Liiga häbelik :(

Olen 15 a noormees ja mul on suured probleemid julgusega.Näiteks põhi kartused mis mul on:
1) Ma ei julge inimestega kokku saada( keda pole varem reaalselt näinud aga netis olen suhelnud)
2)Ma ei julge telefonis inimestega suhelda.(keegi küsib et teeks kônet,siis leian alati mingi vabanduse :(

Tõesti raske on nii tutvusi luua ja ma ei suuda kuidagi sellest vabaneda ka :(
Mida teha?

Re: Liiga häbelik :(

Lohuta end sellega, et sa pole ainuke. Ise tean mitut inimest, kellel samad kartused. Endal on samamoodi. Soovitan lihtsalt inimesega asap kohtuda, sest mida kauem suhtlete seda raskem on kohtuda. Telefoniga ka lihtsalt sunni end rääkima ja no ajaga läheb hirm üle.

Olin ka mina kunagi pisut häbelik ja vaikne ega nautinud endale mitte nii lähedaste ja tuttavate inimeste seltsi. Koguaeg ma üritasin ja proovisin. Korrutasin endale pidevalt: suhtle ometi inimestega, ära ole nii tagasihoidlik, ole enesekindel jne.
Millega aga see lõppes oli see, et ma aksepteerisin seda. Lihtsalt üks päev leppisin sellega, et ma olengi veidi vaiksem ja häbelikum. Ja sellest sain ma palju rohkem julgust kui enda tagant sundimisest.

Ise olen samuti pigem tagasihoidlik, telefoni kõnesid vastu ei võta kui need vanemate omad pole, välja ja kokku saama inimestega naljalt ei lähe. Aga mind aitas ja aitab praegugi just see, et ma lasen kellelgi helistada ja me lepime kokku, et jah, ma võtan vastu, aga räägin võimalikult vähe. Mõne inimesega läheb selline asi läbi ja ta saab aru, et sa pole suhtlusaldis, mõni jälle lõpetab kohe suhtluse ära ja tõmbub eemale. Kuidas keegi. Siiani on mul vedanud ja on aru saadud, et ma olengi selline ja aja jooksul on mul lihtsalt tekkinud igatsus selle inimese hääle vastu. Näiteks teisipäeval tekkis tahtmine helistada ühele oma sõbrannale, helistasingi ja suhtlesime umbes 20 minutit, samas eelnev telefonikõne oli kõigest 4-5 minutit ja seal rääkis ainult tema. Teisipäeval aga olin ise ka jutukam.
Siin lihtsalt polegi muud võimalust, kui proovida. Kasvõi väga vähe.
Kokku saamiste osas ma ei oska nii väga aidata, sest ei kohtu inimestega oma liigkontrolliva ema tõttu.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid eakaaslastega”