"Ok" ja "aa"

Kas teid ajab vihale kui keegi netisuhtluses vastab "ok"
Mind ajab siis kui keegi seda iga sinu lause järel vastab.
Natuke rohkem kui kuu tagasi hakkasin netis suhtlema ühe noormehega. Talle ei meeldi see "ok" ja ta kasutab selle asemel "aa".
Mina siis vastu "bee"
Küsisin,et miks ei meeldi. Vastas,et see "ok" näitab,et inimesel on suva mida kirjutatakse. Ma saan aru,et liiga palju kasutades jah,aga mind ajab just ta "aa" natuke närvi. Kui võtta siis oleks see ""aa" nagu "oki" asendus. Mõte jääb ju samaks.
"Olgu" kirjutab küll. See on lühend lühend "okist". Vahet ju pole kas "ok" või "olgu" Mulle ei meeldi jälle kui sõna "jah" kirjutatakse "jh". Mulle tähendab see seda,et see inimene ei viitsi kirjutada.
Kuidas teil?
Millised lühendid või kirjastiilid teid häirivad?

Re: "Ok" ja "aa"

Tere!

Ei aja vihale, võib-olla seepärast, et ma suhtlen eelkõige vaid nende inimestega, kellega tahan suhelda, ja kasutagu nad siis "ok" või "aa" või mida iganes. Meelega hoopis kasutamegi selliseid väljendeid, kuna need nii tobedad, ning seda enam ongi põhjust kasutada, ongi naljakas. Aga jah, korrektne sõnavara näitab päris hästi, mis inimesega tegu, need "ok" jms varjavad päris hästi ära.

Olen online mängur, kus vaja võimalikult väheste tähtedeja sõnadega võimalikult palju infot edasi anda. Sellest tulenevalt lühendid iseenesest ei häiri. Küll aga häirib, kui keegi iga asja peale vastabki enda tüüpvastust olukorras, kus tal polegi midagi vastata(mõne puhul njh, mõne puhul ok või kk või k), siis ma hakkan kahtlema et kas räägin ise liiga palju või teine ei soovi teemat arutada või ei taha teemat arutada. Eks ma siis tavaliselt otse küsigi.
Ise kasutan punkte, kui ma märkan, et jutt tundub nagu poolik ja ma ootan et ta lõpuni kirjutab. Mõnikord ka siis, kui polegi midagi vastata, sest ma lihtsalt ei valda teemat.
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.

Mulle ei meeldi üldse, kui inimesed kasutavad sõna Oke- see jätab endast mulje, et isik ei saanud tekstist aru. Või see inimene on lihtsalt ülbe suhtumisega. (See on minu arvamus)
Eriti käib närvidele kui inimesed seda okeee e-d venitavad.. Ja ega ma rohkem sellistele okeedele ei kirjuta ka.

Mustikash kirjutas:Mulle ei meeldi üldse, kui inimesed kasutavad sõna Oke- see jätab endast mulje, et isik ei saanud tekstist aru. Või see inimene on lihtsalt ülbe suhtumisega. (See on minu arvamus)
Eriti käib närvidele kui inimesed seda okeee e-d venitavad.. Ja ega ma rohkem sellistele okeedele ei kirjuta ka.
See okee venitmine on laiskus...pmst teinekord küsi üle, mis reaktsiooni peaksid Sina välja lugema.

Tasub siiski küsida lühendite tähendust. Ka mind ajab mõni tüüpvastus närvi, aga kui ma märkan, et mõni vastus on üsna sage, siis küsingi, mis reaktsiooni ma peaksin sealt välja lugema.
Pilt
A mere shadow of what I used to be.

"k", "ss", "lic", "ns", "mt", "jh" ajavad kõige rohkem närvi. siin öeldi küll, et tühjast tüli tekitamine, aga mulle käivad need lühendid tõepoolest nii ajudele, et kui keegi neid minuga suheldes kasutab, teen märkuse ja kui veel jätkab, siis lihtsalt katkestan suhtluse.
"imo" on ka nõme. aga no kui ei osata kirjutada, mis ma siis sinna teha saan.

Üks mu sõber kirjutab iga asja peale "K." ja päriselus ütleb kah muide(see veel hullem tegelikult). Hooooly ship kui närvidele see mulle käib. Nt saadan mõne naljaka pildi, siis ta on selle peale lihtsalt "K.". Ja siis, kui hiljem päriselus küsin, et "kas sa ei pidanudki seda naljakaks?"(ärge küsige, miks. Ma vahel kulutan naljakate piltide tegemise peale üsna kaua aega, tahaks ka nagu inimeste reaktsiooni näha :cry:), siis ta ütleb, et täiega naljakas oli, või täiega naeris selle peale :|. Nagu, anna siis kuidagi teistmoodi märku, kui "K."! Lihtsalt, daaaa! Palun!
¯\_(ツ)_/¯
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid eakaaslastega”