jube lihtsalt

Tere. Mul on selline mure, et alati kui ma kellegagi tutvun, siis alguses on kõik hästi aga lõpus läheb ikka kadakas* kõik ja ei taheta enam suhelda. Ja nii on iga igaühega kellega ma tuttavaks saan. Närvi ajab, ma ei oska inimestega suhelda. :( Mida teha, et suhtlemisoskus paraneks ?? Ette tänades A****

Re: jube lihtsalt

Kindlasti oskad. Iga inimene oskab, aga lihtsalt see mõte on sul peas kinni, et sa ei oska suhelda. Oskad küll! Okei, sa ütled, et sa ei oska, aga analüüsi neid põhjusi, et mis valesti läks, et teised sinuga suhelda ei taha. Ja iga kord kui midagi valesti läheb suhtle n.ö teistmoodi.

Suhtlemisoskus ei tähenda vaid seda, et suudad leida inimesega jututeemasid või palju rääkida. Väga oluline on oskus kuulata teist, mida tema räägib ning seda vahele segamata ning toomata näiteid endast. See on väga raske, aga harjutatav. Samuti on hea suhtleja inimene, kes suudab teist mõista ja kaasa tunda. Tasub tõesti end analüüsida ning miinuspooli parandama hakata - see on pikem protsess.

Vahele segamine, aktiivne kuulamine, enesekontroll...need on mõningad asjad, mis mulle on probleemi valmistanud. Ka mul on pea kõik suhted laiali lagunenud, suuresti minu temperamendi tõttu. Need kes on jäänud, teavad, et ma võin vakka olla aastaid aga ikka olemas nende jaoks. Seega jah, vaata, kas saad aru, mis valesti tegid või mis valesti läks ja püüa sama/sarnast olukorda vältida.
Neid põhjuseid võib veelgi olla.
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid eakaaslastega”