kuidas ennast paremini tunda?

Kuidas saada üle pessimistlikest mõtetest?
Naq ma ei tea enam lihtsalt mida teha, pidevalt ma võrdlen ennast teistega ja üldsegi tihti on tunne, et olen mõttetu kaltsulapp kuna naguinii on minust paljupalju paremaid kellega olla. (noshiiiittttt)

Kui ennast teistega võrdlen, siis läheb ka tuju alla nulli, kuna mõtlen, et miks mul ei võiks selliseid sõpru olla kellega õues käia, miks ma pole niii JULGEEEEEEEE. Lihtsalt vahest tuleb tunne kus vihkan ennast ja saadan kõik pe*ssseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

UGHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH

Ma ei tea mul pidevalt tujud muutuvad, enne päevi on kõige hullem kuna reaalselt ma olen iga FAKING kord nn lõppfaasis kus tunnen, et tahan elu võtta.
Kõik oli okei kuni sinnamaani, kui mul suri kuu aega tagasi kass ära ja ma lihtsalt langesin nii sügavasse masendusesse, tundsin enda seest suurt tühjust. Mu juurest lahkus loom kes oli osa mu elust, kes oli pool minu südamest, keda ma olin nii palju armastanud, üles kasvanud, tema õpetas mulle mida tähendab kellegi eest hoolitsemine, õpetas mulle mis tunne on kedagi armastada, näitas mis tunne on kui tuled koju ja sind ootab ees diivanil kass kellega lihtsalt veedad pool õhtut kaisutades ja oled OFF maailmast ja sotsiaalmeediast. Lihtsalt ma ei suuda uskuda, et teda enam pole.

Tahan olla rõõmus ja LÕPETADA VÕRDLEMINE TEISTEGA, tahan juba võtta ennast sellisena kes olen. AGA MA EI SUUDA, MA EI SUUDAAAAAA.

Lisan ka selle, et ma olen tänulik selle üle mis mul on, et mul on armastav ema ja mul pole haigusi/teise probleeme, aga lihtsalt ma tahaks ennast hakata juba ükskord sallima ja armastama, ning lõpetada see võrldlemine ja kadestamine.

Olen tänulik kõigile, kes oskavad kuidagi anda soovitusi või aidata :(.

ps! Siin on üks pilt minust ja kassisist kuskil aastal 2012-2013
Manused
45542395_184171185847226_2400981740320456704_n.jpg
45542395_184171185847226_2400981740320456704_n.jpg (12.11 KiB) Vaadatud 289 korda

Re: kuidas ennast paremini tunda?

Vulkaanipurse kirjutas:
06 Dets 2018, 21:55
Sa ei saa olla kõikidest parem, keegi ei saa olla kõikidest parem. Lihtsalt ela oma elu.
Pead aru saama, et keegi on ikka sinust parem/targem/tugevam/kenam.
Usun, et ta on juba sellest aru saanud ja teab seda ja kui talle praeguses olukorras seda meelde tuletada või õpetada, siis ilmselt see midagi kahjuks paremaks ei tee, pigem vb halvemaks.

Teemaalgatajale: Kas oled sellest kellegile rääkinud? Kui sul on mõni sõber, kellele rääkida siis kindlasti tee seda. Kui ei, siis nagu ma su kirjast aru sain, siis sul on emaga kõik suhted korras, sa võiksid ehk talle rääkida, igaljuhul kellegile usalduslikule inimesele pead kindlasti rääkima, keegi kindlasti oskab aidata.
Edu! Loodan, et sa ei jää oma murega üksi ja usu-kõik läheb lõppudelõpuks hästi!

Me kõik oleme erinevad, me ei saagi omavahel samasugused olla. Mõni parem ühes asjas, teine teises. Kõik ei saagi olla võrdselt head igal alal.Me kõik oleme iseenda moodi. Igal ühel on oma tugev ja oma nõrk külg. Kui sa väga kangesti soovid ennast teistega võrrelda, siis leia teistega ühiseid jooni, leia sarnasusi, mitte erinevusi.

Sa ei pea tundma ennast hästi, et elus positiivseid muudatusi ellu viia. Positiivsed muudatused on need, mis panevad sind hästi tundma.

Kui sa kadestad teisi, siis kui võimalik saad ennast paremaks muuta ja kui ei ole võimalik, siis keskendu muule alale. Näiteks kui kadestad teisi, sest neil parem füüsiline vorm, siis sa saad ise trenni teha ja aja jooksul võimalik sul oma unistuse vorm saavutada. Kui tahad oma hirmust/argusest lahti saada, siis pead oma hirmule vastu seisma. Näiteks, et saada esinemishirmust lahti pead palju esinema. Selleks, et saada sotsiaalfoobiast lahti pead sa rohkem suhtlema.

Aeg parandab kõik haavad. Kassi surmast alles kuu möödas. Arusaadav, et sul pole just kõige kergem aeg. Tunnen sulle kaasa! 😥
💚💜💚💜

Mina soovitan ka sul selle kadeduse tunde enda kasuks tööle panna ja püüda enda eesmärke. Enesearmastusega ongi sellises eas keeruline. Paljud inimesed aksepteerivad end iseendana alles palju vanemana, kui siiski. Kui eluisu ikka väga ära on, siis soovitan spetsialistide poole pöörduda aga eelkōige rääkida nendest tunnetest emaga.
Jõudu!
Vasta

Mine “Minu elu mõtte otsingud”