Julgus on läinud...

Hei!
Olen 13-aastane tüdruk. Mul on probleeme närvitsemise ja häbenemisega. Juba tunnis vastamise ajal lähen näost punaseks, higistan ja pea läheb paksuks, mis siis veel esinemistest rääkida. Olen lugenud ja uurinud selle kohta, kuid midagi pole saavutanud. Käin laulukooris ning näiteringis, sealgi on lugu sama. Emalt küsisin ka, ta soovitaski kuskilt foorumist uurida. Võib olla on asi puberteedis aga jah.
Piimalakkujad. Kõik on piimalakkujad.

Re: Julgus on läinud...

Hei!

Eks selle vastu aitagi üldiselt kogemus. Ehk siis - isegi kui lähed näost punaseks jm, ikkagi kõiki neid asju teha. See on väga hea, et käid kooris ja näiteringis, sealt saadki neid esinemiskogemusi aina rohkem ja eks tasapisi see kindlustunne ja julgus tekigi. Mul endal oli veel pool ülikooliaegagi päris suur esinemishirm, tõepoolest selline, et otseselt kõne katkes jne. Kuna nii palju mille-iganes-esitamisi on suht-koht vältimatud olnud, siis ainult seetõttu see hirm taandunud ongi. Nüüd pole erilist probleemi vabatahtlikult esinema minna, kui kuskile sel teemal ettekannet tegema kutsutakse, millest midagi jagan ka. Enam pole nii, et hirmu tõttu tahaks pigem vältida, vaid võtan selliseid asju jõukohaste väljakutsetena. Eks vahetult enne esinemist on ikka hirm, aga eks väike pinge võibki olla - see panebki ette ja läbi mõtlema ning pingutama.

Soovin edu!
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid eakaaslastega”