Süütunne ei lase elada..

Ehk te ei soovi mind aidata, aga ma siiski proovin.

Mul on see mure olnud juba päris pikka aega, kuid olen mõelnud aina ja aina, et ajaga läheb üle. Ei lähe.
Minu mure algab sellega, et ma ütlen vihases olekus/ärevas olekus/närvitsedes asju, mida ma tegelikult ei mõtle ning aru saan asjast alles siis, kui juba välja öeldud. Ma loomulikult soovin, et ei teeks nii, kuid see selleks. Ma pingutan iga paganama päev, et ennast selle koha pealt parandada. Probleem on siiski selles, et tunnen end peale nende asjade ütlemist kohutavalt süüdlaslikult ning palun loomulikult vabandust ning selgitan, et ma tegelikult ei mõelnud seda nii.. Seda on juhtunud peamiselt koolis. Seega ka väiksemate lastega (kelle ees on eriti kahju ja kurb vabandada, sest ma ilmselt ehmatan nad ära) ning isegi mõne toreda (päriselt toreda) õpetajaga ning loomulikult eakaaslastega kõige rohkem. Nad ütlevad, et ei ole hullu ja nad annavad andeks jne ning ilmselt on praeguseks asi unustatud, kuid minul ei ole. Ma kardan, et jutud nt ühest juhtumist on levinud kogu õpetajate kogukonnani või klassideni. Eksole, karma is a bitch, kuid ma tõesti tunnen end väga süüdi ning tunnen, et sisimas nad ei ole andeks andnud ning vihkavad mind salaja. See koorem vajub mu õlgadele iga kuradima päev ja see meenub mulle iga kuradima päev ja lihtsalt ajab mind nutma. Tunnen ennast lihtsalt kohutava inimesena. Kuigi olen asja enamvähem kontrolli alla saanud (viimane kord juhtus veidi üle poole aasta tagasi ning kõik peaks idee järgi juba unustatud olema) siis ma siiski kardan, et kõik õpilased vaatavad mind kui kurja isendit, kardavad ja hoiavad eemale. Et keegi ei näe minus mingit sõbralikkust. Tõesti tahan sellest süütundest lahti saada ja ma ei tea, mida teha. Olen ju vabandust palunud ning seda uuesti peale poolt aastat on veidi naljakas öelda. Ma olen kõigiga nii sõbralik, kui oskan, ent tunnen, et ma ei ole seda heastanud. Olen nõutu. Tänan igasuguse abi eest ja aitäh sulle, kui teksti läbi lugesid.
kõik on sodi

Re: Süütunne ei lase elada..

Tere!

See, et probleemi teadvustad, on väga suur ja väga oluline esimene samm. Väga hea on, et igapäevaselt mõtled ja proovid. Kiitused ka selle eest, et taipad alati ka vabandada, kui saad aru, et mingeid asju ebaõiglaselt välja öeldud sai. Kui oled vabandanud ning ka otseselt sõbralik ja hea nende kõigi inimeste vastu, ei maksa üle muretseda - eelkõige jäävad ikka meelde ju viimased kogemused. Kui teised neid vanu asju nii südames hoiaks, siis küll sa seda ka nendega suhtlemisest aru saaksid, et nendepoolselt midagi valesti on. Kui nad sinuga sõbralikult suhtlevad, on kõik hästi. Keskendu olevikule, mitte minevikule.

Edu!

Aitäh abi eest!

Olen ise ka mõelnud enda lohutuseks, et ega minu minevik oleviku mind ei kirjelda, kuid siiski tulevad kõik need korrad igapäevaselt meelde ja ma sügavalt kahetsen, et selliseid asju ütlen. Vihasena/närvilisena ma lihtsalt ei kontrolli oma ütlemisi kahjuks. Tahaks lihtsalt kõik, kellele olen haiget teinud, kokku enda ette koguda ja siiralt vabandada ja öelda, et mul on kahju.
Eks see on see puberteet mul, segaste tunnetega päevad läbi.
kõik on sodi

Eks mõned inimesed ongi ülitundlikud ja vastavalt sellele võtavad ise teiste öeldut väga isiklikult ja seetõttu mäletavad pikalt ka neid asju, mis teistele hästi ei pruukinud mõjuda, olgugi et need teised ei pruugi neid juhtumeid enam mäletadagi. Eks sa võidki ju mõne inimesega veelkord rääkida, et oled vahel sellele juhtumile mõelnud ja vabandada, et kunagi nii läks.

termomeeter kirjutas:Eks mõned inimesed ongi ülitundlikud ja vastavalt sellele võtavad ise teiste öeldut väga isiklikult ja seetõttu mäletavad pikalt ka neid asju, mis teistele hästi ei pruukinud mõjuda, olgugi et need teised ei pruugi neid juhtumeid enam mäletadagi. Eks sa võidki ju mõne inimesega veelkord rääkida, et oled vahel sellele juhtumile mõelnud ja vabandada, et kunagi nii läks.
Meil siin foorumis on juba Apocrypha, pole vaja, et veelgi tekiks jama ajavaid kasutajaid. Kui sa ei teadnud, siis Freudi/Jungi/Adleri jms koolkonnast lähtuv psühholoogia ja kõik sellega seonduv on klassifitsseritud tänapäeval pseudoteaduseks ja müstitsismiks.

Külaline kirjutas:
termomeeter kirjutas:Eks mõned inimesed ongi ülitundlikud ja vastavalt sellele võtavad ise teiste öeldut väga isiklikult ja seetõttu mäletavad pikalt ka neid asju, mis teistele hästi ei pruukinud mõjuda, olgugi et need teised ei pruugi neid juhtumeid enam mäletadagi. Eks sa võidki ju mõne inimesega veelkord rääkida, et oled vahel sellele juhtumile mõelnud ja vabandada, et kunagi nii läks.
Meil siin foorumis on juba Apocrypha, pole vaja, et veelgi tekiks jama ajavaid kasutajaid. Kui sa ei teadnud, siis Freudi/Jungi/Adleri jms koolkonnast lähtuv psühholoogia ja kõik sellega seonduv on klassifitsseritud tänapäeval pseudoteaduseks ja müstitsismiks.
Kuule, enne sõimamist võiksid peeglisse korra vaadata.
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid eakaaslastega”