probleem emaga

Tere
Probleem tekkis alles nüüd emaga kui mul tuli üks F matemaatikas pärast seda on ta võtnud mult ära telefoni ja arvuti kuna see niiöelda segab õppimist aga just nüüd kui mul pole telefoni on kõik hinded alla läinud esiteks kui ma pole koolis siis ma ei saa pärast teha pilti tööküsimustest ja siis ma ei saagi seda tööd teha kuna meie klassis suht keegi ei saa omavahel läbi ja õpetaja ka neid üles ei pane kuhugi nüüd aga me ei saa üldse emaga läbi esiteks ta koguaeg otsib minus vigu milles mind süüdistada nt:ma magan liiga kaua kuigi pole kunagi kooli hilinenud ja see et ma kiusan oma õde nagu mu õde on 7aastane aga ikka veel tuleb lambist mind lööma ja kui ma ta eemale lükkan olengi mina see kiusaja kohe,täna hommikul oli jälle probleem et ma magan liiga kaua ja siis hakkas ta mu peale karjuma ning ütles et kui ma täna kooli ei lähe siis ta helistab lastekaitsesse ja üleb et ta ei saa mu kasvatamisega hakkama ning mind viiakse ära lastekodusse ja täna ma ei läinudki kooli aga ma ei tea kui tõsiselt ta seda mõtles kuna ta on seda mu vanemale õele ka öelnud pidevalt aga ta ei teinud mitte midagi kuni ükskord mu õde vihastas ja 16aastasena läks oma poisi juurde elama nüüd elab ta seal ja on 19 ma kaalusin ka võimalust 16aastasena ära minna kuna ma varsti saan 15 ja siis aasta jäänud veel aga kuhu ma lähen mu ema on küsinud kas ma tahan praegu oma isa juurde elama nimelt ta elab tartus ja me saame hästi läbi aga ta ei saa ilmselt mind üleval pidada kuna tal juba 6 last erinevatest suhetest ja need elavad juba tema juures aga kui mu ema peaks mind tõesti lastekodusse saatma siis ma isegi ei saa oma isa juurde minna elama kuna mul pole sünnitunnistusel isa märgitud et isegi hea tahtmise juures ma ei saa tema juurde ning nüüd ma ei tea mida teha.

Re: probleem emaga

Mul sarnane probleem, ma 17 ja ema on kohutav manipulaator ja mu vaimse tervise puruks trampinud oma karjumise ja manipuleerimisega. Mul on võimalus minna poisi juurde elama (ta on 23), kuid kui emale seda ütlesin, et tahan minna, siis ta ütles et ma ei või kuskile minna, sest ma olen alaealine. Minu küsimus oleks, et kas ma võin lihtsalt oma kodinad kokku korjata ja minema minna või ta saab mulle politseiga mingit sitta keerata (või mu poisile) ?

izzandküll, kirjavahemärkidest oled midagi kuulnud? pidin lugema teksti oma 5 korda ja siiani ei saa sajaprotsendiliselt aru
forevermad kirjutas:
07 Veebr 2019, 15:22
just nüüd kui mul pole telefoni on kõik hinded alla läinud esiteks kui ma pole koolis siis ma ei saa pärast teha pilti tööküsimustest ja siis ma ei saagi seda tööd teha kuna meie klassis suht keegi ei saa omavahel läbi ja õpetaja ka neid üles ei pane kuhugi
miks sa pead tööküsimustest pilti tegema? lihtsalt õpi normaalselt tööks nagu kõik teised
või kontrolltöö kordamisküsimustest? pmst sama jutt, kirjuta maha lihtsalt vihikusse nagu peab. vaevalt õpetaja teeb nii, et ei anna võimalust neid kirja panna. hakka korralikuks.
forevermad kirjutas: see et ma kiusan oma õde nagu mu õde on 7aastane aga ikka veel tuleb lambist mind lööma ja kui ma ta eemale lükkan olengi mina see kiusaja kohe
ei õigusta su õde, aga mine eemale ta juurest, miks sa teda vastu lükkad? nii võibki jätta sellise mulje emale, kes kõike kogu aeg pealt ei näe.
7 aastased tahavad niimoodi tähelepanu saada, mis ilmselt emalt saamata vms.
forevermad kirjutas: täna hommikul oli jälle probleem et ma magan liiga kaua ja siis hakkas ta mu peale karjuma ning ütles et kui ma täna kooli ei lähe siis ta helistab lastekaitsesse ja üleb et ta ei saa mu kasvatamisega hakkama ning mind viiakse ära lastekodusse ja täna ma ei läinudki kooli
tundub võimatu, niimoodi ka lastekodu (ega lastekaitse) ei tööta, ilmselt su ema nõutu ja tal endal ka elus probleeme
aga nüüd sa siis ju ei läinud kooli, sest magasid liiga kaua? võibolla see siis on ikka probleem?

pmst lapsevanem olla ei ole nii lihtne, kui tundub. su ema sind ära ei anna ega midagi sellist, don't põe. sa ei saa muuta enda ema, aga saad ennast muuta. pinguta koolis rohkem, saan aru et pubekas ja nii, aga ennast kokku võtta ei saa olla nii raske. tundud natuke lohakas olevat, vbl sellepärast su ema muretsebki (niimoodi näidatakse muret ka kusjuures, vaata asju ka teisest vaatenurgast peale enda oma).
pubeka lapsevanem olla on väga keeruline

ja palun kirjuta korralikke lauseid edaspidi, aitäh
sad, lonely and bad at math

loreenkask kirjutas:
07 Veebr 2019, 16:49
Mul sarnane probleem, ma 17 ja ema on kohutav manipulaator ja mu vaimse tervise puruks trampinud oma karjumise ja manipuleerimisega. Mul on võimalus minna poisi juurde elama (ta on 23), kuid kui emale seda ütlesin, et tahan minna, siis ta ütles et ma ei või kuskile minna, sest ma olen alaealine. Minu küsimus oleks, et kas ma võin lihtsalt oma kodinad kokku korjata ja minema minna või ta saab mulle politseiga mingit sitta keerata (või mu poisile) ?
Sa oled seaduse silmis veel laps, võib su koju lasta tuua. Btw, milles see manipuleerimine väljendub?
♫ Yesterday, all my troubles seemed so far away

loreenkask kirjutas:
07 Veebr 2019, 16:49
kaua sa oled oma poisiga koos olnud? kust sa tead, et paari kuu pärast poisiga midagi pekki ei lähe ja siis pead ikka tagasi koju minema?
sa pole ju võimeline veel ise endale kodu hankima oma vahenditega
sad, lonely and bad at math
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid eakaaslastega”