mis mul viga on ?

Tere!

Mul selline jama jälle,et ei oska mitte kuidagi inimestega suhelda.. kirjutan kellegagi, siis on niimoodi,et küsin no tere., millega tegeled ? ja siis enam ei oska midagi öelda ei suuda teemat arendada. Ega ma oska eriti ka seletada seda, mis toimub.
Seetõttu ongi praegu nii,et mul on reaalselt ainult üks inimene, kellega kirjutan ja üritan suhelda kuidagimoodi, kuid tundub,et see tutvus vajub ka ära, kuna ma hakkama ei saa. See kõik ajab tohutult närvi ja paneb endalt küsima,et mis mul siis viga on? miks ma ei suuda kellegagi suhelda?

Ütlen veel juurde,et see toimub ainult internetis, päris maailmas on asi veel palju hullem.
Seal ei ole lootustki kellegagi kontakti luua vms.
Niisiis, targemad ehk oskavad öelda, mis mul viga on ? Tõesti sedasi edasi ei jõua ja raske on üksinda olla.

Re: mis mul viga on ?

Neid inimesi,kellega mul mõnedki ühised huvid oleksid, neid mu tutvusringkonnas ei olegi. Kui, siis 1-2 inimest ehk leiab. Mis liikumisse puutub, siis nojah praegu on koolivaheaeg ja olen kodus, kuid muul ajal olen koolis ja seal palju rahvast, liign ka ringi.. sellegipoolest ei teki mingit julgust ega midagi muud, mis kasuks tuleks.

Aga siiski tänan abi eest :)

Meenuvad kunagised msn-i suhtlusajad. :D Muidu aga on suhtlusoskus treenitav, sellele aitab kaasa ebamugavatest suhtlusolukordadest osa võtmine mitte nende eest põgenemine. Mina pean pigem oluliseks reaalses elus, mitte internetis suhtlemist, kuna kui oskad juba päriselus inimestega vestelda, tuleb see ka virtuaalses ruumis paremini välja. Paljud on internetis väga hea jutuga, julged jm, aga silmast-silma suhtluses valitseb vaikus ja häbenemine. Võid lugeda mingeid suhtlusõpikuid, ehk on neist kasu. Samuti katsu olla aktiivne. Kui sul ei ole mingeid huviringe, siis suhtlemiseks on ju ka teisi kohti ja võimalusi. Perekonnasiseselt, sugulastega, peretuttavatega suhtled? Alustad ehk sealt ja siis vaatad väljapoole?

Mul oli ka kunagi teiste inimestega suhtlemisega tõsisied raskusi. Minu puhul oli probleem selles, et olin tollal väga ebakindel. vanemaks saades, enesekindluse kasvades läks kõik lihtsamaks. Ehk läheb sulgi. Arvan ka et huviringides käies sarnaste huvidega inimestega kohtumine tuleb kasuks.
“Man is many things, but he is not rational.”
― Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray

nurmenukk kirjutas:Meenuvad kunagised msn-i suhtlusajad. :D Muidu aga on suhtlusoskus treenitav, sellele aitab kaasa ebamugavatest suhtlusolukordadest osa võtmine mitte nende eest põgenemine. Mina pean pigem oluliseks reaalses elus, mitte internetis suhtlemist, kuna kui oskad juba päriselus inimestega vestelda, tuleb see ka virtuaalses ruumis paremini välja. Paljud on internetis väga hea jutuga, julged jm, aga silmast-silma suhtluses valitseb vaikus ja häbenemine. Võid lugeda mingeid suhtlusõpikuid, ehk on neist kasu. Samuti katsu olla aktiivne. Kui sul ei ole mingeid huviringe, siis suhtlemiseks on ju ka teisi kohti ja võimalusi. Perekonnasiseselt, sugulastega, peretuttavatega suhtled? Alustad ehk sealt ja siis vaatad väljapoole?
Ma olen nt internetis parem suhtleja :D aga noh see ei tahenda et ma pariselus halb suhtleja olen xd
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid eakaaslastega”