Re: ma ei oska suhelda

Minu arust ei olegi see vanus nii tähtis. Oluline on siiski, et sul oleks inimestega millestki rääkida, ja temega koos hea ja tore aega veeda..
Vastus selle... ''kuidad ma saaks endavanustega suhtlema hakata'' - otsi keegi kellega teil ühised huvid, tehke midagi koos, küll ja see suhtlemine edasi areneb :)
Paljud on kukkunud, selleks et tõusta varasemast kõrgemale.

Eks mingis vanuses võib paari kogemuse pealt tekkidagi see hoiak, et kui ühega oli ebamugav suhelda, siis on paljudega, kui ühe endast vanemaga oli parem suhelda, siis ongi kõigiga jne. See on puberteedieeas suht tavaline jutt, et olen teistest rohkem arenenud ja kõik tunduvad rumalad ja lapsikud ja ise nii tark ja hea. Proovi siiski eristada ja märgata erinevaid inimesi - kindlasti on ka sinu vanuses neid, kellega suhtlemine klapib. Ega ainult vanus seda määra. Edu!

Ei tasu eeldada, et teemaalgataja nii endast arvab.

Mis puutub omavanustega suhtlemisse, siis siin oleneb kõik suuresti nii kogemusest kui ka huvidest. Kõigi elutee on erinev, mõni ei suhtlegi omavanustega, teine jälle suudab suhelda kõigiga. Vanuse järgi suhtluskaaslasi otsida pole mõtet. Lihtsalt, ära küsi ega eelda vanust ennem, kui juba jutu peale oled saanud. 10 aastane võib olla targem kui 30 aastane.
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid eakaaslastega”