N-Ö körvalejäetu

Tere!
Olen 15 ja tüdruk ning olen pidevalt mures, kas mind vahetatakse jälle välja või ei. Kardan kogu aeg, et äkki mind unustati ja minuga ei taheta enam suhelda. Ma ei saa klassist peaaegu kellegagi läbi ja mulle öeldakse pidevalt, et käin oma liigse jutuajamisega närvidele ja olen üldiselt tüütu. Inimesed, kes on öelnud, et minuga on tore, lõpetavad minuga suhtlemise ja ignoreerivad. Mu klassiõde, kellega olin eelmine suvi väga lähedane, vahetas mind sügisel teise klassiõe vastu välja ja see pole esimene kord, kui see on juhtunud. Mul on tunne, et ma kardan kõige rohkem seda, et äkki unustatakse mind ära.
Ma isegi ei tea, mida ma lootsin selle postitusega saavutada, aga äkki on kellelgi soovitusi?
Päikest!

Re: N-Ö körvalejäetu

Tere!

Eks need toimivad sõprused olegi suures osas juhuse asi, et kui kauaks püsima jäävad, seda ei saagi ette ennustada, eriti sellises nooruses, kus inimestevahelised suhted ongi kiirelt muutuvad. Kui ringi vaatad, siis näed, et sa polegi ainus, kelle sõprused lõppevad - suhted katkevad väga paljudel, väga erinevatel põhjustel.

Soovitan võimalusel mitte kujundada endale kinnisideed, et sõpruse või hea sõpruse korral peab see kestma igavesti. Ei pea. Mõistlik on koos aega veeta kuni mõlemal on hea. Kui ühele või mõlemale see sõprus enam palju ei paku, on mõistlik leida uued teed. Jah, võib tekkida ka sõpruseid, ja ilmselt elu jooksul tekibki, kus suhtlemine väga pikalt mõlemale palju pakub, aga iga sõprus selline pole.

Hirm, et sinust loobutakse ja sind unustatakse, on täiesti normaalne. Samas tasub mõelda nii, et ju see sõprus ei olnudki mõeldud püsima. Sõprus on ikka kahepoolne, mitte ühepoolne. Küll leiad ka sina neid kahepoolseid sõpruseid!

Edu!
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid eakaaslastega”