Re: Ma tõesti ei jaksa enam

Ega see kooli sotsiaaltöötajate poole pöördumine alati ei aitagi, olen omast kogemusest kogenud, kuidas lihtsalt ignoreeritakse algset probleemi ja hakatakse viga otsima sinus või sinu psühhikas. Soovitan kindlasti ema poole pöörduda ning lasta tal võtta kiusajate vanemate ühendust. Kui see ei aita soovitan politseisse avalduse kirjutada. Usu mind kohe võetakse mõistus pähe

Mis see politsei teeb, kui füüsilist vägivalda ega varavastaseid tegusid toime ei panda? Igasugu mõnitamine, laimamine, isegi enesetapule õhutamine ja üldse kõik verbaalse kiusuga seotu dekriminaliseeriti juba oma kümme aastat tagasi. Pigem siis vanemad andku tsiviilkohtusse, kuid seal ei võeta ilmselt jutulegi. Ikka läbi vanemate või kooli saab seda asja ainult ajada.

Siit ka küsimus, et mis viisil sind kiusatakse?

Psühholoog on ajaraisk. Anna tappa ja kui hakatakse mölisema, ütled, et tema kiusas ning hoolimata sinu palvest lõpeteda kousas ta edasi. Ära lase endale pähe istuda, seisa enda eest, kaitse ennast. Ära kuula seda juttu, et vägivald pole lahendus. Kui jutust aru ei saa, siis tuleb end füüsiliselt selgeks teha. Ja nüüd öeldakse mulle, et ma õhutan vägivalda... Elu pole nii lihtne... Mulle on elu õpetanud, et kui endale pähe lased istuda, on kõik.

Edu, ning tea, et lolle on igalpool!

linnuke5 kirjutas:Minust räägitakse taga, noritakse, peale selle et mind koolis kiusatakse, tehakse seda ka koolivälisel ajal (helistatatakse tundmatuna ja puha), mind jäetakse kõigist asjadest kõrvale jne. :(
Psühholoogi juurde ja kooli vahetada. Siin mõni küll väidab, et psühholoogist pole mingit abi, aga mina olen näinud kiusatavaid, kes on saanud abi. Seega ju mõned ikka saavad.

sjsj kirjutas:Psühholoog on ajaraisk. Anna tappa ja kui hakatakse mölisema, ütled, et tema kiusas ning hoolimata sinu palvest lõpeteda kousas ta edasi. Ära lase endale pähe istuda, seisa enda eest, kaitse ennast. Ära kuula seda juttu, et vägivald pole lahendus. Kui jutust aru ei saa, siis tuleb end füüsiliselt selgeks teha. Ja nüüd öeldakse mulle, et ma õhutan vägivalda... Elu pole nii lihtne... Mulle on elu õpetanud, et kui endale pähe lased istuda, on kõik.

Edu, ning tea, et lolle on igalpool!
Tõsijutt.

Olla valmis vägivallaks. Võimetust ei tohi maskeerida vägivallatusse rüüsse. - Mahatma Gandhi

See siis teistele nõuandeks, mureline on siiski 12-aastane tütarlaps.

Psühholoogi ja muude inimestega rääkimine on tõesti mõttetu. Tulin uude kooli 3. klassi. Koheselt pärast seda, kuni tänase päevani olen olnud kiusamise ohver. Ja ei see pole lihtsalt tüüpiline "Sa kadakas*" stiilis ütlemine. 4. ja 5. klassis kasutati ka füüsilist vägivalda, mille puhul sai politseisse tõttatud. Seal aga lubati ainult rääkida nendega ja et loodetavasti läheb kõik iseenesest korda. Seejärel pöördusin sotsiaalpedagoogi juurde, kes rääkis täpselt sama juttu. Nüüd, kui eelmisel aastal uus sotsiaalpedagoog tuli, siis tuli ta suht kähku minuga rääkima sellest, aga soovitas mul ainult minna mõnda huviringi (millest oleks kõige vähem kasu, sest ainsad tegevused, mis mulle meeldivad on pallimängud, mis kahjuks aga on minu klassivendadest ja muudest kiusajatest tulvil). Seejärel sai ka psühholoogiga räägitud, sest lisaks koolis olevatele probleemidele on mul tegelikult ka vanematega päris korralikud probleemid. Aga ega see ka ei aidanud. Ainus mis aastate jooksul aidanud on, on sellest jamast mitte välja tegemine, mis aga näib lihtsamana kui tegelikult on. Olles nüüd tulevane 9. klassi õpilane, võin südamerahuga öelda, et praegusesse kooli ma isegi ei mõtleks jääda keskkooli, vaid läheks kuskile kaugele-kaugele ära, kuna siin koolis pole mul enam mingit mainetki. Kõik on rikutud tänu sellele, et klassivennad on üpriski jõukad kooli "võimuredelil" ja kõik mis nende suust tuleb on teiste jaoks kui kuld.

termomeeter kirjutas:
linnuke5 kirjutas:Minust räägitakse taga, noritakse, peale selle et mind koolis kiusatakse, tehakse seda ka koolivälisel ajal (helistatatakse tundmatuna ja puha), mind jäetakse kõigist asjadest kõrvale jne. :(
Psühholoogi juurde ja kooli vahetada. Siin mõni küll väidab, et psühholoogist pole mingit abi, aga mina olen näinud kiusatavaid, kes on saanud abi. Seega ju mõned ikka saavad.
Pigem on just kiusajad need, kes psühholoogilist abi vajavad, mitte kiustatavad. Tõsi küll, mõne kiusatatu puhul ehk oleks abi, aga üldiselt saab enamik aru, et tuleb üle olla ja ignoreerida. See aga ei lahenda alati probleemi.

Mul ei aidanud, kui lõpuks lihtsalt julmalt ühe kiusajatest trepi peal maha panin, nii, et mõlemad küll käisid medõe kabinetis, aga tema lõpetas käskkirjaga koolist koju minekuga.

Küll aga edaspidi on psühholoogidest ka kasu olnud. Kiusajate vastu aitab rahulik, külm, kalk ja taktikaline reageerimine. Seda aga õpetab ainult kogemus.
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.

Apocrypha kirjutas:Mul ei aidanud, kui lõpuks lihtsalt julmalt ühe kiusajatest trepi peal maha panin, nii, et mõlemad küll käisid medõe kabinetis, aga tema lõpetas käskkirjaga koolist koju minekuga.

Küll aga edaspidi on psühholoogidest ka kasu olnud. Kiusajate vastu aitab rahulik, külm, kalk ja taktikaline reageerimine. Seda aga õpetab ainult kogemus.
Tegid karate võtteid ka?

Millal seee lõppeb mind kiusate ka kunagi aga siis krt hakkasin enda eestseisma ma ei jaksa tõesti annnaksin ise molli realselt a ei SAA aru meil on ka üks tatt 12 poiss kiusab kõiki ahistab rõve nii õudne talle aitab ain't kõrvakiilu siis hakkab nutma aga mul savi räägi õpsidega kuigi ei usu et see asja paremaks muudab räägi vanematega välja tegemist ei aita tean ise omast käest eduuuu≥≥≥≥

Kiusati ka pool 5. klassi... Lõpuks lükkasin kõvasti vastu seina ja sai aru pähe. Ülejäänud osa päevast räägiti, et kituvad ära klassijuhatajale jne, aga kui mitu korda ütlesin, et käituge jh, mind ei huvita, siis ei ütelnudki kunagi kellegile. Sa pead aru saama, et nad ei saa sulle kuidagi läbi kitumise vms viga teha, sest kui küsitakse miks lõid, siis räägid loo ära ja sinuga ei pahandata. Tuleb lihtsalt enda eest seista, molli andmise ähvardus hea, mõnikord võid seda teha ka, et paremini usuks. Kui pole endal väga füüsilist jõudu, siis saad appi võtta hirmutamiseks endast vanema venna/õe/sõbra. Nad kindlasti aitavad. Ja kui midagi tõesti ei aita, siis vaheta kooli, või, hull idee: kutsu paar sõpra kaasa ja piira kiusaja kuskil tänaval ümber ja seleta asjad ära. Garanteeritud võit :D

varjunimi kirjutas:Kiusati ka pool 5. klassi... Lõpuks lükkasin kõvasti vastu seina ja sai aru pähe. Ülejäänud osa päevast räägiti, et kituvad ära klassijuhatajale jne, aga kui mitu korda ütlesin, et käituge jh, mind ei huvita, siis ei ütelnudki kunagi kellegile.
See on kuidagi jube naljakas, et vennad ise teevad sitta, aga kui neile teha siis kaebavad/nutavad :D Ma andsin ükskord ühele sellisele molli, ta hakkas nutma (kuigi minu arust ma ei löönud isegi nii kõvasti ja tegu oli poisiga) ja lubas direktorile ära rääkida, aga seda ei juhtunud kunagi. Pluss intsident toimus koolist väljas nii et noh.. jah xd
muru

Have you ever walked into what seemed
to be somebody else's dream?

http://reaalnehipiman.blogspot.com

Mul on peaaegu sama jutt. Olen klassis noorim. Öeldakse tihti et roni sinna lasteaeda tagasi muide mu ema töötab lasteaias. Mu klassis käib tüsedam tüdruk ja öeldakse et mine tema juurde tagasi sest veedan temaga veidi aega vahetunnis. Klassis on kiusajad 2 kui üks puudub saan teisega hästi läbi aga kui mõlemad koolis on pool klassi minu vastu.
Ps olen tüdruk 12 lähen 7 klassi

Tüdruk323 kirjutas:
03 Juul 2018, 15:21
Mul on peaaegu sama jutt. Olen klassis noorim. Öeldakse tihti et roni sinna lasteaeda tagasi muide mu ema töötab lasteaias. Mu klassis käib tüsedam tüdruk ja öeldakse et mine tema juurde tagasi sest veedan temaga veidi aega vahetunnis. Klassis on kiusajad 2 kui üks puudub saan teisega hästi läbi aga kui mõlemad koolis on pool klassi minu vastu.
Tõesta neile et isegi kui oled aastal võrra noorem suudad sa teha asju paremini kui nemad. Järgmine kord kui tulevad kiusana siis vaigista nad hea comebackiga. Mul klassivend teistest umbes aasta ja pool noore aga meie klassis see probleem ei ole. Meil on täiesti sõbralik klass nii et ma mõnikord imestan kui kuulen lugusid teiste inimeseste klassidest

Ykssarvik kirjutas:
04 Juul 2018, 00:53
Tüdruk323 kirjutas:
03 Juul 2018, 15:21
Tõesta neile et isegi kui oled aastal võrra noorem suudad sa teha asju paremini kui nemad. Järgmine kord kui tulevad kiusana siis vaigista nad hea comebackiga. Mul klassivend teistest umbes aasta ja pool noore aga meie klassis see probleem ei ole. Meil on täiesti sõbralik klass nii et ma mõnikord imestan kui kuulen lugusid teiste inimeseste klassidest
Olen tõestanud ja mu hinded neljas viied sain aastalõputurniiri kiituskirja
Vahel nad küsisid kodutööde vastuseid aga ma alguses andsin aga hiljem mõtlesin et see pole õige, sest nad saavad minu eest hindeid
Btw ma olen klassi uks parimatest õpilastast
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid eakaaslastega”