Ei taha olla tema parim sõber ega sõber

Mure selline siis, et umbes Juulis hakkas mu parim sõbranna ühe teisega läbi käima ja on hakanud mullebvaletama (nagu ka enne) ja ei suhtle eriti. Väidab vahepeal, et ma olen teda solvanud sellega, kui ta mind "kogemata" lõi ja ma valjema häälega ütlesin et lõpeta.
Ma ei taha teha temaga mingit pistmist. Ta ise ja ta ema on ka suht imelikud, ema on i ütle mulle ei tere ega headaega, räägib taga sõbrannale. Sõbrannalt küsib mu ema või õpetaja midagi, kutsikas vahib mulle idioodinäoga otsa nagu ma peaks ta mõtteid lugema. Ta ei ütle mu kodustele tere ega headaega, suht närvi käib. Ja see ka, et meie jututeemad erinevad. Ta räägib ühest adjast sada korda.
Ta on enesehaletseja ja valetab tihti, mis talle halba tehti. Ja et kui haige ta on ja ema käsib koolis käia... Ma ausalt ei jaksa sellisega, kes alati tujutseb ja ennast haletseb. Alati on tema see kannataja.
Kuidas ma räägin talle, et ei taha koos olla sõbrannana?

Re: Ei taha olla tema parim sõber ega sõber

See, et ta vanemad ei ütle sulle tere, ei ole ju tegelikult sinu sõbrannaga nii otseselt seotud, et nende pärast sõbrannat hukka mõista. Tema vanemad ei ole ju tema. Kui ütled, et ka su sõbranna ei ütle su kodustele tere ega head aega, siis tema kodu ja vanemaid tundes võiksid poovida mõista, kust see tuleb. Kui polegi lapsest peale harjunud ütlema, siis ei pruugigi see nii iseenesestmõistetav ja loomulik tunduda, kui sulle tundub. Võid sõbrannale ka otse öelda, näiteks kui majja sisenema hakkate, et võid tere ka öelda. Ei usu, et ta selle peale pahaseks saab, pigem tuletab see lihtsalt meelde, mida viisakas teha oleks.

Antud juhul tundub mulle aga, et sa ei taha selle sõbrannaga üldse suhelda ja püüad leida igasuguseid põhjendusi selle suhtlemise lõpetamiseks. Arvan, et ütle talle otse, selgita ära, miks hetkel sulle see suhtlus ebamugav, väsitav vms on. Ütle talle otse, et ei taha praegu suhelda, aga püüa seda teha rahulikult ja süüdistamata, nii et lisaks sellele teatele rohkem haiget ei teeks. Tegid küll sõbrannat maha, aga mina ütleks, et ka sul endal tasuks väga sügavalt järele mõelda, missugune sina sõbrana oled. Nii palju kriitikat, halvustamist, otseselt halvasti ütlemist ja mõnitamist ühes postituses. Kas see kõik on ikka vajalik? Vahel tasub hukka mõistmise asemel püüda mõista. Proovi seda.

Edu!
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid eakaaslastega”