Ma ei saa aru...

Tere!
Ma käin 8.klassis ja olen kristlikust perest. Poiss olen muidu. Ja mul mitu aastat mure olnud, et olen paari tüdrukuga suhtes olnud, aga emale ja isale pole rääkinud. Aga ma tunnen, et tüdrukud pole päris minu teema, olen kuulnud, et teistel läheb kõvaks, aga miks mul ei lähe? Ja siis eelmisel nädalal enne kekat avastasin, kui ilusad kõhulihased mu klassivennal on. Mul on tunne, et kõik teavad, et ma olen homo, aga ma ei tea seda isegi veel ja kõik on viimasel ajal minust eemale hakanud hoidma. Ma pole kellegagi sellistel teemadel rääkinud ja vanematele ei julge ammugi öelda. Varem oli kõik ok, aga ma ei tea, mis ma tegema peaks, kui nt sööklas lähen oma klassi omadega samasse lauda ja kõik otsivad endale uue laua peale seda, kui mina sinna istun. Palun aidake? Kas peaksin vanematele rääkima??? Kas see on minu süü

Re: Ma ei saa aru...

Kas sa klassist ei suhtle otseselt kellegagi? Muidu saaks ehk kelleltki küsida, et milles asi või mida sinu kohta räägitakse, et kõik nii käituvad.

Selle uue laua otsimisega jms on tegemist kiusamisega. See võib juhtuda, ja juhtubki üldjuhul, täiesti suvalisel põhjusel, ei pea olema üldse asi selles, et keegi enda arust avastas, et sa homo.

Vanematele ei soovita homoseksuaalsusest kohe suure hooga rääkima hakata, kui sa ise ka veel ei tea. Pigem alusta ehk sellest tõrjumise probleemist, kui tunned, et oled vanematega piisavalt lähedane, et neist asjust rääkida.

Sinu süü see kindlasti ei ole, ei see, kui peaksid olema homoseksuaalne, ega ka mingi muu põhjus, miks tõrjuda võidakse (kui sa just ise pole a la kiuslik ja vägivaldne olnud teiste suhtes, mida ma su jutu põhjal ei usu).

Re: Ma ei saa aru...

Kas see tõrjumine ei või olla seotud kuidagi religiooniga? Kas see võis saada alguse pärast mingit konkreetset sündmust/vahejuhtumit?

Kas erektsioon üksi olles on toimunud? Ja kas poiste peale mõeldes toimub?

Esialgu on vist parem vanematele homoseksuaalsusest mitte rääkida, kui sa just pole kindel, et nad sind selles osas toetaksid. Kas sul õdesid/vendi on? Mõnd sinust vanemat usaldusisikut? Ehk saaksid nendega sel teemal vestelda.

Tõrjumine on kurb. Kas sul klassis sõpru on? Kas enne tõrjumist oli? Kui võimalik, siis tõesti uurida kelleltki, et miks sinust eemale hoitakse.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid eakaaslastega”