski olnud sõprus läbi. Järgmine päev koolis kuulsin ma neid mõtteid ja muresid juba päris mitmelt inimeselt... ja sellest alates ma ei suuda kedagi täielikult usaldada. Mul on küll sõpru kelle räägin oma mõtetest, kuid muredest ja sellest mis südamele nii haiget teeb ei taha ma kellelegi usaldada. Vahel mõtlen, et minu elumõte ongi kannatada ja olla see, kellele langeb kogu Jumala viha, mida ta tunneb inimete vastu. Mulle meeldib olla seltskonnas, kuid ollas seal siis tunnen, et ma ei kuulu sinna. Keegi ei tee minust välja, ma olen tühine inimene, kellest kõigil on ükskõik. Hoides kogu seda valu ja viha enda sees, midama tunnen, tekib mul tahtmine lõpetada see elu... kuid ma ei saa...sest Piiblis on öeldud, et need kes enesetapu sooritavad ei saa seda eal andeks ning neid ootab põrgu. See on mul viimane asi mis veel siin ilmas hoiab... Äsja tundus, et olen lõpuks leidnud elu mõtte ja saanud tagasi tahte elada, kuid siis tabas justkui löök südamesse. Leidsin oma elu mõtte ühest tüdrukust, ta oli täiuslik, temas oli kõik mida olen otsinud. Kuid siis ühel poel sain ma teada, et mu parim sõber on samamoodi temasse armunud. Ning tal on plaan too tüdruke endale vallutada. Sõber teab, et ta mulle meeldib, kuid mitte seda et see tüdruk mulle nii palju tähendab. Teda ei huvitaks see niikuinii, sest mu sõber arvab seda, et kõik mida ta tahab peab ta saama. Ning mingi tüdruku pärast ei tahaks ka sõbraga suhteid rikkkuda. ja taaskord on hinges tunne, et ma ei tea mida üldse elult tahta... kõik tundub nii mõttetu. Iga õhtu lähen voodi mõttega, et miks ei võinud olla see viimane päev, või ehk ma hommikul ei tõusegi... kuid ikka. Ei taha enam edasi minna. Vaid usk on see mis on mulle jäänud, ma tean või vähemalt tahan uskuda, et Jumal armastab mind ja kord saan ka mina õnnelikuks. Aga millal ja kus? Andku Jumal mulle jõudu ja tahet jätkata...

Ma enam ei suutnud, pidin lihtsalt kellelegi räägima, võib-olla pole see õige kohta, kuid vähemalt sain selle südamelt ära. Vabandust, et siin oma jamaga teid tüütan. Olen jua vaid üks miljardeist, kes ikka tähele paneks kui mind enam ei oleks... ega vist keegi...

Re: Milles seisneb küll mu elu mõte?

Olen väga pikalt sama läbi elanud. Ainult selle vahega, et mina ei usu jumalat vms ja seega polnud mul mingit põhjust elu jätkata ja üritasingi lõppu. Ei tulnud välja ja läksin samamoodi edasi. Ja siis mingi hetk tuli muutus. Mitte et ma oleksin nüüd optimist ja lootusrikas ja oleks suur tahe elada, aga lihtsalt pole muud võimalust kui edasi minna. Tihti mõtlen, et jama lugu, kui nii ei oleks, siis prooviksin uuesti. Sinule ei oska ma ka muud öelda, kui et oota. Ühel hommikul ehk ärkad ja on kergem. Sul tasuks ka ehk professionaalse abi poole pöörduda.

Maailm ei olegi hea keskkond elamiseks. Ja kui uskuda universumi tasakaalustatusesse, siis tahes-tahtmata peavad mõned oma elu raskustes elama, et teised võiksid õnnelikud olla. Mitte et ma seda tasakaaluasja eriti usuks. Elu lihtsalt pole õiglane, ei hakkagi olema.

Tere „Hollow”!

Väga hea, et sa jagasid oma mure siin meiega. See on just õige koht selleks.
Vabandust, et siin oma jamaga teid tüütan. Olen jua vaid üks miljardeist, kes ikka tähele paneks kui mind enam ei oleks... ega vist keegi...

Keegi ei tee minust välja, ma olen tühine inimene, kellest kõigil on ükskõik.
Iga inimene näeb ja tunneb seda maailma omamoodi, igal on oma vaimuomaduste ja eripära kogum millega ta ei ole teiste inimestega sarnane. Iga inimene on ainulaadne ja väärtuslik. Ja sina samuti.
Kuna sa oled oma elu mõtte otsimas, ma pakkun sulle minna selles protsessis natuke edasi. Mulle tundub, et see küsimus võiks sulle abiks olla. Vasta sellele vähemalt enda jaoks.

Mis pani sind mõtlema, et sa oled vähem millestki väärt?

Päikest! :wink:
Ei konsulteeri enam.

Elul ei olegi mõtet. Sünnid, kasvad suureks, lähed kooli, lõpetad kooli, leiad mehe, lapsed teed jne. Saad vanaks, sured ära. Ja kus terve selle jura sees elu mõte on? Peale selle terve elu ainult muretsed, kuidas eluga hakkama saada ja elu ongi muretsemine ja mõtlemine, mis saab, kuidas saab jne.
Tired of trying, Sick of crying, yeah i'm smiling but inside i'm dieng!
Vasta

Mine “Minu elu mõtte otsingud”